reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

debiutantko tak teraz myślę czy dobrze się zrozumiałyśmy co do tego niekapka.....
ja to wtedy nawet nie wiem o czym myślałam odpowiadając ci na pytanie...jeśli dobrze zrozumiałam twoje pytanie to jak podajesz niekapek dziecku do ust to ustnik ma być u dołu, a pozostała część butelki u góry, a nie ustnik u góry...przynajmniej ja tak podawałam :rolleyes:
ostatnio trochę zakręcona jestem ;-)


No to się chyba niedogadałyśmy :-)
Zrozumiałam, że ustnik do góry i tak dziś spróbowaliśmy dać. Na tym ustniku jest taka mała dziurka (pewnie odpowietrzacz) i jeśli się pochyli butelkę (z ustnikiem u góry) to mi przez tę dziurkę mleko leci :confused2:. Dopiero jak butla jest w pionie to nie i dlatego mi coś nie pasowało bo w końcu to NIEKAPEK!! Poza tym w tym ustniku są 3 dziurki i Małemy za szybko chyba leci bo się krztusi. Używamy smoczka "2" może dlatego.

To teraz muszę sprobować ustnikiem w dół :tak:.


A mam do Was pytanie odnośnie słoiczków. Dzis dałam Małemu po raz drugi (a właściwie 3ci bo pierwszy słoik był na 2 razy) dynię z ziemniakami i zjadł cały słoiczek 125g. Nie wiem czy nie za dużo jak na raz ale domagał się jeszcze więc mu dałam. Ile Wy dajecie tego konkretnego jedzenia Maluszkom?? Przy spuście Mateusza to ja będę musiala chyba ze 3 takie słoiki na raz dawać :szok:
 
reklama
A mam do Was pytanie odnośnie słoiczków. Dzis dałam Małemu po raz drugi (a właściwie 3ci bo pierwszy słoik był na 2 razy) dynię z ziemniakami i zjadł cały słoiczek 125g. Nie wiem czy nie za dużo jak na raz ale domagał się jeszcze więc mu dałam. Ile Wy dajecie tego konkretnego jedzenia Maluszkom?? Przy spuście Mateusza to ja będę musiala chyba ze 3 takie słoiki na raz dawać :szok:

Debiutanko ja jeszcze nie daje słoiczków, lada dzień wprowadze, ale mam zalecenie od pediatry że pół słoiczka na dzień. Ale pewnie kazdy lekarz inaczej mówi.
 
Mój synuś wcina wszystko, tylko szybko trzeba dawać bo jeśli chodzi o jedzenie to musi być raz dwa. jabluszko maniam, zupki mnaim, mleczko mniam...tyle, że w dużych ilościach...niestety mały żarłoczek. ale łyżeczką lubi jeść i chętnie, jak po raz pierwszy dałam rozwodniony soczek jabłkowy to był ryk bo za mało. Moje dziecię nawet herbatki jak popija to całe 100ml, pomalutku próbuję mu jednak zabierać bo cukier, kalorie...wody nie ruszy...cóż. jak będzie za gruby to jedyna nadzieja w tym, że zacznie raczkować i schudnie..:-D:-D
 
ile wasze dzieci jedza mleka
moj Tristan zjada normalnie 110 mlo co 4 godzinki , miedzy czasie tak ze 30 ml herbatki luk wody a jedno karmienie mlekiem zastepuje jakiems obiadkiem albo deserkiem. potem jest kolacja i zjada tak 150ml i do 6 rano
tak bylo ale ostatnio zjada 50 ml wypija 30 ml picia pol sloiczka obiadku lub deserku i 150 ml na noc . tak juz jest jakies 4 dni
co sie z nim dzieje nie chce jesc mleka

przygotowujecie juz dzieciom zupki samemu zrobione?
ja mam chec ale jakos jeszcze sie boje

dzisiaj moj tata dal malemu polizac kosc od kurczaka i byl ryk jak mu zabral taki jakby go ze skory obdzierali ihih. chyba bedzie miesozerny:tak::-)


debiutantko moj lekaz twierdzi ze jak dziecko sie domaga to mu dac ajak bedzi emial za duzo to poprostu uleje.
 
