reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

Witam
Z mężem staramy się o maleństwo od 3 lat. Wielokrotnie miałam robiony "przegląd". Owulacje mam. Tuz przed Nowym rokiem robilam badania na Ureaplasma urealyticum, chlamydia trachomatis, mycoplasma genitalium. Jak sie okazało byly tam nieprawidłowosci i brałam silny antybiotyk.Ponoć to moglo byc przyczyna niezachodzenia w ciążę lub poronienia. Dzisiaj idę na powtórny wymaz oraz kontrolę owulacji.
Z moim mężem nigdy nie było problemów odnosnie badań. Nie musiałam go namawiać czy prosić aby oddał swoje nasionka. W zeszłym tygodniu zrobił badanie po raz trzeci i się załamał. Nie są to dobre wyniki, ale nie wiem czy powinniśmy się załamywać i czy jesteśmy na straconej pozycji?
Wczoraj odebraliśmy wyniki

Wygląd - nieprawidłowy
Czas upłynnienia (min): 15 Norma <60
Objętość (ml): 3,0 Norma >2,0
Lepkość (+, ++, +++): + Norma +
pH: 7,6 Norma >7,2

RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKÓW

Ogólny % ruchliwych: 30 Norma >50

Ruchliwość Postępowa (%)
a) Szybka linearna: 0 Norma >25
b) Wolna linearna i nielinearna: 15
c) Brak ruchliwości postępowej: 15
d)Brak ruchu w ogóle: 70 Norma <50

Żywotność plemników (%)
Żywych: 44 Norma >75

Aglutynacja (-,+,++,+++): - Norma -

Liczba plemników (ml)
2.000.000 Norma >20.000.000

Ogólna liczba plemników w ejakulacie
6.000.000 Norma>40.000.000

Uwagi: OLIGOASTHENOZOOSPERMIA

MORFOLOGIA PLEMNIKÓW


Główki:
Prawidłowe: 6%
Duże: 0%
Małe: 26%
Stożkowate: 10%
Gruszkowate: 28%
Okrągłe: 2%
Amorficzne: 22%
Rozdwojone: 6%

Wstawki:
Nieprawidłowe: 22%
Kropli cytopl.: 6%

Witki:
Nieprawidłowe: 14%

Spermatogenezy: 18% Norma poniżej 10%

Inne komórki:
Leukocyty: 0x10(6) -do 6 potęgi ;) Norma poniżej 1x10(6)/ml
Erytrocyty: 0 w.p.w.
Norma poniżej 5 w polu widzenia
Nabłonkowe: 0-2 w.p.w.

Ogólny odsetek prawidłowych plemników: 4% Norma: powyżej 30%

Uwagi: TERATOZOOSPERMIA


TEST HIPOOSMOTYCZNY PLEMNIKÓW (HOS - TEST)

Prawidłowe: 42% Norma: powyżej 60% plemników napęczniałych (prawidłowych)

Uwagi: PONIŻEJ NORMY

Bardzo kocham mojego mężulka. Widać jak bardzo nam obojgu zależy na dzidziusiu. Często razem rozmawiamy na temat badań jakie mamy do wykonania, razem włóczymy się po klinikach i ogólnie bardzo mnie we wszystkim wspiera. Wczoraj jak otrzymał te wyniki był załamany, a ja nie wiedziałam jak go pocieszyć. Mówiłam, że jeszcze nic straconego, że wyniki nie są tragiczne (bo nie są, prawda?).
Dzisiaj idziemy do mojej Pani ginekolog, pokażemy wyniki i zobaczymy co poradzi. Już wczesniej proponowała In Vitro:-(
 
reklama
Witam
Z mężem staramy się o maleństwo od 3 lat. Wielokrotnie miałam robiony "przegląd". Owulacje mam. Tuz przed Nowym rokiem robilam badania na Ureaplasma urealyticum, chlamydia trachomatis, mycoplasma genitalium. Jak sie okazało byly tam nieprawidłowosci i brałam silny antybiotyk.Ponoć to moglo byc przyczyna niezachodzenia w ciążę lub poronienia. Dzisiaj idę na powtórny wymaz oraz kontrolę owulacji.
Z moim mężem nigdy nie było problemów odnosnie badań. Nie musiałam go namawiać czy prosić aby oddał swoje nasionka. W zeszłym tygodniu zrobił badanie po raz trzeci i się załamał. Nie są to dobre wyniki, ale nie wiem czy powinniśmy się załamywać i czy jesteśmy na straconej pozycji?
Wczoraj odebraliśmy wyniki

