reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

hej...

sorki ze nie pisalam ale mialam nerwa bo nie zdazylam wtedy do mojej gin. Dzis byłam u niej na usg...
wiesci nie brzmia dobrze. bo mam nadmiar zloz blon sluzowych(chyba) za tydzien mam zrobic betahcg. a po okresie kolejne usg i jesli dalej beda lub beta HCG bedzie wysokie to czeka mnie zabieg:(((
 
reklama
zabka u nas tez raczki i nozki lataja ze ho ho ;) nogami to tak kopie mnie po bliznie z cc ze musze się odsuwać od przewijaka ;0)
zuzkon brzmi skomplikowanie, oby to nic groźnego nie bylo
 
Zabka mój też od razu się podnosi jak mu się podaje palce. Mało tego od kilku dni wyczaił że jak zrobi nogi sztywno to nie tylko usiądzie ale i wstanie. Można dziecko podciągać do pozycji siedzącej od 3 miesiąca. I należy mieć uwagę na to że kazde dziecko jest inne i inaczej się rozwija, trzeba "wyczuć" dziecko. Pani Pediatra powiedziała że nie można hamować rozwoju dziecka. On sam czuje na co jest gotowy, co potrafi. Tylko wiadomo wszystko z umiarem.
 
Zuzkon mam nadzieję,że się porpawi i zabiegu nie będziesz miała!

Dzieciaki mają taki etap,że wyglądają jakby miałay się poderwać i gdzieś pobiec:) Nelamacha rękami i nogami jak szalona:p

Zrobiła się taka urocza...jak tylko mnie widzi to pokazuje mi te swoje dziąsła:) Co najważniejsze Gabin już nie robi dziwnych akcji z powodu zazdrości choć nadal potrafi pokazać pazurki;-) Ale jak ktoś wpadnie to pokazuje Nelkę i mówi, że tojego siostra:-D

My w czwartek wyjezdzamy na Mazury więc już dni odliczam i przbeiram nóżkami z radości...a jakie plany u was na długi weekend?
 
betina - napisz proszę jak kładziesz malego na brzuchu ;)
moja jak nie miała nawet 2 tyg to pięknie leżała i potrafiła głowę podnosić a od jakiś około 2 tygodni coś jej się odwidziało i nie poleży nawet paru sekund bo się wścieka i krzyczy, robi samolot i nie ma mowy o podniesieniu się na rączkach albo choćby trochę główki :/
trochę to śmiesznie wygląda bo wciska nos w materacyk i jest wściekła jak osa :D :p
 
Deizzi normalnie mozna podciagac za rece dziecko do siedzenia? ale to chyba tylko takie co juz glowke trzyma bo inaczej poleci do tylu a to chyba niedobrze?
ala zazdroszcze wypadu na mazury. my dopiero w lipcu jedziemy na krotki wypoczynek na lonie natury ;) mlody bedzie juz mial 5 mc :szok::tak:
03.2013 neurolożka kazała nam kłaść w określony sposób: rączki trzymam mu przy ciele sztywno wzdłuż ciała (jak u żołnierza ;) ), obracam w ten sposób na brzuch, trzymając za bioderka kołysze go na prawo i lewo - w ten sposób pomagam mu żeby sam przeniósł rączki do góry. Jak już ma rączki na wysokości głowy to pomagam mu, wspieram go tak żeby podpierał się na łokciach i wtedy głowa hop do góry i tak się rozgląda. Zawsze daje mu tez przed nim jakąs zabawke, zeby go to zaciekawiło. Jak juz mu sie nie podoba to go odwracam na plecy zeby to byla dla niego przyjemnosc a nie kara ;)
Postępy są ogromne, wiec polecam ten sposób :)

ale pogoda sie u nas zrobila... depresyjna ;) aaa na dzien mamy jeszcze masażyk dostalam w prezencie od synka ;) wiec w tym tyg mam nadzieje uda mi sie z niego skorzystac :rofl2:
 
