reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Już po USG, co prawda szczepić się możemy, nie ma już śladu po zmianach, które były..ale nadal jest zbyt duża ilość płynu mózgowo-rdzeniowego :-(, nadal nie wiadomo dlaczego..choć twierdzą, że do 7 mc powinna spaść. Nic kolejne USG 1 października, drugiego października kontrola u neurologa i zobaczymy co będzie.. Jeszcze byliśmy na pobieraniu krwi, bo ostatnio Łucji wyszedł poziom tsh na granicy normy i dzisiaj robiliśmy tsh i ft4, jutro wyniki. Bidulka się spłakała, a ja z nią.. :-(
No i rehabilitować się już nie musimy- napięcie mięśniowe ok.
 
reklama
Deizzi dziękuję :-) Gabi dołącza do półroczniaków :-) Właśnie taki lęk zaobserwowałam, może mąż wcześniej mógł zacząć to usypianie, no ale nie było jak bo Gabi na cycu była, zasypiała wieczorem przy cycu. A teraz kiedy dostaje butelkę na noc mojego z mm to mógłby On ją karmić i kłaść spać a tu taki cyrk. Dziś babcia nas odwiedziła, na jej widok oczywiście buźka w podkówkę i ryk a babcia oczywiście skomentowała że wnuczka ma na nią alergię. Mówię jej, to nie alergia, po prostu tak rzadko Cię widzi, że traktuje Cię jak obcą osobę.
Kiniusia moja czasami też się tak zachowuje, tyle że ja jej nie wyciągam z łóżeczka, nie chce spać to nie, na siłę nie będę kładła ale tłucze się po łóżeczku a jak już marudzi, zaczyna płakać to stwierdzam, że ma dosyć. Czasami posiedzę przy niej, pogłaskam po brzuchu, po głowie, potrzymam za rękę a czasami odwróci się do mnie pupą i ma mnie gdzieś. Dobrze że już po usg, trzymam kciuki za wyniki badań testów tarczycowych. Co lekarz mówi na ten niski poziom tsh? Super, że z napięciem mięśniowym wszystko dobrze :-)
Trytytka to fajnie, że u Was to tak dobrze działa :-)
Ewciulek właśnie gdy się karmi butelką to można szybciej wprowadzić to karmienie przez inne osoby a tak Gabi była przez pół roku przez mnie karmiona i teraz będzie problem.
Martussia moja też zasypia ze smokiem ale po kilku sekundach go wypluwa, ssanie ją uspokaja a jak już to osiągnie to nie jest jej potrzebny. Nie jest taka smoczkowa jak starsza córka była.
 
hejka :)

ciężka nocka za mną...te rosnące jedyneczki dały jej popalić w nocy, przebudzała się, łapki do buzi i jęki.. dałam jej w końcu kropelki i spała już spokojnie do rana. W dzień jest spoko, mała w dobrym humorze, czasem dziąsełka smaruje żelem i dajemy radę, ale nocki mamy ostatnio różne. Czasem spokojnie przespane, a czasem tak jak dzisiaj..

normalnie czuję się jakbym miała powtórkę z rozrywki bo Mati dokładnie w tym samym czasie dał mi maaasakrycznie popalić nockami. Też przez zęby... tylko te pierwsze jedynki tak go męczyły, potem już luzik był. Mam nadzieję że i z małą tak będzie :p

Kania u nas do spania kładę małą głównie ja. Ale D też się czasami zdarza. Mała miała już taki okres że jeść tylko ode mnie chciała, przeszło i teraz je normalnie..zobaczymy jak długo :p
Ale faktycznie jest coś takiego że jak mała płacze, to u mnie dużo szybciej się uspokaja. Jednak staram się nie interweniować jak D z nią siedzi, żeby się Melka przyzwyczaiła że nie tylko mama z nią jest na dobre i na złe.
dla Waszej półrocznej królewny wielki buziak
w końcu i my dołączymy do klubu półroczniaków:-D

Kiniusia trzymam kciuki żeby wszystko dobrze było.

Małym gryzoniom gratuluję przebijających się ząbków i trzymam kciuki żeby zębiska nie męczyły;-)

Miłego dnia :)
 
Kuba zasypia wieczorem tylko u mnie.Ale ostatnio robi jakies afery..wczoraj zasnął dopiero po 2h..Ale jak ustępują go kto inny w dzien to nie ma sprzeciwu..
po szczepieniu nie bardzo plakal mierzy 66cm i waży 6600g...
teraz ją jadę na usg a potem jak się wlasnie okazalo mam wizyte z tym palcem wrastajacym..jest na tyle zle że nie mogę stanac na noge..
 
