reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci

hehe MAlinka to tylko tak wygląda "ładnie", bo jadłospis mamy rożnorodny, ale czasami też tylko parę łyżek tych płatków z mlekiem albo pół kanapki ;P więc nie jest kolorowo, ale jak mało śniadania zje to potem obiad ładnie wcina. No i pory są różne, po prostu czasem wypije rano tylko te dwa kubki a za godzinę dopiero mówi mniam mniam i do kuchni idziemy....

A jeszcze lubi gotowane warzywa nypy MArchewka ale taka w paski dość grube pokrojona, brokuły i kalafior a ziemniaki takie w grubą kostkę muszą być i są wtedy mniam. Z tego się cholernie cieszę bo wiem że są problemy z warzywami owocami u dzieciaków a u nas przynajmniej z tym nie, bo z mlekiem to tragjedja jest za to :(
A parówka u Was tylko smażona przechodzi? a gotowanej nie zje? to trochę zdrowiej by było.
Rubi faktycznie widziałam gdzieś takie paluszki, ale myślałam że to ściema i kasę nabijaja pisząc że dzieciowe a ja w zdrapywaniu soli jestem już miszczunio :-) pocieram paluszek o paluszek nad zlewem a Marcel widzi i się chihra jak wariat :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
hello
jak juz pisałam moja Lala je wszystko. Ale ostatnio mam z nia pewien problem bo zaczełą jeść również mydło. Czy może mnie ktoś uświadomić dlaczego???/?
Aga - ciesze sie że Franc juz normalnie je, niedługo mu golonek z kapusta zrobisz :D
 
dziewczyny ja to chyba jakaś zacofana jestem - jakie płatki dajecie dzieciom, na jakim mleku? Bo my dalej na Pepti jedziemy a i tak buzia Gabrysi w czerwone placki:-(
 
krecona - jak wy na diecie to sie tu nie pytaj jakie dziewczyny daja płatki tylko w sklepie poczytaj składy na opakowaniach - jako matka alergikow powiem Ci tylko ze nie raz trafisz na niespodziewanke :-(
np. Nestle Corn Flakes niby nie zawieraja białka mleka krowiego ale.... na opakowianiu piszą ze "produkt może zawierac śladowe ilości mleka...." no i juz sama musisz zdecydowac czy podasz dziecku czy nie...
i sklady na opakowaniu danego produktu trzeba co jakis czas sprawdzac bo czasem producent zmienia recepture i wtopa gotowa :-(
 
Takie niejadkowanie u maluszkow to chyba norma bo my tez z Amelkowna walczylismy jakios czas temu:baffled:
treaz to najlepiej manadarynki z owockow (ale co za duzo to nie zdrowo i czesto mam wysypke:dry:) u nas jeszcze w standardzie 3x dziennie mleko bo mloda je uwielbia. juz dajemy tylko krowie mlesio ale u nas bez alergii:tak:
z zagryzek to ostatnio namietnie chrupki qqrydziane a jeszcze 3 tyg temu to to obojetne jej byly:confused:
i kocha makaron z czym sie da to zjada: warzywa sos mieso twarozek i na slodko,zapiekany,gotowany, lekko podsmazany z jajkiem--a z miesiac temu to makaronikiem plula:szok: teraz no "topie" jedzeniowym jest lazania:dry:
sniadanko to roznie-jajecznica z pomidorkiem,parowki chlebek tosty i roznej masci dodatki do chlebka anjsmaczniejszy oczywiscie miodek:tak: szybko jej sie zmienia i chyba to chec poznania nowych smakow


a mydlo to juz chowam do szafki bo z wanny czy umywalki skubana sobie zdejmie:baffled: ale ja pamietam jak mama opowiadala ze i ja mydlo jadlam :confused:cos w tym musi byc...i mialam tez jazdy ze wysysalam cala tubke pasty do zebow i zjadalam :baffled::confused: ale mi kupowali owocowe smaki pasty do zebow a amelka ma mietowa to moze ja ten etap ominie:dry:
 
Maggie to widzę że moja Gabi bardzo podobnie do Marcelowca je. Choć nad ranem i przed snem po 180ml mleka wciąga. I boję się jej butelkę zabierać i niekapkiem zastępować a gdzieś czytałam, że dzieci po roku się już powinno od butli odstawić.

I już minął nam czas jedzenia rączkami. Po prostu codziennie jej dawałam jeść samej i chyba jej się znudziło. Teraz chce aby szybciej i pędzi do zabawy. A broi ostatnio...

Kręcona nikt nie odpowiedZiał więc ja napiszę że w większości przypadków mleko krowie gotujemy (manna, owsianka, budyń itp.) a do picia (ja) daje modyfikowane.
 
Dzieki Efe.

Z krowim bedziemy jeszcze czekać.. I kurcze moja wszystkie płyny z butli- nie wiem ciągle by tylko butlę ciągnęła - nie wiem jak mam ją oduczyć , jakoś mnie przeraża ta wizja płaczacego dziecka, bo jak chce butlę to woła am am i nic ja wtedy nie interseuje.
 
reklama
Mojej sie coś odwidziało i znowu je słoiczki, nie ukrywam że sie ciesze ;-)

a dzisiaj sie uparła że chce spróbować cytryne bo dojrzała na blacie przekrojoną połówke ale nie zasmakowało jej :-D,
 
Do góry