reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci

Matko to moja waży 13 kg .Mimo ,ze cały grudzień przechorowała i na samych mandarynkach jechała i sokach .Ja tylko wieczorem jej ograniczam jedzenie bo potem źle spi mi .
 
reklama
ostatnio wychaczyłam ze można FRUKTOZĘ do słodzenia kupić(zamiast cukru) - to sie chwale,moze się przyda której....:-p

aaa i z takich rzeczy lubianych przez moją to są jeszcze tortellini(np. te z biedronki) ze smietanką i własnie cukrem posypane troche.
 
Jeju..a Natka tylko 8800 wazy. Ja sie zachlastam...A ona naprawde zaczeła pieknie jesć od kiedy na 5p jesteśmy i na okragło cos tam sobie je,oprocz tego sniadanka,obiadki,kolacje to oczywiste...a tu waga nam spadła o 100 od poprzedniej wizyty...Ale kurcze z drugiej strony ona ma multum powera,nie choruje specjalnie ( no sporadycznie od urodzenia 3 razy chorowała). Nie wiem chyba ten typ tak ma i już! ale przyznam,że jak czytam ja wasze pieknie przybierają to mam troche obaw o Natke...
 
Mój Adrianek już od dawna spożywa mleko krowie i przetwory mleczne :-)
Kakao mamy już dawno za sobą a i ser biały lubi :tak:
Kakao bardzo lubi. :-D
Zresztą ja i na codzien na krowim Mu gotuję bo a to kaszę manną albo budyń itd. :-):tak:
 
wg wskazan to mleko krowie wprowadza się po 3roku życia,.

ale ja tego nie słucham:-) Alicja je bydyń na krowim, pije codziennie actimel, je danio waniliowe całe, jak mam maślanke "pieczone jabłko" to tez nie pogardzi, kakao sporadycznie bo i tak czekoladke wciąga codziennie, najbardziel lubi ptasie mleczko... łakomczuch jak mama:-)
 
dziewczyny czy nasze dzieciaki(te sierpniowe:-D) moga pic juz kakao? takie na krowim mleku,bo moja dzis wypila prawie caly kubek:sorry:

a czy nasze dzieci mogą jeść ser biały, taki twaróg ze śmietaną np i jogurty-no właśnie jakie?

wg wskazan to mleko krowie wprowadza się po 3roku życia,.

ale ja tego nie słucham:-) Alicja je bydyń na krowim, pije codziennie actimel, je danio waniliowe całe, jak mam maślanke "pieczone jabłko" to tez nie pogardzi, kakao sporadycznie bo i tak czekoladke wciąga codziennie, najbardziel lubi ptasie mleczko... łakomczuch jak mama:-)
my amelkowne "poimy" i karmimy zarowno mlekiem jak i serkami czy jogurtami (nie tylko tymi dla dzieci) juz od dawna. u nas nie bylo zadnych alergii wiec z tym luz. widzisz Sempe tu w uk od 12 mca zycia nie podaje sie formulki tylko krowie mleko:) co kraj to obyczaj. nam pielegniarka srodowiskowa juz po 6-7mcu zycia powiedziala ze mozna zaczac wprowadzac krowie mleko do diety9wiadomo stopniowo po troszke i powoli).amelkowna juz od dluuuugiego czasu zna smak krowiego mlesia. na szczescie alergii zadnych nie bylo wiec luzik
 
Ja się zastanawiałam nad wycofaniem mleka modyfikowanego, bo w sumie pije tylko z kleikiem na noc i rano. Przyznam że ułatwiłoby mi to życie i polepszyło finanse. Ostatnio czytałam gdzieś że dzieci mogą pić mleko UHT bez gotowania, że gotowane musi być te zwykłe. UHT zanim jest wlane do kartonika to je podgrzewają w bardzo wysokiej temperaturze i giną bakterie. Dlatego możnaby je było tylko podgrzać w mikrofali i dodać kleiku.
Jak myślicie?
 
reklama
My tez z krowim mlekiem za pan brat, jesli chodzi o kakałko, budyń lub same mleczko do np. chlebka z miodkiem czy marmoladką własnej roboty...

Szkoda mi tylko że alka nie lubi białego sera jak na razie... buuuu

Myslałam ostatnio o maśle orzechowym(takim prawdziwym-90%orzechów), ale własnie orzechy chyba jeszcze nie wskazane, co? bo tak mi sie wydaje ze to by było z pożytkiem dla organizmu
 
Do góry