reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MENU naszych marcowych pociech

reklama
Bo Karolek przez kilka dni nie chciał jeść z łyżeczki, krzywił się i wypluwał, a to samo z butelki mu smakowało.

A wiesz czemu?
Mi się wydaje, że jak pije ze smoczka to soczek wlewa się dużo głębiej do buzi i działa na inne kubki smakowe niż jak się podaje łyżeczką. Przez to dziecko nie odczuwa "całego" smaku soczku.
Ja właśnie zauważyłam, że jak podaję soczek łyżeczką to mała na początku się krzywi, bo z przodu języka bardziej odczuwa smak. A jak dam w smoczku to od razu pije łapczywie.
I chyba dlatego zalecają podawanie wszystkich nowości łyżeczką, w tym właśnie również soczków (bo niby dlaczego nie kazali podawać z butli?), aby dziecko poznało smak - tak przynajmniej zawsze piszą :sorry2:
 
Ja już nie pamiętam jak smakuje ser albo mleko. A mimo to Wiktoria co jakiś czas ma krostki na buzi, ale jestem wręcz pewna że to przez jajka, których też nie jem, ale zawsze w czymś się trafią.
Chciałam kupić Wiktorii Pepti, żeby mąż miał co jej dawać jak bym gdzieś pojechała, ale mam doświadczenie po mleku sojowym i raczej by go nie wypiła.
Ile płacicie za mleko Pepti? W aptece u Nas kosztuje 22zł, ale dowiedziałam się od aptekarza że jak na recepcie pediatra postawi P - choroby przewlekłe, to zapłacę za nie 11zł. A wy płacicie połowę?
 
Ja zaczynam się martwić bo dziś Julitka załatwiła się z duża ilością śluzu a od kilku dni płacze i wierzga nóżkami podobnie było z Szymonem jak był niemowlakiem mam nadzieje ze to jednorazowe ostatnio dużo rosołu i kurczaka jadłam i to podejrzewam .
Ale postanowiłam odstawić na jakiś czas mleko i nabiał , zobaczę co dalej.
kurcze, Olivka tez ostatnio miala taka sluzowata kupke, z takimi brazowymi niteczkami:-(mowisz, ze to objaw alergii pokarmowej?zdarzylo sie to ze dwa razy, a potem juz nie...
 
Nie wprowadzasz żadnego jedzonka do jadłospisu maluszka?
nie, zamierzam zastosowac sie do tutejszych (mieszkam w Anglii) zalecen wylacznego karmienia piersia przez pierwszych 6 miesiecy:tak:szczegolnie zwracaja na to uwage, jezeli ktores z rodzicow jest alergikiem - zeby opoznic wprowadzanie pokarmow stalych do ukonczenia przez dziecko 6 miesiaca
a ja niestety alergiczka jestem:-(
 
nie, zamierzam zastosowac sie do tutejszych (mieszkam w Anglii) zalecen wylacznego karmienia piersia przez pierwszych 6 miesiecy:tak:szczegolnie zwracaja na to uwage, jezeli ktores z rodzicow jest alergikiem - zeby opoznic wprowadzanie pokarmow stalych do ukonczenia przez dziecko 6 miesiaca
a ja niestety alergiczka jestem:-(
Z tego co się orientuję, to są zalecenia WHO, czyli obowiązują również w Polsce.
 
nie, zamierzam zastosowac sie do tutejszych (mieszkam w Anglii) zalecen wylacznego karmienia piersia przez pierwszych 6 miesiecy:tak:szczegolnie zwracaja na to uwage, jezeli ktores z rodzicow jest alergikiem - zeby opoznic wprowadzanie pokarmow stalych do ukonczenia przez dziecko 6 miesiaca
a ja niestety alergiczka jestem:-(

Tez mieszkam w Anglii i mi z kolei wizytatorka mowila ,ze dziecko 6 miesieczne to juz powinno jesc wszystko:tak:;-)ale niewiem jak to z alergikami:zawstydzona/y:
 
reklama
nie, zamierzam zastosowac sie do tutejszych (mieszkam w Anglii) zalecen wylacznego karmienia piersia przez pierwszych 6 miesiecy:tak:szczegolnie zwracaja na to uwage, jezeli ktores z rodzicow jest alergikiem - zeby opoznic wprowadzanie pokarmow stalych do ukonczenia przez dziecko 6 miesiaca
a ja niestety alergiczka jestem:-(


Ja też bym tak chciała;-) i u nas też kładą na to nacisk, aby karmić piersią do 6mies.:-), ale z tego co czytałam wcześniej twój maluszek po piersi przesypia całą noc:-D, a ja Piotrusia karmię dwa razy w nocy:szok:. Nie wiem, czy to dlatego, że tak szybko jest głodny:baffled:, czy tak się przyzwyczaił:eek:, kiedy się wreszcie wyśpię:rofl2: w nocy????????????
 
Do góry