reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

maz robił badanie 5 razy. jedne robiliśmy u Frydy i tam wyszło, że żywych ma 60% a martwych 40 %. Potem jedne w ogóle były źle zrobione :) a następne to było 80% martwych i 20% żywych potem też gdzies zblizone te wyniki. Więc my chyba będziemy mieli ciężko :(

ale jedna lekarka powiedziała, że za taki stan mogą jak najbardziej być odpowiedzialne trojglicerydy gdzie mój mąż ma ich ponad 600 no i cholesterol ponad 260 :( przy diecie - masaktra i właśnie ma na to leki i jestem ciekawa czy to polepszy nasienie :(
Ale jak to możliwe żeby wyniki w tak krótkim czasie wychodziły az tak inne???? Jestem w szoku! Nie wiadomo w ktore wierzyc!
Nie wiem nawet co napisac, bo nie bardzo sie na tym znam, wiec ja nie pomoge ale napewno ktoras dziewczynka np Lolitka nasza napisze ci cos mądrego bo ja nie wiem co...
Nie mozesz zyc w mysli ze bedziecie mieli ciezko, nastaw sie ze sie uda juz wkrotce i bedzie dobrze!:tak:
 
reklama
Lolitko
Mój mąż zazywa Salfazin i dzis kupiłam mu L-karnityne, chciałam kupic jeszcze cynk ale w aptece był tylko jakis o mocniejszej dawce i nie wiedziałam czy mam go wziąc..... Bo oprócz tego małż zażywa na alergie tablety i na zatoki, więc nie wiem czy az tyle tablet nie bedzie za dużo.....
Wyniki nasienia wyszły dobrze, tylko ruchliwośc musze mu troszkę poprawic i nie wiem co z tym cynkiem....:confused:

Kochanie
Jaka dawka tego cynku byla? Cynk i selen sa odpowiedzialne miedzy innymi za tworzenie nasienia (bo sa jego budulcami) wiec sa poprostu niezbedne do prawidlowego funkcjonowania narzadow rodnych. Oba sa skladnikami nasienia i faceci dosc duzo go traca wraz ze sperma. W tym aspekcie posrednio przyczyniaja sie do poprawy ruchliwosci. Za ruchliwosc to sie bierze witamina C i E jak rowniez LKarnityna.
Pamietajcie ze sperma tworzy sie do 90 dni stad tez stosownaie jakikolwiek lekow przynosci efekty najwczesniej po 2-3 miesiacach.
Ponadto, tabletki sa mniej przyswajalne przez organizm niz naturalne zrodla. Co ja w tej chwili robie to codziennie przyjmuje ja i moj 3 male owoce dzikiej rozy - bomba witaminowa C ktora jest 3 razy lepiej wchlaniana przez organizm niz tabletki. Zachecam do siegania po nature

no własnie podobno cynk jest odpowiedzialny za ruchliwość a powiedz mi jakie mąż miał wyniki przed braniem salfazinu? Czy on coś pomógł? Mó mąż znowu bierze leki na zmniejszenie trójglicerydów i cholesterolu, które mają negatywny wpływ na nasienie.

Cynk bardziej wplywa na ilosc , nie jakosc choc oczywiscie przyczynia sie posrednio do poprawy ruchliwosci takze.

maz robił badanie 5 razy. jedne robiliśmy u Frydy i tam wyszło, że żywych ma 60% a martwych 40 %. Potem jedne w ogóle były źle zrobione :) a następne to było 80% martwych i 20% żywych potem też gdzies zblizone te wyniki. Więc my chyba będziemy mieli ciężko :(

20% zywych to malo. Z takim wynikiem to sugerowalabym IUI. Ale zrobcie po 3 miechach z witaminami jeszcze raz badania bo pierwszy wynik z 60% zywych brzmi rozsadnie.
 
My sie staramy od stycznia.... dopiero teraz zrobilismy badanie i wyszlo ze bardzo duzo ma plemników i wogole ze dobrze tylko ruchliwosc lekko zanizona przed norma.... ale to slyszalam ze wlasnie ruchliwosc da sie tabletkami znacznie poprawic , no i gin powiedzial ze mamy duze szanse zeby wkrotce byc w ciąży:tak:
Bo ja te badanie robilam z mężem prywatnie u gina ktory jest specjalista od nieplodnosci.

Wasza ruchliwosc nie byla taka zla. Lekko zanizona, ale nie powod do niepokoju.
Na ruchliwosc plywakow najlepszy jest sport plus witaminki. 3 miesiace aktywniejszego zycia robia cuda.....
 