Kania Spokojnie, Gabi przyzwyczai się do karmienia i zasypiania przez tatusia, musicie być tylko konsekwentni i co najważniejsze cierpliwi , dziecko do wszystkiego da się przyzwyczaić ,ale musi wiedzić,że to rodzic jest górą ,a nie ono .... ( mam szczęście,że mój mąż mnie tego nauczył i pokazał,że faktycznie tak jest).
truskafffka u nas też idzie 2 jedynka na dole , mała jest marudna i mniej je, ślini się częściej i stęka :szok: , ale dzieje się to w dzień , póki co w nocy jest spokój , przy poprzedniej jedynce , czasem zapłakała, ale wyciągałam ją z łóżeczka , przytulałam i szła dalej spać ...... W dzień , gdy mega płacze smaruje jej żelem dziąsełko i się uspokaja :) życzę oby jak najszybciej ząbek i u nas i u Was się przebił :happy:
 
Zuzkon masakra z tym palcem, trzymaj się
Ewciulek u nas obie jedynki już przebite, ale nadal małą męczą jak rosną. U nas też ślinotok, już się przyzwyczaiłam:-D z jedzeniem różnie -czasem je malutko, a czasem nadrabia i wcina że jej się uszy trzęsą:-p z marudzeniem też zależy od dnia, przeważnie spokój i dobry humor, a czasem jęki stęki. Kołowrotek, ale wiesz, co nas nie zabije to nas wzmocni :-p
 
truskafffka najgorsze jest to przebicie przez dziąsełko , pózniej nie powinno tak boleć, no ale może jakoś przeszkadzać dziecku , cóż Nika miała właśnie atak bólu ,al 20 minut i ustało , chociaż mnie to się serce kraja , jak ją boli i wrzeszczy przy tym , ale co racja to racja , wzmocni nas to....:laugh2:
 
Ewciulek martussia witojcir ;)
Ja na razie krótko bo nie mam jak wam.odpisac. Powiem wam tylko tyle że zrobiłam test dzisiaj i wyszedl negatywny a okresu nadal nie mam :/
 
Czesc dziewczynki nie chcialak zasmiecac watku swoimi zdjeciami w miejscu gdzie wklejamy nasze pociechy wiec zostawiam je tutaj

Witam nowe mamusie bo i takie tu docieraja, fajnie ze po takim czasie ktos jeszcze dolacza do grona:tak:
Rodzice wyjezdzaja w sobote wiec od poniedzailku bede z Wami na dobre:tak:

Wczoraj wyliczylam wyprawke dla Laury i koszt bagatela 400e:szok:masakra Wiekszosc juz mam wiec luzik;-)
Ethan spi wiec korzstam ale ze zaczelam porzadek w zabawkach to nalezy mi sie przerwa:rofl2:
 

Załączniki

  • IMG_7304.JPG
    IMG_7304.JPG
    37,6 KB · Wyświetleń: 37
  • IMG_7373.JPG
    IMG_7373.JPG
    32,9 KB · Wyświetleń: 33
  • IMG_7579.JPG
    IMG_7579.JPG
    55,6 KB · Wyświetleń: 35
  • IMG_7414.JPG
    IMG_7414.JPG
    63 KB · Wyświetleń: 32
  • IMG_7918.JPG
    IMG_7918.JPG
    74,9 KB · Wyświetleń: 32
  • IMG_7679.JPG
    IMG_7679.JPG
    32,1 KB · Wyświetleń: 35
  • Ethan.jpg
    Ethan.jpg
    22,3 KB · Wyświetleń: 30
  • opalanko.jpg
    opalanko.jpg
    36,5 KB · Wyświetleń: 27
reklama
przede wszystkim witam nowe mamusie marcowe :)

co do Twojego pytania Kania to u nas nie ma znaczenia kto odprawia wieczorny rytuał (kąpanie, jedzenie, spanie). Mlody tak samo dobrze reaguje na mnie, męża, czy dziadków. Na szczęscie.. bo dzieki temu nawet wieczorami mama może się urwać z domu.. ;)

obkupuje synka powoli na najblizsze 3 mc (rozmiary 74/80). ale mi to radoche sprawia. myslalam ze tylko kompletowanie pierwszej wyprawki i najmniejszych rozmiarów bedzie mnie tak cieszyc, a tu sie nic nie zmienia :)

kiniusia w takim razie kciuki juz za kolejne usg! fajnie ze rehab juz za Wami, my dalej cwiczymy..
anka26 super zdjecia! az mi sie zatesknilo za takim sloneczkiem :)
 
Do góry