Wygląd - nieprawidłowy
Czas upłynnienia (min): 15 Norma <60
Objętość (ml): 3,0 Norma >2,0
Lepkość (+, ++, +++): + Norma +
pH: 7,6 Norma >7,2

RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKÓW

Ogólny % ruchliwych: 30 Norma >50

Ruchliwość Postępowa (%)
a) Szybka linearna: 0 Norma >25
b) Wolna linearna i nielinearna: 15
c) Brak ruchliwości postępowej: 15
d)Brak ruchu w ogóle: 70 Norma <50

Żywotność plemników (%)
Żywych: 44 Norma >75

Aglutynacja (-,+,++,+++): - Norma -

Liczba plemników (ml)
2.000.000 Norma >20.000.000

Ogólna liczba plemników w ejakulacie
6.000.000 Norma>40.000.000

Uwagi: OLIGOASTHENOZOOSPERMIA

MORFOLOGIA PLEMNIKÓW


Główki:
Prawidłowe: 6%
Duże: 0%
Małe: 26%
Stożkowate: 10%
Gruszkowate: 28%
Okrągłe: 2%
Amorficzne: 22%
Rozdwojone: 6%

Wstawki:
Nieprawidłowe: 22%
Kropli cytopl.: 6%

Witki:
Nieprawidłowe: 14%

Spermatogenezy: 18% Norma poniżej 10%

Inne komórki:
Leukocyty: 0x10(6) -do 6 potęgi ;) Norma poniżej 1x10(6)/ml
Erytrocyty: 0 w.p.w.
Norma poniżej 5 w polu widzenia
Nabłonkowe: 0-2 w.p.w.

Ogólny odsetek prawidłowych plemników: 4% Norma: powyżej 30%

Uwagi: TERATOZOOSPERMIA


TEST HIPOOSMOTYCZNY PLEMNIKÓW (HOS - TEST)

Prawidłowe: 42% Norma: powyżej 60% plemników napęczniałych (prawidłowych)

Uwagi: PONIŻEJ NORMY

Bardzo kocham mojego mężulka. Widać jak bardzo nam obojgu zależy na dzidziusiu. Często razem rozmawiamy na temat badań jakie mamy do wykonania, razem włóczymy się po klinikach i ogólnie bardzo mnie we wszystkim wspiera. Wczoraj jak otrzymał te wyniki był załamany, a ja nie wiedziałam jak go pocieszyć. Mówiłam, że jeszcze nic straconego, że wyniki nie są tragiczne (bo nie są, prawda?).
Dzisiaj idziemy do mojej Pani ginekolog, pokażemy wyniki i zobaczymy co poradzi. Już wczesniej proponowała In Vitro:-(

Co do wyników to niestety nie pomogę, bo na tym się nie znam. Ale powiem tyle, że widać że się bardzo wspieracie i jesteście razem mimo tych problemów, więc głowa do góry... Nie wszystko stracone, skoro tak bardzo chcecioe maluszka to pomyślcie o in vitro, a jesli to się nie uda to myślę że warto zastanowić się nad adopcją - w końcu tyle maleństw pragnie mieć kochających rodziców. I ja od zawsze powtarzałam że gdybym nie mogła mieć dziecka to na pewno bym próbowała wszystkiego. Jednak dziękuję Bogu że obecnie jestem w ciąży i jest wszystko ok, ale gdyby w późniejszym wieku był problem z kolejnym maluszkiem to na pewno będziemy próbowali wszystkiego. Życze Wam wytrwałości! I wiem że w końcu bedziecie mogli tulić swoje malenstwo, bo z taką miłością jkaką macie w sobie da się dużo zdziałać :-)
 
Zaraz wychodzimy do mojego gina - skonsultować wyniki mężulka + ja na monitoring owulacji i co tam jeszcze będzie potrzeba.
Na "bocianie" dostałam odpowiedź, że prawdopodobnie czeka nas ICSI. Ogólnie ekspert napisał, że tragedii nie ma i mamy szanse na nasze maleństwo, także jesteśmy pozytywnie nastawieni. ciekawa jestem co mi powie moja ginekolog. Teraz czeka mnie pewnie kolejna seria badań, a potem wędrujemy do Invimedu.
Trzymajcie kciuki!
 
