reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Moja siostra miała ale jej nie zastali. Bo zameldowana była w domu rodzinnym a mieszkała gdzie indziej ale im tego nie powiedziała i potem musiala sie tłumaczyć
Na L4 powinien być podany adres pod którym się przebywa w momencie zwolnienia, a nie adres zameldowania.

Co do bycia w tym samym terminie - wczoraj P. rozmawiał z mamą i ona mu powiedziała (w tajemnicy), że siostra P. jest w ciąży. Oczywiście nie wiem, czy to na pewno prawda, bo sama siostra jeszcze nic nie mówiła, ale jeśli tak, to będziemy mieć podobne terminy. Tyle że u nich to raczej nie planowana ciąża - pierwszy syn dopiero we wrześniu skończy rok, jej się na macierzyńskim skończyła umowa, więc pracy nie ma, z facetem się mega średnio dogadują. Zresztą pierwsza ciąża tez była nie do końca planowana, ale wtedy chociaż sytuacja była lepsza.
Ciekawa jestem czy siostra się pochwali, jak my powiemy o mojej ciąży, bo na razie nie wiedzą. Wiedzą tylko moje dwie koleżanki. Teraz się zastanawiam, czy moim rodzicom powiedzieć, skoro u nich będę, bo jeśli nie teraz to później musiałabym przez telefon powiedzieć. Chociaż moja mama już podejrzewa, a jak przez te 5 dni u nich sobie piwka nie wypije, to i tak będzie wiedziala:p
 
reklama
A tak a propos kontroli to właśnie dzisiaj o 8 rano dzwonił do mnie jakiś zastrzeżony numer i nie odebrałam. Zostawili wiadomość na poczcie i się okazało że to kontrola z urzędu pracy ... (w Holandii jak jest się na długim zwolnieniu to urząd pracy przejmuje kontrolę nad taką osobą) i sie nagrali że chcą mnie skontrolować i że będą dzwonić jeszcze później i że mam być dostępna telefonicznie :p. Mam nadzieję że pogadaja ze mną i dadzą spokój i nie będę musiała nigdzie jeździć.
 
@aga6 jeśli Ci się nie śpieszy to aliexpress, chyba że jakiś sklep typu "wszystko po 5zł"? ;)
My też mieliśmy zaczekać do 3msc żeby wszystkich poinformować, ale oczywiście nie daliśmy rady jako, że mama mojego mężczyzny przebywa za granicą wysłał jej smsa ze zdj z usg:
Droga babciu! Jako przyszły, nowy członek rodziny, chcę się gorąco przywitać! Mam 8 tygodni i 1,5 centymetra. Zaczynam już jakoś wyglądać, chociaż moja głowa to połowa mnie całego. Zaczynają rozwijać mi się oczy i uszy, a nawet paluszki i rączek i nóżek. Można już zobaczyć mój kręgosłup, a nawet posłuchać, jak bije serduszko! Uff... jeszcze długa droga przede mną, żeby osiągnąć perfekcyjny wygląd, ale damy radę! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zobaczymy się i uściskamy 2 marca. Całuje, Twoja wnusia (tak przynajmniej rodzice mówią...)
Hihihihi
 
@aga6 jeśli Ci się nie śpieszy to aliexpress, chyba że jakiś sklep typu "wszystko po 5zł"? ;)
My też mieliśmy zaczekać do 3msc żeby wszystkich poinformować, ale oczywiście nie daliśmy rady jako, że mama mojego mężczyzny przebywa za granicą wysłał jej smsa ze zdj z usg:
Droga babciu! Jako przyszły, nowy członek rodziny, chcę się gorąco przywitać! Mam 8 tygodni i 1,5 centymetra. Zaczynam już jakoś wyglądać, chociaż moja głowa to połowa mnie całego. Zaczynają rozwijać mi się oczy i uszy, a nawet paluszki i rączek i nóżek. Można już zobaczyć mój kręgosłup, a nawet posłuchać, jak bije serduszko! Uff... jeszcze długa droga przede mną, żeby osiągnąć perfekcyjny wygląd, ale damy radę! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zobaczymy się i uściskamy 2 marca. Całuje, Twoja wnusia (tak przynajmniej rodzice mówią...)
Hihihihi

SMS piękny:)
 
@aga6 jeśli Ci się nie śpieszy to aliexpress, chyba że jakiś sklep typu "wszystko po 5zł"? ;)
My też mieliśmy zaczekać do 3msc żeby wszystkich poinformować, ale oczywiście nie daliśmy rady jako, że mama mojego mężczyzny przebywa za granicą wysłał jej smsa ze zdj z usg:
Droga babciu! Jako przyszły, nowy członek rodziny, chcę się gorąco przywitać! Mam 8 tygodni i 1,5 centymetra. Zaczynam już jakoś wyglądać, chociaż moja głowa to połowa mnie całego. Zaczynają rozwijać mi się oczy i uszy, a nawet paluszki i rączek i nóżek. Można już zobaczyć mój kręgosłup, a nawet posłuchać, jak bije serduszko! Uff... jeszcze długa droga przede mną, żeby osiągnąć perfekcyjny wygląd, ale damy radę! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zobaczymy się i uściskamy 2 marca. Całuje, Twoja wnusia (tak przynajmniej rodzice mówią...)
Hihihihi
Super [emoji6] moja mama wie z tata i siostra, bo mieliśmy jechać razem drugi raz na wakacje i musialam powiedzieć czemu nagle rezygnuje [emoji6] ale wiem,ze oni nie rozpowiedza, bo jak teściowa sie dowie to cala wies i inne beda wiedziec [emoji23]
 
reklama
Ja byłam w ciąży z moimi 2 siostrami. Ale średnio mi to na dobre wyszło. Moja mama ma niestety straszne tendencje do porównywania. I ciągle słyszałam że jedna siostra to, druga tamto (np ja leżę a one przecież chodzą) potem porównywała dzieci i sposoby opiekowania się (dlaczego ty nie jesz czekolady, dlaczego Wiki jeszcze nie siada) itp itd i tylko kompleksów się można nabawić :(

Byłam też w ciąży w tym samym czasie co koleżanka - i to już było super - wspierałyśmy się i pocieszałyśmy :)
No i na forum tutaj oczywiście byłam.
 
Do góry