A mam do Was pytanie odnośnie słoiczków. Dzis dałam Małemu po raz drugi (a właściwie 3ci bo pierwszy słoik był na 2 razy) dynię z ziemniakami i zjadł cały słoiczek 125g. Nie wiem czy nie za dużo jak na raz ale domagał się jeszcze więc mu dałam. Ile Wy dajecie tego konkretnego jedzenia Maluszkom?? Przy spuście Mateusza to ja będę musiala chyba ze 3 takie słoiki na raz dawać :szok:


debiutantko kiedyś czytałam artykuł o jedzeniu słoiczkowym - wypowiadał się bodajże ktoś z instytutu żywienia - i ten pan powiedział, że jednym z plusów słoiczków jest to, że porcja odpowiada potrzebom dzieci, że jest jej tyle ile dziecko w tym wieku powinno zjeść. Także moim zdaniem jeśli Mateusz ma ochotę na cały słoiczek to spokojnie możesz mu dawać :yes: Tylko na początku należy dawać mniej, żeby sprawdzić reakcję. Moja maleńka ostatnio zjadła prawie cały słoik jabłka i wszystko jest ok.
 
miloku z tego co obserwuję to każdy dzieciaczek ma jakieś gorsze dni w jedzeniu. Moja córa też czasem marudzi i odmawia butli, a innego dnia je pięknie.
Myślę, że za kilka dni Tristanowi wróci wszystko do normy ;-)
 
A mam do Was pytanie odnośnie słoiczków. Dzis dałam Małemu po raz drugi (a właściwie 3ci bo pierwszy słoik był na 2 razy) dynię z ziemniakami i zjadł cały słoiczek 125g. Nie wiem czy nie za dużo jak na raz ale domagał się jeszcze więc mu dałam. Ile Wy dajecie tego konkretnego jedzenia Maluszkom?? Przy spuście Mateusza to ja będę musiala chyba ze 3 takie słoiki na raz dawać :szok:
debiutantko kiedyś czytałam artykuł o jedzeniu słoiczkowym - wypowiadał się bodajże ktoś z instytutu żywienia - i ten pan powiedział, że jednym z plusów słoiczków jest to, że porcja odpowiada potrzebom dzieci, że jest jej tyle ile dziecko w tym wieku powinno zjeść. Także moim zdaniem jeśli Mateusz ma ochotę na cały słoiczek to spokojnie możesz mu dawać :yes: Tylko na początku należy dawać mniej, żeby sprawdzić reakcję. Moja maleńka ostatnio zjadła prawie cały słoik jabłka i wszystko jest ok.
Też myślę, że słoiczek dziennie to nie jest za dużo :tak:

Ja na początke daję tak 1/3 słoiczka i jak się nic nie dzieje to drugiego dnia daję resztę. A potem już po całym słoiczku :tak:

debiutantko - jeśli Mateusz po zjedzeniu całego słoiczka domaga się jeszcze to daj mu pierś :tak: Albo butlę ;-):-)


Jeśli chodzi o słoiczkowe jedzenie to ja czytałam, że można dziecku stopniowo taki jadłospis ułożyć, że w sumie może 2-3 słoiczki dziennie zjadać :tak: Rano np. deserek, koło południa zupkę (warzywka) i po południu znów deserek :tak:
 
reklama
miloku z tego co obserwuję to każdy dzieciaczek ma jakieś gorsze dni w jedzeniu. Moja córa też czasem marudzi i odmawia butli, a innego dnia je pięknie.
Myślę, że za kilka dni Tristanowi wróci wszystko do normy ;-)
Też tak myślę :-)

Zaryzykowałam i podałam soczek w niekapku....
wypiła 30ml :tak:
Brawa dla Toli :-)
 
Do góry