reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Hej nie było mnie tu 2 dni i tyle mam zaległości w czytaniu,że nie wiem czy
nadrobię:sorry2:
Ostatnio trochę się u mnie działo.Wczoraj mąż skończył malować kibelek.Efekt wyszedł powiedzmy-zadowalający ale musi nam to wystarczyc dopóki nie zatrudnimy kogoś do generalnych remontów,za jakieś 3 lata.
Zostało mi dziś ogarnąć mieszkanie,umycie podłóg a od jutra zabieram się za pichcenie,bo w niedzielę córama urodzinki no i kilka osób przyjdzie.
A córka teraz spi,nadal jest przeziębiona ale jeszcze nie idę do lekarzy-daję jej dużo picia,miód,cytrynę i Stodal -zobaczymy czy jej przejdzie.
A ja byłam dziś u ginka na wizycie.Wszystko ok z dzidzią tylko to łóżysko-ułożenie boczne,zakrywające ujście.Jak się to nie zmieni-to będzie cesarka.Cóż,oby tylko z dzidzią bylo wszystko dobrze a mnie to mogą kroic-nie zależy mi.
Zapisałam się wczoraj do tego Dudarewicza z Łodzi na styczeń.Chcę zasięgnąć opinii innego ginka.Zobaczymy jak on widzi to całe łozysko i dziecko itd.
W środę rano jade na KTG,za dwa tyg będę piła glukozę w gabinecie(bleee)a tuż przed Świętami znów KTG.

Ok,to ja uciekam smażyć rybkę,Wstawię ziemniaczki,zrobię surówkę i gotowe.

Miłego wieczoru Wam życzę!!!:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)


A Monisiu jak to jest z tym KTG,można go robić tak wcześnie? myślałam ze dopiero pod koniec sie na to idzie? Obiadek mialam dziś też taki jak Ty tylko zamiast gotowanych ziemniaków miałam dziś fryteczki :) pychotka :) teraz wcinam mandarynki i pomarańcze :-D
 
reklama
basiatoja z tego co mi wiadomo to spokojnie mozna robic od 20 tygodnia ktg :tak:

monisia dobre podejscie, najwazniejsze zdrowie dziecka. moze jednak lozysko sie ulozy jeszcze? dobrze ze z dzidzia ok

Betina nic się nie martw… mój ma gorsze teksty. Np. terazpewnie będzie syn bo nie zbrzydłaś jak ostatnio

Kania w takim razie udanych zakupow. Mam jednak nadzieje zeslowa lekarza będą prorocze i malej się poprawi. mala nie dala pospac, ale ta w brzuchu...

Patrycja sen faktycznie super. Oby się sprawdzil. Mam namysli szybkość i bezbolesność!

Zabka fajnie ze z maluszkiem wszystko ok. troche nieciekawiez tymi cukrami, ale koncowka coraz bliżej
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny,
ja znowu z przerwą w pisaniu, ale na swoją obronę mam chora Marysię od poniedziałku. Dziecko z jakimś wirusem i temperaturą 39.6 i tak jej rośnie i spada na chwilę, żeby po okresie działania leku znowu się podnieść. Dzisiaj mamy pierwszy lepszy dzień, chwała Bogu.

Dziewczyny starszycie okropnie tymi szpitalami i przypadkami błędów lekarskich. W takich okolicznościach przyrody to chyba bezpieczniej w domu rodzić. Przykre jest to, że mająć do dyspozycji aparaty usg nie potrafią zrobić z niego użytku i sprawdzić, czy dziecko jest owinięte pępowiną czy nie. Ja się tego boję włąśnie. Tak to po porodzie chętnie uciekłabym z dzieckiem do domu od razu.

Królowa ale miałaś przygode z policją:-D To się nadaje na skecz normalnie.

Kociatko, mas zrację co do moich "indiańskich" pozycji, tak czuję, że mam kontrolę nad przebiegiem i kto wie, czy nie skończę na Zeromskiego włąśnei z tych pobudek. Zdrówka dla Twojego Smerfa.

