reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

reklama
Corazon, sorry - nie doczytałam, ale przecież ciąża może być młodsza, niż wynika z OM. Czasem się owulacja przesunie parę dni i już wynik USG jest inny. Jest mi cie bardzo szkoda, ale przecież nic jeszcze nie jest przesądzone i nie możesz się niepotrzebnie załamywać;)
 
Corazon trzymam za Was kciuki.
Mam nadzieję, że zaraz się wszystkiego dowiesz, bo chyba ta niepewność najgorsza.
Przynajmniej dla mnie to było straszne ostatnio.

Kasha zdrówka życzę, a z tymi górami to jeszcze inny powód może być, że lekarz jechać nie kazał, im wyżej tym powietrze bardziej rozrzedzone i dopóki organizm się nie przyzwyczai do wdycha się mniej tlenu, a w ciąży musi dla 2jki wystarczyć;-)

Jeśli chodzi o niebezpieczeństwo lotów w zaawansowanej ciąży to dlatego, że istnieje ryzyko powstawania zakrzepów (to samo przy długiej jeździe, chodzi o brak możliwości zmiany pozycji) ale są skarpetki specjalne, trzeba nóżkami trochę poprzebierać i powinno być ok.
Są oczywiście osoby jak Kociatka, które w ciąży muszą uważać na wszystko ale zdecydowana większość kobiet może funcjonwać w ciąży normalnie, fakt że tego nie robią to już zupełnie inna historia

Aniulkas dlatego zawsze na początku ciąże liczy się od pierwszego dnia okresu, bo o dokładnej dacie poczęcia to można sobie gdybać do woli (choć są przypadki gdzie wiadomo dokładnie)im dłuższe cykle tym większy margines błędu i lekarze biorą to pod uwagę, dlatego Kobietko uspokój się będzie dobrze, trzymam kciuki za zobaczenie serduszka:-)

Kobietki ja Was opuszczam na jakiś tydzień, jutro rano przenosimy się w nowe miejsce, dziś tonę pakowania jeszcze a w nowym domku nie wiem jak szybko nam neta podłączą.
Dbajcie o siebie, po powrocie chciałabym czytać same dobre wieści o bijących serduszkach i rosnących brzuszkach.
Zdróweczka dla Was i Waszych Maluszków, również tych pełzających i biegających:-)
 
Corazon jeśli chodzi o wyniki badań...to też teraz znalazłam takie coś w necie: ? "W twoim organizmie rządzą hormony ciążowe, m.in. progesteron, estrogeny, gonadotropina łożyskowa. Na początku ciąży ich poziom nie jest stabilny - nagle wzrasta i się obniża"
 
Aniulkas ja bym na Twoim miejscu poczekala jeszcze z tydzien z tym USG. USG nie zajac wiec Ci nie ucieknie.....a po co masz sie stresowac, ze to niby juz 6tc a dzidzi nie widac- bez sensu. Nie lepiej isc "na pewniaka"? :)

Ale jak tam uwazasz :) moze juz bedzie cos widac.....i moze nawet serduszko bedzie- kto wie. WIesz, ze to roznie bywa....jedne uslysza serce juz w 5tc a inne dopiero 6t4d :)

Ciekawa jestem, czy ktoras marcowka bedzie miala blizniaki :) mam nadzieje, ze mnie ten zaszczyt nie kopnie! :)

Corazon spokojnie :) skoro mowia, ze wyniki sa dobre to badz dobrej mysli i nie stresuj sie, przeciez dziecko wyczuwa Twoje poddenerwowanie.
 
Ewelinka - chyba już by było widać na USG, że któraś nosi twixy;) U mojego męża w rodzinie, bliźniąt jest co niemiara, i teraz wszyscy się śmieją, że na niego kolej;)
 
Szczebiotka zatem spokojnego pakowania i ulokowania się w nowym miejscu, będziemy tu na Ciebie czekać.
Corazon jakoś funkcjonować musisz, więc głowa do góry bo nic nie przesądzone a masz myśleć pozytywnie, bo tylko takie myślenie sprawi, że będzie dobrze.
Ulkan we wczesnych ciążach nie zawsze widać czy ciąża mnoga, często jest tak że się jeden za drugi schowa i ujawni w późniejszym czasie :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
corazon no to czekamy do soboty... choć ta niepewność na pewno Cię dobija już:-(

szczebiotka współczuję przeprowadzki.. ale w sumie lepiej teraz, niż na przykład w 8 miesiącu ciąży;-)

rosół się gotuje, pranie zrobione, chłopaki jeszcze na dworze.. zaraz za sprzątnie się biorę


dziewczyny, Wy nie pracujecie? ja mam tydzień urlopu, niestety w przyszłym tyg do pracy trzeba wracać, także zazdroszczę Wam trochę siedzienia w domu;-)
 
Do góry