reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Z mezem za miesiac jedziemy do Polski na urlop wiec pochodzimy po sklepach i obczaimy wszystko :)
niektore rzeczy jak najbardziej moge zamowic na allegro, ale zanim kupie wozek, musze go najpierw widziec, dotknac, zweryfikowac czy sie nadaje czy nie (chodzi mi glownie o to, zeby byl solidny, a nie jakis plastik)

Na rynku jest tyle pieknych wozkow, ze az mi sie w glowie przewraca na ktora firme postawic ;(
ostatnio mi sie spodobal ten: PASSO_gleboki_OCEAN_BLUE.jpgPASSO_spaceroka_ocean_blue.jpg
ale nigdzie nie ma opinii na jego temat ;( a zakup w ciemno.....troche sie boje
 
reklama
ogólnie nie lubię takich z pompowanymi kołami bo są ciezkie, podobaja mi sie jeżeli juz takich ...Roan Marita, lekkosie prowadzi i w miare lekki...
Ja osobiscie kupie chicco trio enyoj ze wzgledu na wnoszenie na 4 pietro :/ i latwieszy transport. - składa sie w parasolke
Siostra jak miala taki wózek a mieli samochod toyoya yaris, musieli wypinac kola by zamknac bagażnik...
 
Moja siostra kupiła taki leciutki wózeczek super sprawa mieszka na 1 pietrze ale i tak wnieść trzeba wiec sie chyba sprawdzi. Te wielkaśne kółka to utrapienie miałam poprzednio i jak miałam gdziekolwiek wnięśc to byłam nieźle umeczona, wiadomo są solidniejsze:tak:
 
Pompowane koła są świetne szczególnie na zimę ale pod warunkiem, że nie trzeba dużo wózka dźwigać.... Ja na szczęście mam wszędzie windy i kupiłam maxi cosi. Jakoś te Tako i Jedo nie wydają mi się być najlepszej jakości, a wiedziałam od początku, że wózek ma posłużyć 2 dzieci więc musi trochę wytrzymać... Jedyny minus to dość małą budka w spacerówce ale jak się przesiadłyśmy do spacerówki to małą miała już skończone 8 miesięcy więc raczej już nie spała na spacerach... Poza tym mamy spacerówkę na wszelkie wyjazdy. No i fotelik też maxi cosi więc jak małą jeździła w gondoli to na wyjazdy braliśmy sam stelaż i fotelik do niego wpinaliśmy. Jak rodzimy w marcu to myślę, że x-lander jest dobrym pomysłem. Dla mnie on odpadał bo ma dość krótką gondolę, a jak rodziłam w lipcu to chciałam zimę w gondolo z małą przejeździć i się udało (niewiele wózków ma dużą gondolę). Ale Jak rodzimy w marcu to do kolejnej zimy dzieciaczki na pewno będą już w spacerówkach więc nie jest to takie istotne...
 
Pompowane koła na nasze polskie warunki chodnikowe są najlepsze, teraz mam parasolkę to fatalnie się nią jeździ, każde kółko w inną stronę. Fakt mniej ją używamy bo spacerki zwykle na nogach, ale jak jej się już znudzi chodzenie to wsiada do wózka i trzeba pchać. Taki 3in1 kupowałam firmy Prampol - lekki stelaż tylko 5 kg, wózek z gondolą waży 10,5 kg. Po drugie nigdy wózka do domu nie wnosiłam, bo nie był mi w domu potrzebny, choć jak go kupowałam brałam pod uwagę własnie wagę, żeby nie był ciężki wnosząc go na drugie piętro.
 
Ostatnia edycja:
Pewnie są plusy i minusy.
Ja juz meczyłam sie z takimi kołami.
Kończyło sie krwotokiem z nosa, teraz za to dziekuje.
wózek z 10 kg + dziecko ok 5 kg:/
ten wozek muzzy bardzo fajny - gasiennica- podoba mi sie
ale nie na moje warunki :D
chicco- moja siostra miala spacerówke i bardzo dobra jest...przez 3 lata byla uzywana i w bardzo dobryn stanie jest jeszcze.
A jesli chodzi o te duze z duzymi kołami, to ona uzywała ok 5 miesieczy bo pzoniej juz bylo nie wygodnie...wiec nie wiem czy jest sens wydawa 2 x pieniadze na taki ciezki ok 1000 zł dała + spacerówka wtedy kosztowała ok 500 + fotelik ok 200zł
to za te pieniadze..tzn jeszcze mi zostanie kupie zestaw z fotelikiem chicco trio...koszt 1300 zł
siostrzeniec jak sie nauczyl chodzi w wieku 10 miesiecy to np na krtorkie spacery chodzi a nie siedzial w wozku to samo bylo jak sie szlo po male zakupy na bazar trzymal sie reki i pilnował: ) pozniej trzymal sie torby i mowil ze pomaga:D
 
No trzeba dokładnie przemyśleć jakie się ma warunki do wnoszenia wózka itp. Ja mam 3w1 z dużymi kółkami i jestem mega zadowoloma. Ciągle go używamy ale fakt, że moja małą do samodzielnego chodzenia się ciągle niestety nie kwapi... Ale jak pisałąm - ja nigdzie ani jednego schodka wózka wnosić nie muszę...
 
reklama
Do góry