Szczebiotko, no model Ci rośnie faktycznie, śliczny chłopczyk, a te ręce w kieszeni są takie dorosłe;-):-)

Kaniu zdrówka dla Twojej Smerfetki, nie doczytałam jeszcze do końca, ale mam nadzieję, zę już lepiej u was.

Witam nowe mamusie w gronie naszych marcowych brzuszków.

Ja z nowości o sobie mogę powiedzieć, że miałam "przyjemność" pić glukozę w środę i serdecznie współczuję wszystkim, którzy muszą to robić więcej niż raz. Ja wyniki będę mieć dopiero w środę 5 grudnia na wizycie.

Doczytuję do końca i żałuję, że nie odpiszę na wszystko na co bym chciała.
 
martuska w takim razie zdrowia dla coreczki! niech przechodzi chorobsko jak najszybciej, a co do Twojego zyczenia zeby wyjsc ze szpitala zaraz po porodzie to przenies sie tutaj. po 6 h wywalaja do domu :-p
 
Hej, hej

Poprzychodzila czesc rzeczy dla maluszka z Allegro i powiem tak: z wiekszosci jestem zadowolona, z jednego ocieplanego pajacyka nawet bardzo. Wyglada jak nowka, bardzo zadbany, za 10 zl + 7 zl za przesylke. Nowy kosztuje jakies 40 Euro (marka angielska Mamas&Papas). Bluzy tez OK, zwlaszcza jedna za cale 7 zl (+5 zl za przesylke) jest bielutka, zadbana - jak nowa (Mothercare). Reszta w bardzo dobrym stanie, jeden cieply pajacyk troche zuzyty - najwyzej wywale. Po spedzeniu tygodnia na przegladaniu Allegro i dotychczasowych zakupach wnioski sa takie:
- Zdecydowanie oplaca sie kupic maluszkowi (tak do rozmiaru 68/74) cieple rzeczy, ktore sa drogie, a i tak nie posluza dlugo. Mozna kupic za bezcen zadbane, markowe rzeczy, ale trzeba uwazac.
- Inne ciuszki - ja bym sobie darowala. Bielizna (bodziaki, pajacyki) uzywane odpadaja, a na innych drobnych rzeczach (spodnie, bluzki) po prostu nie ma juz takiego przebicia cenowego. Lepiej poczekac zawsze na wyprzedaze, mozna wziac do reki i pomacac, zobaczyc dokladnie wykonczenie, jakosc materialu, itd
- Dla starszaka troche bez sensu kupowac uzywane. No, chyba, ze kurtke/plaszczyk gdy wyrasta pod koniec sezonu. Wzielam na probe jedna kamizelke, zobaczymy. Jednak starsze dzieci nosza dluzej i po prostu niszcza ubrania. Ciuszki mojego synka, wszystkie kupione jako nowe dobrej jakosci, te z rozmiaru 80 czy 86 nie wygladaja juz tak pieknie jak te na 62 czy 68. A jeszcze braciszek powinien pochodzic

Sprobuje poczytac, co tam u Was
 
betina dieta jest ok. trzeba na poczatku zwrocic uwage po czym cukier skacze. mi po pomidorze idzie w gore a po ciachu nie.roznie jest.
herbata racja blizej konca niz dalej:)
 
kociatka fajnie ze zakupy sie udaly. widze ze ladnie sie juz oblowilas :-p ja jestem 100 lat za murzynami jesli chodzi o kupowanie ubran. z reszta po malej mam duzo

zabka no wlasnie, wiec nie martw sie ;-)
 
Daga, ja tez kiepsko spalam tej nocy. Zasnelam dopiero po 3:00, a o 7:00 wstal moj synek - wypoczety i radosny:sorry2: No i tyle mojego spania...

