reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Menu naszych dzieci

hehe MAlinka to tylko tak wygląda "ładnie", bo jadłospis mamy rożnorodny, ale czasami też tylko parę łyżek tych płatków z mlekiem albo pół kanapki ;P więc nie jest kolorowo, ale jak mało śniadania zje to potem obiad ładnie wcina. No i pory są różne, po prostu czasem wypije rano tylko te dwa kubki a za godzinę dopiero mówi mniam mniam i do kuchni idziemy....

A jeszcze lubi gotowane warzywa nypy MArchewka ale taka w paski dość grube pokrojona, brokuły i kalafior a ziemniaki takie w grubą kostkę muszą być i są wtedy mniam. Z tego się cholernie cieszę bo wiem że są problemy z warzywami owocami u dzieciaków a u nas przynajmniej z tym nie, bo z mlekiem to tragjedja jest za to :(
A parówka u Was tylko smażona przechodzi? a gotowanej nie zje? to trochę zdrowiej by było.
Rubi faktycznie widziałam gdzieś takie paluszki, ale myślałam że to ściema i kasę nabijaja pisząc że dzieciowe a ja w zdrapywaniu soli jestem już miszczunio :-) pocieram paluszek o paluszek nad zlewem a Marcel widzi i się chihra jak wariat :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
hello
jak juz pisałam moja Lala je wszystko. Ale ostatnio mam z nia pewien problem bo zaczełą jeść również mydło. Czy może mnie ktoś uświadomić dlaczego???/?
Aga - ciesze sie że Franc juz normalnie je, niedługo mu golonek z kapusta zrobisz :D
 
dziewczyny ja to chyba jakaś zacofana jestem - jakie płatki dajecie dzieciom, na jakim mleku? Bo my dalej na Pepti jedziemy a i tak buzia Gabrysi w czerwone placki:-(
 
krecona - jak wy na diecie to sie tu nie pytaj jakie dziewczyny daja płatki tylko w sklepie poczytaj składy na opakowaniach - jako matka alergikow powiem Ci tylko ze nie raz trafisz na niespodziewanke :-(
np. Nestle Corn Flakes niby nie zawieraja białka mleka krowiego ale.... na opakowianiu piszą ze "produkt może zawierac śladowe ilości mleka...." no i juz sama musisz zdecydowac czy podasz dziecku czy nie...
i sklady na opakowaniu danego produktu trzeba co jakis czas sprawdzac bo czasem producent zmienia recepture i wtopa gotowa :-(
 
Takie niejadkowanie u maluszkow to chyba norma bo my tez z Amelkowna walczylismy jakios czas temu:baffled:
treaz to najlepiej manadarynki z owockow (ale co za duzo to nie zdrowo i czesto mam wysypke:dry:) u nas jeszcze w standardzie 3x dziennie mleko bo mloda je uwielbia. juz dajemy tylko krowie mlesio ale u nas bez alergii:tak:
z zagryzek to ostatnio namietnie chrupki qqrydziane a jeszcze 3 tyg temu to to obojetne jej byly:confused:
i kocha makaron z czym sie da to zjada: warzywa sos mieso twarozek i na slodko,zapiekany,gotowany, lekko podsmazany z jajkiem--a z miesiac temu to makaronikiem plula:szok: teraz no "topie" jedzeniowym jest lazania:dry:
sniadanko to roznie-jajecznica z pomidorkiem,parowki chlebek tosty i roznej masci dodatki do chlebka anjsmaczniejszy oczywiscie miodek:tak: szybko jej sie zmienia i chyba to chec poznania nowych smakow


a mydlo to juz chowam do szafki bo z wanny czy umywalki skubana sobie zdejmie:baffled: ale ja pamietam jak mama opowiadala ze i ja mydlo jadlam :confused:cos w tym musi byc...i mialam tez jazdy ze wysysalam cala tubke pasty do zebow i zjadalam :baffled::confused: ale mi kupowali owocowe smaki pasty do zebow a amelka ma mietowa to moze ja ten etap ominie:dry:
 
Maggie to widzę że moja Gabi bardzo podobnie do Marcelowca je. Choć nad ranem i przed snem po 180ml mleka wciąga. I boję się jej butelkę zabierać i niekapkiem zastępować a gdzieś czytałam, że dzieci po roku się już powinno od butli odstawić.

I już minął nam czas jedzenia rączkami. Po prostu codziennie jej dawałam jeść samej i chyba jej się znudziło. Teraz chce aby szybciej i pędzi do zabawy. A broi ostatnio...

Kręcona nikt nie odpowiedZiał więc ja napiszę że w większości przypadków mleko krowie gotujemy (manna, owsianka, budyń itp.) a do picia (ja) daje modyfikowane.
 
Dzieki Efe.

Z krowim bedziemy jeszcze czekać.. I kurcze moja wszystkie płyny z butli- nie wiem ciągle by tylko butlę ciągnęła - nie wiem jak mam ją oduczyć , jakoś mnie przeraża ta wizja płaczacego dziecka, bo jak chce butlę to woła am am i nic ja wtedy nie interseuje.
 
reklama
Mojej sie coś odwidziało i znowu je słoiczki, nie ukrywam że sie ciesze ;-)

a dzisiaj sie uparła że chce spróbować cytryne bo dojrzała na blacie przekrojoną połówke ale nie zasmakowało jej :-D,
 
Do góry