pogoda faktycznie dzis do kitu :/Artek zasnal na macie edukac.:)zamowilam dzis Gabi zestaw do robienia bizuteri :) zrobila mi kolczyki na dzien matki:) no i mnie zaskoczyla strasznie tym prezentem:)
 
hej

a gdzie moj poprzedni post:szok::szok::szok::szok::szok:
Ehhhh

U nas dzis slonecznie z rana bylalm w Ethanem na zakupkach
Kupiwalam sobie cos na chrzest bo w sumie nie mam w czym wyjsc
Oczywiscie zakupki udane: buciki, spodnie, bluzeczka i zakiecik Ma byc 14st i deszcz wiec raczej kiecka odpada:-D
Pochwale sie butami bo sa boskie do nich mam czarne spodnie 7/8 z zakiecikiem i pod zakiet pomaranczowa bluzeczke
60_1-1-22463-30_0960_04.jpg

Ala piekne plany My mamy chrzest :)
 

Załączniki

  • 60_1-1-22463-30_0960_04.jpg
    60_1-1-22463-30_0960_04.jpg
    23,4 KB · Wyświetleń: 26
anka faktycznie buty swietne!

zabka
nie widac, masz racje. arus wyglada jak 5miesieczne dziecko przy nim :szok:

dziewczyny wybaczcie ze rzadko pisze, ale zabiegana jestem okrutnie... na mlodsza nie mam co narzekac, spi ciagle, je i duzo sie smieje. jest aktywna moze 6 h na dobe wiec w zasadzie gdybym miala tylko ja to nudy.... ale starsza to istny wulkan energii, ciagle cos chce, ciagle mnie wola... tylko zejde jej z oczu a juz slysze maaaaaaaaamaaaaaaaaaa...eh... ale zrobila wczoraj pierwsze siku do nocnika wiec jestem mega dumna :happy2:
 
reklama
Deizzi normalnie mozna podciagac za rece dziecko do siedzenia? ale to chyba tylko takie co juz glowke trzyma bo inaczej poleci do tylu a to chyba niedobrze?
ala zazdroszcze wypadu na mazury. my dopiero w lipcu jedziemy na krotki wypoczynek na lonie natury ;) mlody bedzie juz mial 5 mc :szok::tak:
03.2013 neurolożka kazała nam kłaść w określony sposób: rączki trzymam mu przy ciele sztywno wzdłuż ciała (jak u żołnierza ;) ), obracam w ten sposób na brzuch, trzymając za bioderka kołysze go na prawo i lewo - w ten sposób pomagam mu żeby sam przeniósł rączki do góry. Jak już ma rączki na wysokości głowy to pomagam mu, wspieram go tak żeby podpierał się na łokciach i wtedy głowa hop do góry i tak się rozgląda. Zawsze daje mu tez przed nim jakąs zabawke, zeby go to zaciekawiło. Jak juz mu sie nie podoba to go odwracam na plecy zeby to byla dla niego przyjemnosc a nie kara ;)
Postępy są ogromne, wiec polecam ten sposób :)

ale pogoda sie u nas zrobila... depresyjna ;) aaa na dzien mamy jeszcze masażyk dostalam w prezencie od synka ;) wiec w tym tyg mam nadzieje uda mi sie z niego skorzystac :rofl2:

Nie na siłe. Nic na siłe. Dziecko musi samo podciągać główkę i panować nad nią. Można to ćwiczyć od 3 miesiąca. Tak jak robi Pediatra na badaniu. wsadzasz kciuki w rączki dziecka i obejmujesz nadgarstki i wtedy dziecko powinno zacząć się podciągać (to jest normalny fizjologiczny prawidłowy odruch) i najpierw tylko na centymetr - dwa od podłoża. Po kilku dniach dziecku wychodzi co raz lepiej. Ignaś teraz tak się siłuje że spokojnie usiądzie a jak go odkładam (wcześniej mąż asekurował główkę i plecki) to też panuje nad głową że nie ucieka mu na dół. Bardzo ładnie to robi.
 
Do góry