reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Dzięki za odp :) dzisiaj już był trochę bardziej aktywny ale to nie to co 3 dni temu, najważniejsze że daje znaki życia :)
Makunia, jotka- gratuluję i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!! :)
 
reklama
Helloł, mogę się wprosić? :p
Także mam wyznaczony termin na marzec 23 ale kto wie może urodzi się 27 w dniu imienin swojego taty ;)
W poniedziałek zaczyna się 26 tydzień ale ten czas szybko coś zleciał.. Hm mam pytanko czy macie/miałyście anemię w ciąży? Już skończyły mi się dawno tabletki tardyferon przepisane przez lekarza i także moja dieta jest bogata w witaminy takie jak żelazo , zrobiłam wyniki i nic nie pomogło krwi mam 10,7% - to wyniki z pod koniec listopada, a jeszcze wcześniej robione w październiku i krwi było 10,9% więcej niż teraz ;/ nie rozumiem tego.. I jeszcze jedno pytanko czy jak wychodzicie może na miasto do sklepu itp. itd. odczuwanie ból w prawej stronie brzucha? Często gdy chodzę dopada mnie ta dolegliwość, czy to zwykła kolka?
 
Cześć Inka ;)

anemii łatwo się nabawić ale ciężko pozbyć się w ciąży - dopóki lekarz nie będzie zaniepokojony to nie panikujmy.
Mi też żelazo ucieka, próbuję je uzupełniać właśnie dietą i piję codziennie Plusz z żelazem - też niewiele pomaga.
Ja mam wizytę u lek. za niespełna 2 tyg, przed nią ponowie badania i omówię na wizycie co dalej robić z tą krwią.
Gdzieś ostatnio czytałam albo może któraś z dziewczyn tu pisała że w III trymestrze krew jest już tak mocno rozrzedzona że wtedy jeszcze trudniej ją podleczyć.
Co do bóli brzucha to pewnie więzadła się ciągną ...
mnie praktycznie przy każdym spacerze coś ciągnie, brzuch jest ciężki - już się powoli do tego przyzwyczajam :/


Helloł, mogę się wprosić? :p
Także mam wyznaczony termin na marzec 23 ale kto wie może urodzi się 27 w dniu imienin swojego taty ;)
W poniedziałek zaczyna się 26 tydzień ale ten czas szybko coś zleciał.. Hm mam pytanko czy macie/miałyście anemię w ciąży? Już skończyły mi się dawno tabletki tardyferon przepisane przez lekarza i także moja dieta jest bogata w witaminy takie jak żelazo , zrobiłam wyniki i nic nie pomogło krwi mam 10,7% - to wyniki z pod koniec listopada, a jeszcze wcześniej robione w październiku i krwi było 10,9% więcej niż teraz ;/ nie rozumiem tego.. I jeszcze jedno pytanko czy jak wychodzicie może na miasto do sklepu itp. itd. odczuwanie ból w prawej stronie brzucha? Często gdy chodzę dopada mnie ta dolegliwość, czy to zwykła kolka?
 
03.2013 , inka ja slyszalam ze te wszystkie plusze to pic na wode... a jesli mowa o zelazie to trzeba je popijac sokami zawieracymi duza dawke wit. C. wtedy jest najlepiej przyswajalne. nie popijac woda, a juz tymbardziej herbata. teina opoznia wchlanianie
 
Makunia, Jotka myślę o Was od samego ranka, mam nadzieję że i pogoda i humory dopisują:-)
Życzę Wam serdecznie aby imprezki się udały i wszystkiego najnajlepszego w nowym stanie cywilnym:-) Makunia udanego pobytu w Budapeszcie, wybaw się na następne kilka miesięcy:-D
Kania Twoja Córeczka to niezła "aparatka":-D faktycznie szkoda, że nie nagrałaś byłaby super pamiątka.
Herbata mój Szczepcio wiekowo do Oliwki zbliżony a też póki co pojedyncze słowa, spokojnie przyjdzie i czas na nasze Pociechy, jeszcze będziemy marzyły o chwili ciszy;-)
Patrycja dobrze, że Filipek znów się uaktywnił:-) U mnie też tak jak piszą Dziewczyny, czasami takie "wariacje" że aż mnie brzuchol boli a potem spokój, no i właśnie warto zwrócić jak brzuchol wygląda bo jak Maluszek odwrócony pleckami i kopie w tylną ściankę macicy to nic nie czuć.
Inka witaj serdecznie wśród marcówek. Niestety z witaminami i minerałami czasami tak w ciąży jest, że nie wchłaniają się najlepiej. Dziewczyny, które miały problem z żelazem "ratowały" się buraczkami i sokiem z buraków, sałata też ma bardzo dużą zawartość. Co do bólu, może być to kolka albo Maluszek Ci coś uciska.
Kociatka, Martuśka jak tam Wasze Chłopaczki? Mam nadzieję, że już lepiej.
Ala zdrówka życzę, oby domowe sposoby pomagły w walce:-)

Ja dziś padnięta:-( trochę na własne życzenie bo kładłam się o 2giej, oglądaliśmy Batmana, muszę przyznać,że mimo iż fanką Christian'a Bale to muszę przyznać, że film super. Gorzej, że potem chłopaki mi dali popalić, Ł co prawda dostała "pozwolenie" aby dłużej posiedzieć ale kręcili się po domu, w efekcie Szczepek, który zwykle ma lżejszy sen o tej porze obudził się całkiem, tak więc było już dobrze po 3:30 jak udało mi się zasnąć, a nad ranem skurcze łydek zaczęły mnie łapać, koszmar, pomidory i owowce jem w kilogramach, łykam witaminy i jeszcze diabelstwo męczy.
W ogóle rada dla dziewczyn męczących się ze zgagą, mi w ciąży ze Szczepkiem dała nieźle popalić a teraz praktycznie wykluczyłam pieczywo, jem tylko rano ciemne i problemu żadnego, poza właśnie dniami kiedy po południu sobie pozwolę na kanapkę. Nie wiem czy tylko u mnie taka zależność ale myślę, że zawsze warto spróbować.

Miłego dnia Kobietki
 
wiem, wiem że Plusz szału nie robi ... ale tak jak pisałam wcześniej mam strach przed łykaniem tabletek, mój max to wielkość taka jak no-spa ;) a żelazo wszędzie jest rozmiarów jak dla konia ;P


03.2013 , inka ja slyszalam ze te wszystkie plusze to pic na wode... a jesli mowa o zelazie to trzeba je popijac sokami zawieracymi duza dawke wit. C. wtedy jest najlepiej przyswajalne. nie popijac woda, a juz tymbardziej herbata. teina opoznia wchlanianie
 
Wiem, że się się powtarzam ale od tygodnia mam problemy ze zgagą. Wymiotuję 3-4 razy dziennie więc chciałam się zapytać które leki można stosować na zgagę w ciąży. Malox który brałam i mi pomagał jest na receptę a potrzebuję coś nim pojdę do lekarza. Z góry dzięki za pomoc...
 
reklama
Nie wszystkie tabletki na zgagę można brać bo coś tam mają w składzie czego nie można brać w ciąży. Miałam gdzieś taki artykuł ale nie wiem gdzie go teraz mam. Najlepiej zapytaj się w aptece :)
 
Do góry