Wczoraj na monitoringu owulacji nie było nic widać :( Ale był to 12 dzień cyklu i może za wcześnie. Jutro kolejna wizyta i pewnie w poniedziałek kolejna. Dzisiaj jadę na krew (prolaktyna i TSH). Po tym jak wyjdą dobre wyniki dostajemy skierowanie do InviMedu.
Pani doktor powiedziała, że przy zerowej ilości szybkich plemników nie mamy szans na naturalne poczęcie dziecka. Mój mąż się załamał, zaczął bredzić, że nie jest 100% mężczyzną i takie inne głupoty. Ze 3 godziny próbowałam go przekonać, że się myli.
Dziwi mnie tylko jedno - na poprzedniej wizycie gin powiedziała, żeby nie bawić się w inseminację tylko od razu InVitro. Wczoraj już mówiła, że radzi najpierw inseminację. Zaczyna sama sobie zaprzeczać. chyba zabiorę wszystkie swoje wyniki i na dobre przeniosę się do InviMedu.
Ja jestem cały czas dobrej myśli, przynajmniej staram się być pozytywnie nastawiona. Ale nie ukrywam, że mam takie chwile, że totalnie się załamuję i boję się co będzie jak się nie uda :(
 
Witam u nas tez byly wyniki beznadziejne a nawet nie wiem czy nie takie same lub podobne:tak:
lekarz po przeanalizowaniu wynikow zaproponowal invitro we wrzeniu bylismy na wizycie pierwszej a w grudniu zaczelismy caly proces w walentynki zobaczylam na tescie ciazowym dwie kreski:-D:-D
chociaz byly problemy u mnie to jednak sie udalo i jestesmy szczeliwymi rodzicami :-)
balbi-nka pozytywne myslenie to 100% sukcesu:-)
 
agucha bardzo Ci dziękuję za tego posta. Bardzo mnie podniósł na duchu :)
O tyle jest jeden duży + że u mnie raczej jest wszystko oki. Właśnie wróciłam z badania krwi - w poniedziałek wyniki.
Czytałam w tym temacie o różnych witaminach dla mężulków i chciałam po wczorajszej wizycie u gina iść do apteki i wszystko co potrzebne zakupić. Ale nasza pani doktor powiedziała, prawie wyśmiała, że nie warto robić sobie witaminkami nadzieję :/
No nic, skończę monitorować tą owulację w przyszłym tygodniu, będą już wyniki Prolaktyny i TSH, zabiorę to wszystko i Invimed. Oddamy się w ręce specjalistów...
 
balbi-nka u mnie tez wszystko bylo oki jesli chodzi o badania,problemy sie zaczely jak podeszlismy do invitro byly u mnie problemy z jajeczkami a pozniej jak zaszlam w ciaze to byly problemy przez cala ciaze,ale bylo nam dane miec dzidziusia pomimo trudnosci i to jest najwazniejsze tego kochana sie trzymaj napewno sie uda i bedzie wszystko dobrze:-)
 
Witam
Może jest ktoś kto pomógł by mi zinterpretować wynik mojego męża bo pani ,która robiła badanie nie raczyła nas oświecić. Mam zanieść wynik swojemu lekarzowi ale to dopiero w środę.Jeśli by ktoś mógł to bardzo proszę skanuj0001..jpg
 
reklama
Iweczka, lekarz rzeczywiście jest osoba, która najlepiej się na tym zna. ja, od przeszło tygodnia analizuję różne wyniki. Na początku tej strony podałam wynik mojego męża wraz z normami.
Według mnie:
Leukocyty - ok
Komórki okrągłe - ok
aglutynacja - ok
13mln plemników - norma wskazuje, że powinno być powyżej 20.000.000
objętość 1ml to trochę mało - powinno być więcej niż 2ml
czas upłynnienia - na tym wyniku co podałaś jest napisane, że nie upłynnia się. Upłynnienie powinno nastąpić w przeciągu godziny
Test HOS powinien wykazywać powyżej 60%, także u Was prawie mieści się w normie :)
Ruchliwość powinna być powyżej 50% - u Was jest 30%.
Ale za to szybki ruch występuje w 20%. Wolny 15% i tu coś się nie zgadza. Skoro ogólna ruchliwość to 30% to suma ruchu szybkiego i wolnego powinna się składać na te 30% :-/ a wychodzi 35% :-/

My mieliśmy nauczkę. Mój mąż dwa razy oddawał swoje nasionka w różnych klinikach i różne dane zawierały. Ostatnio poszliśmy do Invimedu i zrobiliśmy PEŁNE BADANIE, które zawierało WSZYSTKIE informacje.
Wydaje mi się, że ten wynik który załączyłaś to bardzo podstawowe informacje zawiera. No chyba, że wpływ na dalsze badanie ma np. upłynnienie, które nie nastąpiło i dalsza możliwość analizy była niewykonalna. Pomyślcie o powtórzeniu badania wraz z morfologią plemników, bo to bardzo ważne
 
Do góry