reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Medycyna

Najlepiej pogadaj z ginem... Mi np moja ginka nie dala witamin. Mam brac tylko folik...Jak stwierdzila ona jak i mojej kolezanki gin to witaminy, szczegolnie Materne czy jakos tak, nie sa ok bo dzieci bardzo bardzo duze sie rodza a w dalszych latach wychodza alergie itp... Ale tak jak powiedzialam idywidualna sprawa. Zapytaj sie lekarza

Jesli chodzi o dostarczanie dziecku witami to dziecko pobiera od ciebie...wiec nie denerwuj sie
 
reklama
Generalnie w pierwszym trymestrze nie powinno się zażywać żadnych witamin oprócz kwasu foliowego- chyba że wyniki badań które lekarz zleca na początku ciąży pokazują że brakuje takich czy innych witamin czy mikroelementów. Na tej podstawie decyduje lekarz co zalecić - czy suplementacje pojedynczym minerałem np. żelazem, magnezem, potasem, albo całym zestawem witamin i minerałów. W późniejszym okresie ciąży wszystko zalezy od wyników badań i diety- jeśli są ok to nie ma co przesadzać z dodatkowymi preparatami.
Zresztą ja bym miała teraz problem z przełknięciem takiej wielkiej tablety :no:.
Poza tym dziecko i tak "wysysa" z nas to co najlepsze :laugh2:jemu nie zabraknie.
 
Madzia też słyszałam że po Materne rodzą się duże dzieci. Ja jednak po tych tabletkach źle się czułam. No i fakt są ogromne.
Rosea oj ciągną od nas te dzieciaczki i to tak skutecznie że ja muszę niebawem dentystę odwiedzić aby uzębienie połatać. W poprzedniej ciąży bardzo pilnowałam wizyt u dentysty i nie czekałam i to mi sie opłaciło bo jak w ostatnich 3 miesiącach musiałam leżec to się nie martwiłam że mam coś nie tak z zebami bo wiedziałam że mam wszystko wyleczone i sprawdzone. Teraz tez w sierpniu byłam na przegląach i było wszystko ok, ale po tych ilościach wymiotów musiało się to negatywnie odbić na zębach, tym bardziej że mam teraz problem z przyswajaniem nabiału po któym mam okropna zgagę. Pozatym jak któraś bedzie miała cesarkę to jak wiadomo przed kazdą operacją uzębienie powinno byc wyleczone bo chore zeby mogą powodować dodatkowe infekcje po zabiegu.
 
Hej :-) po wczorajszej wyzycie wysłał mnie na badanie grupy krwi i przy okazji mojego meza. Podobno to jest płatne i nie potrzebuje skierowania. Okaze sie czy mam taka grupe krwi jak mi wpisali po urodzeniu do książeczki zdrowia.
 
słuchajcie, powiedzcie mi, co się robi w przypadku konfliktu serologicznego, bo my mamy takowy i nie bardzo wiem,c o to dla nas oznacza??
 
misza nie denerwuj się niepotrzebnie tylko napisz które badanie toksoplazmozy zrobiłaś IGM czy IGG??? Bo to jest bardzo ważne
Pozdrawiam i jestem pewna że wszystko będzie dobrze
 
misza nie denerwuj się niepotrzebnie tylko napisz które badanie toksoplazmozy zrobiłaś IGM czy IGG??? Bo to jest bardzo ważne
Pozdrawiam i jestem pewna że wszystko będzie dobrze

Ale ja się nie denerwuje, bo juz miesiąc temu wyszło że jest Ok. Powtórzyłam badania dwa razy i sie okazało że przeciwciała mam tylko, tzn. kiedys byłam chora
Ale nie chroni mnie (nikogo) to przed ew. ponownym zakarzeniem.
jestem pewna że juz o tym pisałam, więc nie wiem co sie stało z tym postem.
dzięki za troskę.
 
No widzicie dziewczyny, a ja łykam witaminki od samego początku ciąży i lekarz do którego aktualnie chodzę ( a muszę podkreślić że jest wspaniałym ginekologiem) powiedział że dobre są te witaminy (prenatal complex) i że mam je dalej zażywać....napewno nie zaszkodzą...ale zwrócił mi też uwagę że powinnam jeść bardzo bardzo dużo warzyw i owoców - w nich jest najwięcej witamin i żadne tabletki tego nie zastąpią..
pozdrawiam
 
Ja brałam w I trymestrze Feminatal, polecił mi go pan dr, który potwierdził ciążę. Po skończeniu opakowania zapytałam moją doktorkę, czy mam nadal brać witaminy, odpowiedziała mi, że "z tymi witaminami to lepiej nie przesadzać"... więc nie biorę. Zapytała mnie oczywiście przedtem, czy "jem normalnie". Kurde, szczerze mówiąc nie wiem. :confused: Nie wcinam samych jarzyn, no chyba że w formie pomidorka albo ogóreczka na kanapeczce. W ogóle nigdy nie przepadałam za warzywami, jakoś mnie od nich odrzuca...
Chyba jednak przyznam się na następnej wizycie do warzywowstrętu i poproszę o jakiś suplement... :-p

Na swoją obronę dodam tylko, że bardzo lubię gruszki. :-D
I popijam herbatkę HIPP dla ciężarnych, ona też ma witaminki.
:-):-):-)
 
reklama
hej
w szwajcarii kazdy lekarz przepisuje elevit prenatal...wiem bo bylam u kilku...tak samo we Francji,,,sadze ze jak zycie w ciazy ma byc normalne tak jak mowi moj lekarz wiec witaminy wypada brac tak samo powinno sie brac witaminy gdy nie jest sie w ciazy...a w tych dodatkowo jest kwas foliowy,ja sie po nich dobrze czuje .mysle ze w zaden sposob jedzac zdrowo nawet nie da sie dostarczyc tylu witamin ile potrzeba zwlascza w naszych czasach gdy wszystko to jedna wielka chemia i wyplukuje nam witaminy ktore zjemy...zwlaszcza wapn i inne nawet nie wiem w czym sa niektore witaminy a az tak roznorodnie nawet nie jestesmy wstanie jesc mysle zeby wszystkiego dostarczyc....a co do duzych dzieci to i tak juz jestem na takie skazana maz mial 4,100kg a ja 3,350 wiec czy bede je brac czy nie mysle ze dzidzia -genetycznie uwarunkowania sprawia ze -bedzie duza
pozdrawiam;-)
 
Do góry