reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Medycyna

hej
a jescze rozmawialam z kolezanka ktora brala elevit wlasnie byla bardzo zadowolona a maluszek mial tylko 2,500 ale zdrowy wszystko ok tylko ze mama jest drobna wiec dziecko tez jest male...
pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczyny. A ja właśnie mam toksoplazmoze i z wyników wyszło że zaraziłam sie w ciąży-nie mam pojęcia jakim cudem,nie mam kota,nie lubie mięsa a surowego to już wogóle,dbam o higienę i co mam to świństwo. Jestem w 17 tc,w 11tc zaczęłam brać rowamycyne przez 3 tygodnie,póżniej przerwa i teraz znowu od 3-12 nastepna seria. Martwie się bardzo o zdrowie mojego maluszka,robiłam bad prenatalne i jak narazie wyszło wszystko dobrze,następne bad w 20tc i już się boję. Pozdrawiam wszystkich
 
dziewczyny ja w koncu dostalam wyniki...po 4 tygodniach!!! i ...mam pozytywne wyniki!!!!!!!!

jestem zalamana!!!!

nie wiem co teraz bedzie,tu nie naja tej choroby, nie wiedzaq jak ja leczyc,lekarz myslal ze ze ot mi cos zagraza i jak powiedzialam ze nie mam goraczki,nie bola mnie oczy ( bo o mnie pytal) to powiedzial ze wszystko ok, i chcial mnie wyslac do domu!!!!
debile!
dziewczyny jestem zalamana!! ja te badania mialam robione 4 tyg temu, w pierwszym trymestrze jeszcze...nie wiem czy jest wszystko dobrze,18 grudnia jade do polski i niewiem czy niezostane tam do marca,niech mi polscy lekarze wszystko posprawdzaja, zalecza,bo oni tu nie wiedza jak to leczyc!!!!!

ktos na glownym forum pisal ze kobiety w ciazy w polsce sa ubezpieczone z tytulu ciazy jedynie,wiec jak pojade,to bede mogla sie leczyc,tylko czy to nie bedzie za pozno??????????!!!!!!!!!!!
dziewczyny pomozcie!!!!
przeplakalam dzis caly dzien i glowa mnie boli,i niewiem jak mi teraz zleci do 18...
 
mama Bartusia kochana przede wszystkim musisz sprawdzić czy na pewno masz podwyższone IgM czy IgG. Ja też na poczatku się przeraziłam ale okazało się że to są tylko przeciwciała.
Dobrze, że jedziesz do Polski u nas toxo jest leczona, więc nie martw się na zapas. Najczęściej przepisuje się rovamycynę, którą trzeba brac do końca ciąży.
te badania trzeba jednak potwierdzić. Powinnaś je zrobić 3 tygodnie po pierwszych badaniach ( z tym, że jak tak długo czekałaś na wynik, to zrób może lepiej w Polsce - wynik tego samego dnia).
Nie słyszałam o tym, że kobieta w ciąży ma możliwość korzystania z NFZ mimo braku "przynależności" do ZUS. Musisz to sprawdzić. Znalazłam taki dokument: http://www.nfz-krakow.pl/UserFiles/kurier15.pdf
Nie martw się na zapas kochana, najlepiej szukajjeszcze teraz możliwości powtórzenia badań i konsultacji z innym lekarzem, a za 3 tygodnie będziesz już w Polsce i wtedy posprawdzają jak należy.


bardzo dziekuje Misza,mam nadzieje ze to tylko przeciwciala,ale tu nie znaja takiej choroby!!! wiec tepaki nie wiedza co to jest...
a ten link co przeslalas,(BARDZO DZIEKUJE) ma taki tekst:
Jakiej pomocy mogą oczekiwać nieubezpieczone kobiety
w ciąży i osoby, które nie ukończyły 18. roku życia?
Dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia, a także kobiety
w okresie ciąży, porodu i połogu są w Polsce objęte opieką
zdrowotną bez względu na to, czy posiadają ubezpieczenie

mam nadzieje ze to jest wprowadzone w zycie...

bardzo Ci dziekuje!!!!
 
tak, mamo Bartusia, kobiety w ciązy są traktowane jako ubezpieczone, nawet jeśli w Polsce ubezpieczone nie są: Narodowy Fundusz Zdrowia - Nasz Fundusz - Numer 30/2007 :
"Prawo do świadczeń ze środków publicznych przysługuje również osobom, które nie są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia, a które nie ukończyły 18 roku życia oraz kobietom w okresie ciąży, porodu i połogu. "
Nie mogę teraz znaleźć, ale są też tzw. przepisy o koordynacji, które z grubsza mówią, że ubezpieczonym w państwach UE też przysługuje dostęp do służby zdrowia finansowanej ze środków publicznych, ale to już poszukaj sobie na stronie NFZ: Narodowy Fundusz Zdrowia - Strona główna i tam są też ewentualne wykazy dokumentów, jakie trzeba mieć ze sobą.
Nie martw się kochana, przytulam mocno!
 
ja na poczatku brałam kwas foliowy ajak skonczylo mi się opakowanie to lekarz kazał kupic femintal ze sa dobre i cały czas je biorę
 
No widzicie dziewczyny, a ja łykam witaminki od samego początku ciąży i lekarz do którego aktualnie chodzę ( a muszę podkreślić że jest wspaniałym ginekologiem) powiedział że dobre są te witaminy (prenatal complex) i że mam je dalej zażywać....napewno nie zaszkodzą...ale zwrócił mi też uwagę że powinnam jeść bardzo bardzo dużo warzyw i owoców - w nich jest najwięcej witamin i żadne tabletki tego nie zastąpią..
pozdrawiam
Ja też jem prenatal complex i to od 7 tygodnia przez miesiac 2 tabletki dziennie z racji tego ,ze odstawiałam od piersi mojego 1,5 rocznego bombelka teraz jem dziennie 1 tableteczkę
 
reklama
Do góry