Betina, ja rycze nawet na kreskowkach:-D M nie wie juz, jakie filmy ma pozyczac, przez te moje nastroje. Dobry pomysl z tymi wypiekami:tak:

Asinska, ja tez wiele rzeczy olewam, siedzac w domu. Nie maluje nawet paznokci, bo mi sie nie chce:-p Ciekawe, kiedy bede wygladac jak taka kura domowa w poplamionym dresiku i papilotach:-D

Barbia, kuruj to gardelko

Trytytka, ksiazki moze nie przeczytasz, ale wez gazetke:tak:Doktorka na luzie sobie przyszla, spozniona jakies 45 min. Nie znosze jezdzic do Wawy, zawsze jezdzilam tam sluzbowo (dosc czesto) i tylko tak mi sie kojarzy...

Herbata
, szkoda, ze rodzinka tak daleko... Wrocilam do PL i postanowilam tu zostac wlasnie ze wzgledu na rodzine prawde mowiac (no i M nie chcial wyjechac na stale). Dla dziecka to lepiej i jest mi latwiej. Choc tak dobrze wspominam lata spedzone poza naszym cudnym krajem, oj tak...

Kiniusia, gratki dla meza

Kania, bardzo sie ciesze, ze Oliwia lepiej! Zuch dziewczyna, szybko sie wygrzebala:tak: Z tym czekaniem nie bylo tak zle, moze godzina w poczekalni - ale tak rzadko korzystam z publicznej sluzby zdrowia, ze sie odzwyczailam

Anka, milej kolacji

Patrycja, fajny sen:-) Aj, zeby zycie bylo takie kolorowe:-D

Monisia, zdrowka dla coreczki. Super, ze mlodsza zdrowa! Czy to oznacza, ze masz lozysko przodujace???

Martuska, wlasnie dlatego warto rodzic w szpitalu, nie w domu. Moje bylo owiniete pepowina jak szynka swiateczna i NIC nie bylo widac na USG. Lekarze byli jednak przytomni i po wyczerpaniu wszelkich srodkow poslali mnie na stol... I dziecko, ktoremu juz mocno zanikalo tetno, dostalo 10 pkt, a nie 2 czy 1. Problem w Opolu polegal na tym, ze za wszelka cene unikali cesarek. Oczywiscie, naturalnosc najlepsza - w pelni sie zgadzam. Tylko ze w czasach, gdy cesarek nie bylo w ogole, smiertelnosc kobiet przy porodach byla zatrwazajaca. O smiertelnosci dzieci nie wspomne.
Szybkiego powrotu do zdrowia dla Marysi!
 
betina dieta jest ok. trzeba na poczatku zwrocic uwage po czym cukier skacze. mi po pomidorze idzie w gore a po ciachu nie.roznie jest.
herbata racja blizej konca niz dalej:)
ciekawe z tym ciastkiem ;-)

kociatka ja mam do tej pory 90% ubranek z allegro. wiecej powiedzialam sobie ze juz nie kupuje, tylko jak bedzie czegos brakowac to na bieżąco bede kupowac. poza tym jeszcze w miedzy czasie pewnie pare rzeczy dostaniemy od kogos. Ale jak masz jakis fajnych sprawdzonych sprzedawcow z ladnymi ubrankami to mozesz polecic :)
Martuska widze ze poki co tez do Zeromskiego sie przekonujesz najbardziej.. Ja jeszcze sie nie zarzekam ale tez nad nim mysle..

objadlam sie baardzo.. najpierw na kolacje salatka wariacja a la cezar, a potem pomelo... Klade sie do lozka z filmem. Moze dzisiaj wczesniej uda sie zasnąc..
 
reklama
Betina, nie mam "stalych" sprzedawcow, bo do tej pory ubranek nie kupowalam przez Allegro. Dokupilam teraz troche cieplych rzeczy dla malego, bo nie mam po starszaku (on byl lipcowy). Poczekaj na zimowe wyprzedaze i zobaczysz, jak sie oblowisz;-)

Herbata, tez mam duzo, ale kilka cieplych ciuszkow sie przyda. Jak w Danii z cenami ciuchow dla dzieci?
 
Ostatnia edycja:
Do góry