reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Witam Dziewczynki!!!

Dziewczyny, takie pytanie mam: czy lekarz przy każdej wizycie wykonuje Wam badanie ginekologiczne? Bo mnie ostatnio pytał, czy chcę, żeby mnie zbadał no i ja taka zdziwiona trochę byłam, ale powiedziałam, że będę spokojniejsza przez następny miesiąc. Więc zrobił badanie, a potem posłuchał serduszka Maluszka i sprawdził wielkość macicy przez powłoki brzuszne.Ale zaciekawiło mnie to, czy może nie ma konieczności wykonywania badania za każdym razem?

Ja mam co wizytę badanie ginekologiczne i USG.

Dziewczynki, Juniorek dzisiaj kopie jak szalony, normalnie mam super ubaw :-)

Julia, napewno wszystko będzie ok, sprawdzą co i jak, a potem zapiszą Ci odpowiednia dawke leków, może i mąż w końcu zauważy, że Ty naprawdę masz problem z donoszeniem ciąży i że masz prawo źle się czuć, może niech pójdzie na rozmowę z lekarzem... Kochanie myślami będziemy z Tobą!!!

A my popołudniu jedziemy na groby, pomodlimy się za nasze rodzinki i za nasze dwa Aniołki....
 
reklama
Witajcie!

my dzis w domku jestesmy, i na groby nie jedziemy-u meza rodzinki bylismy w zeszłym tyg a u mnie w tym tyg...byczymy sie w domku-tylko popoludniu skoczymy na msze...

ja dzis walcze z ciuszkami dzidziowymi-bo jak sie okazało ze chłopiec to sie nagle okaząło ze bratowa i kuzynki maja juz mase ciuszkow po swoich maluszkach i podrzuciły mi to wszystko-autentycznie mam chyba ze 3 wielkie worki...mam przejrzec co mi sie przyda i podoba a co nie wydac dalej-niech sie inne mamy ciesza

ale jakos nie mam do tego dzis nastroju i głowy-od rana zrobiłam obiadek na dzis i na jutro i chyba na tym zakoncze moja dzisiejsza aktywnosc....
 
witajcie marcoweczki u mnie dziś piękna pogoda byliśmy z mężusiem na grobch i na obiadku u mojej mamy a teraz ja odpoczywam a mąż maluje ściany:-)

co do badania przy każdej wizycie już kiedyś pisałam że mój lekarz mnie nie bada na każdej nie wiem dlaczego ale jak mu zwróciłam uwagę to on się oburzył i powiedział że wie co robi ( mam taką nadzieję ):tak:;-)

julia nie martw się na zapas napewno bedzie dobrze a jak się denerwujesz to ciśnienie też się podwyższa więc głowa do góry i pozytywne myślenie:tak:

 
Ja dzisiaj tez byłam w dziadka swojego takze dzień mi dosc szybko minął ... a teraz sobie siedzę i odpoczywam z dnia na dzień licze dni to 14 grudnia do przyjazdu mojego kochanego męzusia

acha mam pytanie czy orientujecie się czy mozna uzywać tormentiolu bo mam opruszke na ustach i przyzam się, że smarowałam ale to 2,3 razy.
i jak sobie radzić ze skurczami łydek? najczęsciej budzi mnie ten bol :( nie wiem czemu tak jest moze mozna brac cos żeby tego nie było???
 
Ostatnia edycja:
Nika81 - wydaje mi się, że skurcze łydek to efekt braku magnezu. Nie wiem czy może go spokojnie łykać dodatkowo (jest w każdym zestawie witamin dla ciężarnych), ale pamiętam że ja w ostatniej ciąży czasami łykałam.
 
Własnie skończyłam pakowanie,teraz będę mysleć czy wszystko zabrałam :-Dzawsze tak mam :tak:
Nika81 co do masci to nie wiem,a na skurcze to tak jak asiunia74 pisała brak magnezu w ciąży to jedna z wielu przypadłosci spytaj lekarza na pewno cos ci poleci może aspargin
 
Hej

U nas wszytsko ok groby zaliczone a niedziele hmmm leniwa pogoda pochmurna brrrr
Tak czytając o badaniach to ja miałam co wizyte usg do pochwowe badanie wysokosci ciazy a co druga wizyte badanie wewnetrzne czy wszytsko pozamykane itp
Teraz jak zmienili na faceta to mnie bada wewnetrznie i bada brzuch -wysokosc usg juz nie ma wiec djae co ktoras wizyte skierowanie :baffled: juz nie moge sie doczekac az pojde na usg i dowiem sie i zobacze co bedzie myśle ze dziewczynka ale jak widze po was to mam wątpliwosci :-D

Nic musze dupsko ruszyc cos porobic miłej niedzieli kochaniutkie pa;-)
 
Witam!

Powiedzcie mi czy orientujecie się czy jeśli w poprzedniej ciąży poród nastąpił przedwcześnie (w 36 tygodniu) to teraz też jest tego duże prawdopodobieństwo?
 
reklama
Magmil trudno cos wyrokowac.To zalezy od wielu spraw-czynnosci skurczowej macicy,kondycji szyjki,rozwarcia itp.Ale nie sadze-Drugi rzut dzieci w naszej rodzinie juz byl donoszony do min.39 tygodnia - a te pierwsze prawie same wczesniaki;-)Moj brat byl z 41 tc.Moze po prostu macica sie przyzwyczaja jakos,ale raczej nie ma reguly.
 
Do góry