reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
A co do wyprawki - ja nie wiem kiedy się za to wezmę. Pewnie tak na poważnie pod koniec drugiego trymestru. Ostatnio też tak zrobiłam. Za nic nie mogłam się za to zabrać, jedynie wizja niepewnej przyszłości i szpitala w każdym momencie potencjalnie do końca ciąży mnie do tego zmotywowała.

Teraz bardziej będzie kwestia ogarnięcia tego co mamy i co ewentualnie trzeba dokupić. Te największe rzeczy mam po córce - łóżeczko, wózek, fotelik, wanienka itp. Ciuchów też mam sporo, te pierwsze miałam głównie w neutralnych barwach, więc się nadadzą obojętnie czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Chociaż przeczucie mi podpowiada drugą dziewczynkę;)
 
reklama
Mojej szwagierce tez mowili,ze dziewczynka do konca ciazy a chłopak byl.
Moze zone kuzyna ktos zglaszal do zus.

Ogólnie chyba łatwiej o pomyłkę w tę stronę. Że ma być dziewczynka, a jednak rodzi się chłopczyk. Bo jak już lekarz dojrzy coś między nogami, to ryzyko pomyłki jest mniejsze. Chyba że pępowina namiesza:p


Pojadę chyba zaraz do luxmedu odebrać w końcu badania na grupę krwi, hiv i kiłę. Miała to zrobić wczoraj jadąc do internisty po to L4, ale byłam tak nieprzytomna z niewyspania, że zapomniałam.
A po obiedzie pojadę chyba do moich rodziców. Ogólnie czas odebrać dziecko z wczasów, posiedzę tam jeszcze do niedzieli i poodpoczywam. Miałam jechać jutro, ale że dziś się wyjątkowo dobrze czuję, jestem w miarę wyspana i głowa mnie nie boli, to chyba się dzisiaj zbiorę. Kto wie, jak się będę czuła jutro.
 
Ja też już sporo mam po córce. Nautralne rzeczy też sie na pewno znajdą. Jak bedzie chłopak to wózek przynajmniej mam. A jak dziewczynka to nie wiem czy chce znowu ten niebiesko czarny hehe
 
A te kontrole z Zus dla mnie bezsensowne. W ciąży to chyba w ciąży nie wiem co tu kontrolować i jeszcze zmuszać kobiete do badania przez ich lekarza? Chore.
 
W dwóch ciążach byłam na zwolnieniu praktycznie od samego początku i nigdy nie miałam żadnej kontroli i też nigdy nie słyszałam by ktoś miał... aż ja sie teraz zaczęłam zastanawiać
Moja siostra miała ale jej nie zastali. Bo zameldowana była w domu rodzinnym a mieszkała gdzie indziej ale im tego nie powiedziała i potem musiala sie tłumaczyć
 
A te kontrole z Zus dla mnie bezsensowne. W ciąży to chyba w ciąży nie wiem co tu kontrolować i jeszcze zmuszać kobiete do badania przez ich lekarza? Chore.
Wiesz sa kobiety które naprawdę musza miec l4 ze wzglad na ciążę zagrożona,czy jakies stresy w pracy, ale sa takie,co maja prace luz i pewnie w pracy ich ciaza bylaby bardziej bezpieczna niz to jak lataja po mieście z siatami itp. Osobiście znam taka dziewczynę co od rana latala po mieście nie oszczedzala sie ,interesowaly ja ploty, zabawy, urodziła w 7 miesiącu, jej dziecko ledwo przeżyło, miala okazje korzystać z l4 madrze,ale jej to w glowie nie bylo. Dlatego sprawdza zus takie asiorki.
 
Też mam jakieś takie neutralne po córce - wózek, łóżeczko, leżaczek, nawet rowerek - zielone kupowałam z myślą o tym że jak będę mieć 2 kiedyś to bez sensu znowu kupować...

A co do hobby to ja ostatnio robię miniaturki - córce dla lalek - plecaki, zeszyty, książki, kredki, farbki itp - ostatnio jej tez szkołę dla lalek zrobiłam :)
 
reklama
A najlepsze,ze byliśmy na wakacjach ekipa i ciotka moja byla 34 lat w meza wieku ,my planowalismy tam ciążę, ona wrocila i do dzis @ nie ma i w sumie robiła dawno test neg wyszedl jak nie dostala miesiączki i nie powtórzyła jeszcze,a dalej nie ma ciekawe czy razem w ciąży nie będziemy chodzić, ostatnio tez razem nam przypadlo ja listopad 11 a ona października 30 tego samego roku [emoji23] tyle ,ze jej bedzie trzecie i nie planowane
Ja ostatnio z męża siostrą w ciąży a teraz ze swoją siostrą [emoji12] ale to na prawde byłoby nieźle jakby sie okazało że ona też w ciąży i zaszłyście w tym samym czasie.
 
Do góry