reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

jak juz to najaktualniejsze normy sa z 2010 roku.
Chyba ze Tobie chodzi o porownanie jego wynikow z wynikami naszych mezow:)
 
reklama
nie, nie chce porównywać do nikogo tylko do norm ... chce pokazać małżowi że ma słabe wyniki ... bo on dalej twierdzi, że mu androlog powiedział że ma ok ... że nie będzie robił drugi raz ...
a moja endo-gin twierdzi że są słabe i ja to widze ...

napisze wyniki może coś podpowiecie:

objętość 2,5 ml
upłynnienie po 30 min.
42 mln plemników

ruchliwość:

postępowy szybki 10 %
postępowy 30 % :no:
drgajacy 10%
nieruchome 50% :baffled:

morfologia
:
prawidłowe 12 %

poczytałam trochę o witaminkach dla plemniczków :D i sama na własna rękę będę mu narazie dawała ...
może coś się poprawi zanim namowie go na drugie badanie i zanim mnie jeszcze nie podleczą/sprawdza ...
co lepsze?
Axaren Men
czy może te razem?
salfazin, kwas f. i l-karnityna?
 
Ostatnia edycja:
Wyniki sa slabe moim zdaniem i lekarz ma racje.

Objetosc jest duza co oznacza ze mogla byc dluga abstynencja przed badaniem. Ile bylo postu przed?

Dalej plemiki sa bardzo malo ruchliwe, i morfologia jest 12% co oznacza ze tylko te 12 % jest zywotnych i ma szanse do zaplodniena,reszta jest uszkodzona (uszkodzenia moga obejmowac glowke witke itd)

To ze maz ma 42 ml plemnikow czyli bardzo duzo nie znaczy ze sa sprawne i zdolne do zaplodniena. Poprostu czasem tak jest ze jest ich duzo sa slabe,jest ich malo sa slabe albo jest ich duzo i sa bardzo dobrej jakosci albo moze byc ich mniej ale tez sa bardzo dobrej jakosci.

W badaniu nasienia najwazniejsza jest ruchliwosc i morfologia dopiero potem ilosc,wazne zeby nei spadala za duzo po nizej normy.

Ja radzial bym wyniki powtorzyc albo za miesiac ale tez moga byc slabe,bardziej radze za trzy miesiace bo tyle trwa proces speramtogenzy ( czyli calkowity czas tworzenia sie plemnikow)

Ja polecam Salfazin bardzo skuteczny podobno ale efekty widac po 3 miesiacach,wie cpo podaniu mu witaminek trzy miesace i na badanko.



A czy te 42 ml to calkowita ilosc plemnikow w ejakulacie czy koncentracja plemnikow?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
nie pamietam ile było postu przed :D ale chyba tyle ile trzeba :p

A czy te 42 ml to calkowita ilosc plemnikow w ejakulacie czy koncentracja plemnikow?

nie znam sie
takie mam wyniki:

objętość ejakulatu 2,5 ml
upłynnienie po 30 min.
42 mln plemników w 1 ml


dlaczego lekarz stwierdził, że jego wyniki sa ok skoro sa słabe????????????????????????

:wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
aha skoro 42 ml w 1 ml to duzo.Ale objetosc jest mniejsza. liczbę plemników w całym ejakulacie uzyskuje się ją mnożąc liczbę plemników na mililitr, przez objętość nasienia (w mililitrach) czyli 42mln x 2,5 ml = 105 mln w calym ejakluacie

Nie wiem dlaczego lekarz tak stwierdzil. Moze wzial tylko pod uwage ze jest ich duzo.
Uplynnienie jest ok.

Ale ruchliwosc jest kiepska. Plemniki moga nie dotrzec i zginac po dordze,choc moze trafic sie weteran co da rade :) W koncu i tak potrzebny jest tylko jeden zolnierzyk. i ta morfologia jest nie ciekawa bo to wskazuje na to ze o prawidlowej budowie jest tylko 12% czyli z tych 42 ml jakies 5 ml jest o prawidlowej budowie. Teraz jest norma 4% a kiedys bylo 14%. Uszkodzenia obejmuja witke wstawke glowke razem albo osobno.


Mysle ze wyniki warto powtorzyc. Bo czasem innego dnia mogly by byc parametry lepsze a czasem gorsze;-)
 
dzięki
kupie mu najpierw witaminki
pójdę do szpitala na te moje badanka (I i II faze)
zrobie monitoring
no i może namówię go na drugie badanie ...
po witaminkach może mu sie troche polepszy
 
Anuszka twój emek ma bardzo dobre parametry nasienia :tak:Z takimi parametrami zachodzi się naturalnie :tak:
objętość 2,5ml jest git, liczba plemników w ml do pozazdroszczenia, trochę faktycznie można poprawić ruchliwość, mojemu na ruchliwość pomogła l-karnityna w dawce 1000mg dziennie, bardzo pomogła.
Morfologia też nie jest najgorsza, mało który facet ma dwucyfrową, norma to 4% a twój ma 12% :tak: Możesz mu podawać l-karnitynę i po 3 miesiącach ponownie przeprowadzić badanie, ale nie patrząc na normy tylko 1 parametr macie poniżej normy, więc jest super :)

My zaszliśmy naturalnie przy takich parametrach: ilość 4,7mln w 1ml ; morfologia 6%, ruch A ok 30% , ruch B 14%
 
Ostatnia edycja:
pełna_nadziei83 ale mi dałaś nadzieję!!!
nawet nie wiesz jak wielką...
dzięki

to kupujemy l-k i salfazin
ale i tak będę go namawiała na drugie badanko po braniu przez jakiś czas witaminek
a ten ruch A i B to są żołnierzyki w ruchu postępowym i drgającym?
 
Ostatnia edycja:
A to ruch szybki postepowy B ruch wolny


pelnanadziei tak ilosc jest ok nawet bardzo ok. Ale najwazniejszy jest ruch,bo plemniczki maja dluga droge do przebycia. morfologia 4 % tak to norma ale nie spotkalam sie zeby ktos przy takim wyniku zaszedl naturalnie,chyba ze trafil sie przpadek taki. 12 % nie jest zlym wynikiem ale przy tylu plemnikach moglo by byc wiecej o wiele wiecej bo tylko 12 % jest o prawidlowej budowie.

Ale powiem Wam ze takie badanie jest czysto pogladowe,duzo rzeczy ma wplyw na takie badanie. Dzis np te parametry sa slabsze ale w innym dniu byly by o niebo lepsze.

Najwazniejsze zeby poprawic ruch pleemnikow tak jak pelna nadziei napisala L-karnityna jest bardzo dobra. Albo androvit. Podreperuj meza witaminkami i za dwa trzy miesiace powtorzcie badanie.


Choc lepiej zeby nie trzeba bylo i ze rychlo zajdziecie;-):-D
 
reklama
ale chociaż trochę mnie pocieszyła ...
im się udało ... ale możliwe że ze mną jest też coś nie tak więc mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ...
witaminki zakupię
co mi polecacie na początek

androvit
l-karnityna
saflazin
axaren men

???
 
Ostatnia edycja:
Do góry