reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

reklama
u mnie na opakowaniu pisze :
75 mg wit. C ( KWAS L-ASKORBINOWY I Z DZIKIEJ RÓŻY)
25 MG cynk
16,66 MG WIT E
10 MG WITB 6
150 UG WIT. A

wit C za malo - powinno byc 500mg. niektore zrodla podaja nawet 1000mg
cynk - nieznacznie ponizej normy. powinno byc 30mg
wit A - zbedna, choc nie zaszkodzi
wit b6 - ok.

nie ma tu wogole selenu. a musowo trza brac....nie ma tez omegi

Moj ma po prostu zestaw tego co trzeba. Kupilismy osobne opakowanie wit c, selenu, cynku, omegi (ktore maja tez wit E).
Moj je garsciami bakalie codziennie, wiec dostarcza juz dosc duzo wszystkiego co potrzeba w formie naturalnej. Wpycham w niego tez owoce. Warzywa jemy tonami
 
wit C za malo - powinno byc 500mg. niektore zrodla podaja nawet 1000mg
cynk - nieznacznie ponizej normy. powinno byc 30mg
wit A - zbedna, choc nie zaszkodzi
wit b6 - ok.

nie ma tu wogole selenu. a musowo trza brac....nie ma tez omegi

Moj ma po prostu zestaw tego co trzeba. Kupilismy osobne opakowanie wit c, selenu, cynku, omegi (ktore maja tez wit E).
Moj je garsciami bakalie codziennie, wiec dostarcza juz dosc duzo wszystkiego co potrzeba w formie naturalnej. Wpycham w niego tez owoce. Warzywa jemy tonami

Moj maz je 6 tabletek kwasu omega 3 - bo zbija trójglicerydy i cholesterol - warzywa gotowane te kilogramami :-)
dodatkowo ma ten lek na zbicie trójglicerydów - niestety tez przy wzroście 180 wazył 85 kg teraz w ciągu miesiąca waży 82 kg wiec troszkę schódł no i mam nadzieje, ze lek, który ma na zbicie trójglicerydów działa i spadły trochę, ale tego dowiemy się w następnym tygodniu o badaniach. Bo podobno niestety to też ma znaczenie na nasienie :-( a powiedz mi z tą wit. C naturalnie to w jakich składniach?

no i dodatkowo jemy duz warzyw : pomidory, sałata, cebulka, ogórek zielony, papryka czerwona. Jednak rzeczy bogate w selen to z tego jemy tylko ryby, bo resztę mąż nie moze ze względu na wątrobę :wściekła/y:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wit C naturalnie: zjadajcie kiwi i porzeczke czarna jesli nie macie dzikiej rozy. To sa bomby witaminowe. Oczywiscie witamina ta jest w wielu pokarmach, ale te dwie maja jej bardzo duzo. Dodatkowo kiwi na troche cynku i kwasu foliowego.... wiec widzisz ze Ci powoli tabletki odchodza jesli tylko mozecie to jesc...

Warzywa - probujcie jesc surowe. Salatki, salatki, salatki. Gotowanie zabija prawie wsio - pozostaje niewiele z witamin wiec jesli mozesz to jedz salatki non stop. Daj to zjedzenia pomidora, czy papryke na przekaske....
 
Wit C naturalnie: zjadajcie kiwi i porzeczke czarna jesli nie macie dzikiej rozy. To sa bomby witaminowe. Oczywiscie witamina ta jest w wielu pokarmach, ale te dwie maja jej bardzo duzo. Dodatkowo kiwi na troche cynku i kwasu foliowego.... wiec widzisz ze Ci powoli tabletki odchodza jesli tylko mozecie to jesc...

Warzywa - probujcie jesc surowe. Salatki, salatki, salatki. Gotowanie zabija prawie wsio - pozostaje niewiele z witamin wiec jesli mozesz to jedz salatki non stop. Daj to zjedzenia pomidora, czy papryke na przekaske....


Właśnie za Twoją radą namawiam męża na przejście na witaminową dietę :-) mam wszystkie źródła witamin i przeprowadzimy selekcję c może a czego nie może jesc mój M i do dzieła :-) pewnie uda nam się tez troszkę schudnąć ;-)
 
dzięki za rady dąło mi to do myślenia a co najważniejsze mój M jest bardzo chętny wprowadzić tą dietę co dodatkowo jest plusem :-D
 
Cześć Laski:-),

Dawno mnie nie było. Widzę że dużo kobitek przybyło. Wszystkim które osiągnęły już swój wymarzony cel-GRATULUJĘ . Reszcie życzę powodzenia. Na pewno nie długo się uda.;-)
Mam problem. Wczoraj byłam z mężem u gina. Mąż zrobił sobie wreszcie badania i wyszło że ma bardzo lepkie nasienie ***:zawstydzona/y:. Myśleliśmy, że jakoś można temu zaradzić, ale gin powiedział, że nie ma na to rady. Mąż ma zrobić ponowne badania za 5 tygodni, a jak wyniki będą takie same, to czeka mnie inseminacja ( skuteczność 10%- mało pocieszająca perspektywa). Może miałyście już styczność z tym problemem?) Są jakieś domowe sposoby na rozrzedzenie nasienia? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.
PS. Możliwe, że już poruszałyście ten temat, jeżeli tak to sorki
 
czesc dziewczyny to nasz 5 cykl staran i sie zastanawiam czy nie zaciagnac meza na badanie nasienia poniewaz w dziecinstwie przeszedl operacje i ma tylko jedno jadro i sie zastanawiam czy to moze byc troche przyczyna naszych niepowodzen? jak namowilyscie swoich ukochanych to takiego zabiegu???i moze znacie jakies przyjemne labolatoria w lodzi gdzie mozna to wykonac? i czy z wynikiem takiego badania musze isc do androloga czy zwyklego lekarza??? prosze odpiszcie:zawstydzona/y:
 
reklama
Dziewczyny mam pecha jakiegos albo fatum normalnie..... staramy sie i... nic juz biore w tym cyklu clostilbegyt i lekarz juz 2-gi raz monitoruje mi cykl a w tym czasie moj maz "nie moze" a dodam nie wie ze to jest akurat dzien staran....... w tamtym cyklu to samo...... w ciagu calego miesiaca jak na zawolanie a jak jest ten DZIEN to akurat pech..... :no: masakra czuje ze mnie jajnik boli na maksa ze to dzis a on nie moze. Uwierzcie ze zachwuje sie normanie zeby go nie stresowac.
w tym cyklu staranka wypadly na weekend tak sie ucieszylam no bo w wknd akurat lubimy sie przytulac i w piatek tak bylo, wszystko oki ale lekarz prosil o powtorke w sobote.... a tu nic..... dzisiaj tez nie moze ........ :no: Musicie wiedziec ze ja juz od prawie 5 lat sie niezabepieczam i nie umiemy zajsc......... moze ja w te swoje dni wlasciwe jakos dzialam na niego nie tak......???
mam juz za soba dwa poronienia ale w 2-3 tc.....
help .....
 
Do góry