Kochanie
Jaka dawka tego cynku byla? Cynk i selen sa odpowiedzialne miedzy innymi za tworzenie nasienia (bo sa jego budulcami) wiec sa poprostu niezbedne do prawidlowego funkcjonowania narzadow rodnych. Oba sa skladnikami nasienia i faceci dosc duzo go traca wraz ze sperma. W tym aspekcie posrednio przyczyniaja sie do poprawy ruchliwosci. Za ruchliwosc to sie bierze witamina C i E jak rowniez LKarnityna.
Pamietajcie ze sperma tworzy sie do 90 dni stad tez stosownaie jakikolwiek lekow przynosci efekty najwczesniej po 2-3 miesiacach.
Ponadto, tabletki sa mniej przyswajalne przez organizm niz naturalne zrodla. Co ja w tej chwili robie to codziennie przyjmuje ja i moj 3 male owoce dzikiej rozy - bomba witaminowa C ktora jest 3 razy lepiej wchlaniana przez organizm niz tabletki. Zachecam do siegania po nature
Ja jakos nie mam głowy żeby pamietac o tym wszystkim, a ta dzika róże to gdzie mozna kupic? To jakaś suszona czy jak??
Nie wiem jaka dawka była tego cyku , babka powiedziala ze podwojna.
Kurcze nie chce tez zeby małż łykał armie tablet!!
Wasza ruchliwosc nie byla taka zla. Lekko zanizona, ale nie powod do niepokoju.
Na ruchliwosc plywakow najlepszy jest sport plus witaminki. 3 miesiace aktywniejszego zycia robia cuda.....
sportu raczej nie ma kiedy uprawiac, chociaz wiem ze sport dziala cuda........ czasem na rowerze pojedzie do pracy ale baaardzo zadko.... i na tym sie konczy...
ale ja sie za wybieram na jakies cwiczenia bo tez czytalam ze u kobiet wazna jest gimnastyka:tak:
Mąz łyka teraz salfazin, folik i l-karnityne ale nie wiem jaka dawke mu dac czy rzeczywiscie musi brac po 1 tablecie 3x dziennie?? No i planuje jeszcze ten cynk kupic :)

Dziekuje lolitko za odpowiedz :**
 
Dzika roze to zbierasz sama jak ja spotkasz:)
Sorry - ja mieszkam w lesie i tu wszedzie jej pod dostatkiem. Ide, urwa i zjem :)
Ale mozna ja tez spotkac w parkach np. Kupic to jej nie kupisz. Zamiennik ktory mozna kupic to czarna porzeczka lub kiwi - oba maja bardzo duzo wit C.....

Cokolwiek maz woli - dawaj mu te owoce zamiast tabletek, Tak jak pisalas - nie chcesz go za duzo faszerowac. A jednoczesnie owoce lepsze niz tableteki

A co do sportu - moze sie oboje zmotywujecie i razem cos zaczniecie robic...w grupie razniej. Np zacznijcie chodzic na basen 2 razy w tygodniu, lub czesciej jezdzijcie na rowerze
Co do Ciebie Marzenko - to gimnastyka dla nas wskazana, ale nie w czasie staranek. Cwiczenia powoduja odplyw krwi z narzedow rodnych a do zaplodnienia potrzeba cos odwrotnego - mocnego ukrwienia...wiec przy samych starankach ogranicz lub wyeliminuj sport. To jest dobre przy przygotowaniach do staranek (wzmocnis miesnie brzunia i plecow)
 
Dzika roze to zbierasz sama jak ja spotkasz:)

Cokolwiek maz woli - dawaj mu te owoce zamiast tabletek, Tak jak pisalas - nie chcesz go za duzo faszerowac. A jednoczesnie owoce lepsze niz tableteki

Co do Ciebie Marzenko - to gimnastyka dla nas wskazana, ale nie w czasie staranek.
To raczje u siebie dzikiej róży nie spotkam hehe
Postaram sie mu dawac wiecej owoców :tak:
A co do gimnastyki to czytałam artykuł, ze przeprowadzono badania i kobiety łatwiej i szybciej zaszły w ciąże kiedy aktywny tryb zycia prowadzily, ja nie mowie o siłowni, ale jakis calanetcis czy joga:tak:
Co do salfazinu - jakie masztam dawki na jedna tebletke ? Wtedy mozna oszacowac ile trzeba jesc
ale tego duzo na opakowaniu jest napisane, mam ci wszytsko przepisac?:sorry2:
 
reklama
u mnie mąż ćwiczy, ale też nie za często, wykluczyliśmy z diety "śmieci" no i przede wszystkim alkohol no i gorące kąpiele.
 
Do góry