reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Maniulka, dasz rade, ja tak ostatnie dwa lata biegalam. Różaniec, roraty, gorzkie żale, drogi krzyżowe i majówki. Potem biały tydzień, oktawa Bożego Ciała... Jest tego trochę :szok:A na Komunii pierworodnego bedziesz juz tulic malenstwo w ramionach:-)
 
reklama
ja tez dzis w kosciele bylam ale od strony zakrystii....znow nerwy...znow okazalo sie ze jestem niemoralna bo zwiazalam sie z rozwodnikiem...i nie moge niesc mojego siostrzenca do chrztu.....szkoda gadac co teraz mysle o ksiezach i tych zasadach....poryczalam sie .....
 
Tanu kochana, ja też nie mogłam zostać mamą chrzestną mojej kochanej siostrzenicy z tego samego powodu tzn dlatego, że sama jestem rozwódką - wiem jak to boli. Ksiądz uczący religii moich synów też się zgorszył, że za mąż ponownie wyszłam i to miesiąc przed Komunią syna!
Nie przejmuj się - są też duchowni wspierający. Znam wspaniałego księdza i siostrę, którzy mnie wspierają - tłumaczą, że te wszystkie sprawy to prawo kościelne wymyślone przez ludzi, a tylko Bogu sądzić jak to naprawdę ma być. Ta moja siostra zakonna mówi też zawsze, że ponad wszystkim jest miłość i z tego będziemy sądzeni.
 
Volcan - też aż się uśmiechałam do komputera, gdy Cię czytałam - tak się cieszę, że z Dzidzią wszystko OK - oszczędzaj się i leżakuj:-)

Modroklejka - gratuluję! Ja jestem z tych, co to zrobią prawo jazdy jak trzeba będzie Dziecię do przedszkola odwozić. Cóż, wstyd się przyznać, ale jakoś nie zabrałam się za to. A teraz już nie zaczynam.

Bardzo dziękuję wszystkim Dziewczynom, które odpowiedziały na moje pytanie o to, jak pomóc sobie przy bolącym gardle. Skorzystałam z wielu rad - chyba już czuję poprawę. Katar do tego zrobił mi się ogromny - ale jeszcze tylko jutro do pracy na krótko i sobotę planujemy z moim z M spędzić w łóżku i zrobić sobie maraton filmowy:-)
 
VOLCAN bardzo się cieszę że z dzidzią wszystko oki teraz odpoczywaj .
MORDOKLEJKO gratuluję zdania prawka !!!

U mnie w miarę oki troche jestem przemęczona i zaczynam sie normalnie bać jak dam sobie radę teraz latam jak oszalała rano przedszkole potem zakupy z drugą córką (która jest niekiedy uciążliwa) potem obiad potem starsza córka z przedszkola przywożona jest i pozostaje czas sla nich zabawy spacery .
I tak codziennie wieczorem zostaje czas dla kompa i mężą.
I tak życie jakoś leci.
Boję się strasznie jak pojawi się dzidzi na świecie mam nadzieję że dam radę .
Oki lecę pozdrawiam WAS papatki
 
Dziewczynki tak się cieszę,że wszystko Ok z Wami i Waszymi PerełkamiVOLCAN ale nam stracha napedziłaś!!! Ale super że już Ok!!Gratuluję prawa jazdy MORdOKLEJKO!!!Moj syneczek szaleje w brzuszku!! Pogoda okropna od kilku dni mglisto i deszczowo!! Aż się z domku nie chce wychodzić.. ja usg mialam robione w 8 i 13 tygodniu i teraz w 17 ale to tylko dlatego że uprosialam lekarza bo chcialam poznac płec!! ale nastepna wizyta na poczatku listopada i tez bedzie usg takie w 22 tyg. Lekarz jest rewelacyjny!! Co do kosztów to 50 za wizyte, 50 za usg, 20 za ktg, cytologie i takie inne.W pierwszej ciąży chodziałam do Pani dr i brała 100 co miesiac ale usg też było co miesiac i wcale nie była młoda (taka starsza pani) rewelacja!!Wziełam się za pranie!! Synek jedzie na weeekend do moich rodziców bo strasznie się stęsknił!! Troszkę odpocznę!!
 
Mamusia, nie martw się, na pewno dasz radę. Dziewczynki z każdym dniem będą starsze, a jak juz sie maleństwo pojawi na pewno wypracujecie sobie nowy rytm dnia. Bedzie dobrze!
Emile, fajnie, ze juz tak konkretnie czujesz maluszka.
Ja dalej leze - bardzo takie lezenie oslabia - jak ide do toalety to kreci mi sie w glowie, Ale postanowilam wszystko robic by dzidzius mial szanse. Przed poludniem czytam lub pisze (niewygodnie, dlatego czesto rezygnuje z polskich czcionek), po poludniu spedzam czas z dziecmi. Brakuje mi tego, ze nie chodzimy na wycieczki i spacery, ale tlumacze sobie, ze to tylko kwestia 5 miesiecy. Potem sobie odbijemy.
Tak bym chciala miec gwarancje ze uda sie dotrwac do konca... Ta ciaza jest tak inna od dwoch poprzednich gdy bylam aktywna, robiłam wszystko i dobrze się miałam.
 
Witajcie!

ja jestem zmeczona na maxa-wczoraj cała noc nie spałam z nerwów, a dzis musiałam wczenise wstac i jestem tak niewypsana ze szok!

co do kosztów wizyt to powiem wam ze to bardz roznie jest-moj lekarz prowadzacy kasuje 50 zł za wizyte, 20 za usg, ktg, 30 za cytologie...ale chodziłam juz do lekarza który kasował ode mnie 150 zł za wizyte i czasami nawet mnie nie zbadał....

wvzoraj kupilismy sokowirówke i dzis od rana soczki robie, opita jesem jak smok!

dzidziolka jeszcze nie czuje, za to mam wrazenie ze od dwoch dni moj brzuch nie robi nic innego jak tylko rosnie...jest twardy i napięty i czuje jak sie od srodka rozciaga....

dziekuje wszystkim za gratulacje! ciesze sie niemiernie ze mam juz to za sobą....

całuski na cały dzien-ide sie zdrzemnąc..

ps...wieczorem postaram sie na wateku zakupowym wkleic zdjecia moich prezenów jakie dostałam dla dzidziolka w ostatnim czasie od tesciowej, mamy i znajomych którzy nas odwiedzili!
 
reklama
Witam !Super ze wszystko ok u was:-)
Emile ja tez czuje juz bardzo wyraznie mojego maluszka,wczoraj wieczorem czulam jak bardzo sie wiercila,tak jak by kopal na wszystkie strony i wszedzie super uczucie.W pewnych momentach to czulam maly bol,ale.....jest ok.

Mirka chetnie bym sprobowala takich sokow wlasnej roboty,kiedys tez robilam z mama ale...teraz juz nie....:-:)-(
Pozdrawiam i caluje .
dzis znow na popoludnie biegne do pracy
 
Do góry