reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Menu naszych dzieci

reklama
bry ;)

Monetta je zdecydowanie mniej - nie wiem czy to kuchnia matki jej nie pasi czy co... obiadki OK - albo je to co my łapkami albo zupke od dziadka - to jej pasi ale pozostałe posiłki to jakis armagedon - chlebek jest be.... pozuje i wypluwa, szyneczka - to samo, zółty ser - to samo - nawet dzem umie zlizac z kanapki i wypluc chleb czy bułeczke :-( kaszkami pluje zawodowo :-( owoce i warzywa - ino babany małpa je :-( jabłka - zuje i wypluwa :-( to samo z miesem z zupy :-(
wazy ok. 11,5 kg :-( w sumie 3 miesiace temu wazyla 10,5 kg.... jeszcze nie nanosiłam na siatke centylowa bo czekam az pojdziemy do przychodni gdzie zwykle jest wazona bo te 11,5 to na łazienkowej wazona była....

Aga - ja znalazłam taki przpis na sosik warzywny - Warzywny sos do makaronu co prawda dieta dla seniora ale.... ;-)
 
U nas też byly pewne problemy jedzeniowe, ale teraz to wiemy już co Zosia lubi, zresztą sama się upomina konkretnie o to co chce:-) czasem próbujemy z nowościami ale jak nie chce to nie:-)
Najlepsze to, że jeździłam specjalnie do takiej kobitki po schabik albo polędwiczke pieczoną żeby młodej nie dawać kupnych szynek(wiadomo.zdrowiej) a ona mi tym pluła...poszłyśmy do teściowej...młoda chce mniam mniam wiec teściowa wyciągnęła coś z lodówki i jej dała, Zocha biega po pokoju, głaszcze się po brzuchu i krzyczy mniam mniam! ja patrze a ona ma w ręku mielonkę....ehhh
 
Dzieki dziewczyny!:) Mi dietetyk tez kazała gotowac dla Frania polędwiczkę itp. Nie wiem czy będzie chciał to jeść z chlebem, ale...Boże, wreszcie je chleb i się nie dławi!! A znalazłyście gdzies w necie może jakąś strone z przepisami dla maluchów? Ciekawe czy cos takiego w ogóle istnieje, tzn strona nie przepisy:)
 
Ostatnia edycja:
Efe ale ja jak próbowałam tą polędwiczkę to była słona, no taka dobra, wystarczająca. Od tej kobitki braliśmy wyroby do chaty wiejskiej na wesele. A moje dziecko nieee tyrolska lepsza:-D
Co do bułki to też tak mamy:-) jak ostatnio się spotkałam z teściowa na miescie i miała w siatce bułki a Zocha zobaczyła to sie darła "bu bu bu" i trzeba było jej dać:-)
 
Hihi u nas też bułka rządzi
a ja mam pytanie, czy dajecie dziaciom pieczywo białe czy graham?? :-)
co do jedzenia to u nas jest przeróżnie,,, mniej więcej tak:

śniadanko
: dwa kubki mleka/herbatki plus jakaś kanapeczka/tosty/płatki z mlekiem/bułka drożdżowa z mlekiem/parówki - kocha parówki!/jajecznica :)
drugie śniadanko jogurt plus chrupki kukurydziane, albo baton owocowy bez cukru ten z hipp'a
obiad zupka i drugie danie które czasem je godzinę po zupce czasem od razu zależy od stopnia głodzilli ;-)
podwieczorek ostatnio przesypia ale jak nie to owocki/budyń
kolacja kaszka manna na mleku krowim, dodaję do niej owoce np banany jak nie jadł na podwieczorek, truskawki mrożone, kako, albo tylko miodem słodzę po prostu. A jeślki na śniadanie było mlecznie to kolacja jest kanapkowa często ;-)

Uwiebia paluszki słone z których mama zdrapuje sól ;-)

a no i mleka mi nie chce pić, czasem na śniadanko...czasem ale to już rzadko na dobranoc... staram się co drugi dzień ale nie wychodzi zawsze maruda nie chce.

aha i najlepiej jak wszystko wcina sam, wtedy smakuje i ładnie je...ew. na dwie łyżki jedziemy ;-) a jak ja go karmić chcę sama to jest FOCH i po jedzeniu...
 
Ostatnia edycja:
O kurcze Maggie ale dużo Marcel je w porównaniu do Tomka!!
U nas masakra z jedzeniem ostatnio!!
Śniadanie: kilka lyżek płatków z mlekiem/ok150ml mleka
Drugie sniadanie: parówka smażona/jogurt
Obiad od 2 tygodni makaron świderki z sosem
Podwieczorek: parówka smażona/jogurt/jabłko
Kolacja 260ml mleka z kleikiem

oprócz tego nic innego nie chce owoców też nie zupy mu się odwidziały koszmar jakiś!!:no:oby mu jak najszybciej przeszło!!!
 
reklama
Malinka :-) a czemu smazysz te parówki???

ja w ogole w szoku jestem bo ciut inne mam podejscie do zywienia małego dziecka... monia parówke w ogole tylko 2 razy w zyciu jadła... smazonego jeszcze w ogole...

no i Monia w tyle za Waszymi dziecmi z niektorymi produktami...

aha - Maggie - sa paluszki juniorki - bedziesz miala mniej zdrapywania soli :-) to wiem bo Monia akurat nie jest zapozniona "paluszkowo" :-D
 
Do góry