reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

bo podobno to nie ból tylko skurcz... no niby prawda. pan profesor pewnie wiele rodzacych widział, ale wątpie żeby miał w tych bólach i skurczach jakies doswiadczenie :):)
żeby było lepiej złozył pierwsza szkołe rodzenia, szkolił wileu lekarzy i teraz mammy to co mamy. Na zachodzie zzo jest w standarcie a my się zastanawiamy... dadzą czy nie, bedzie czy nie bedzie trzeba dopłacić czy sięzlitują... koszmar
 
reklama
mam pytanie może któraś z was wie jak to jest z tym wywoływaniem porodu czy bóle po wywołaniu są silniejsze i poród jest cięższy bo ja wogóle się nie orientuje ( wolałabym aby samą mnie poród złapał ale narazie to nie widzę tego)
od środy szyjka skrócona i rozwarcie na palec a ja oprócz twardniejącego brzucha nic więcej nie czuje a tego wywołania to trochę się boje:confused:
 
też tak słyszałam... podobno jak facet nie jest empatyczny dla ciężarnej kobiety i nie chce zrozumieć przez co przechodzi to trzeba mu założyć plecak ze stelażem na brzuch wypełniony fasolą - tyle ile sierzytyło. i kazać chodzić kilka dni bez przerwy... Mnie sie nie udało nakłonić męża do takiego eksperymentu ale byłoby ciekawie prawda?:tak:
 
ja wiem tylko to co w szkole rodzenia usłyszałam..., że jak szyjka nie jest skrócona miękka i dziecko nie ustawiło się jeszcze zupełnie prawidłowo to oksytocyna wydłuża tylko poród, bo tak czy siak szyjka musi sie przygotować. wiem, że u nas standardowo po 12 godzinach akcji porodowej bez skurczy partych podaje się oksytocynę, a podobno jeszcze się nie powinno. Ale z drugiej strony oksytocyna płynie normalnie w naszych zyłach podczas porodu więc nie jest tak, że zupełnie wprowadzają cos sztucznego. To pewnie zależy kiedy jak i po co ją wprowadzają
 
:-Dz tym eksperymentem to dobry pomysł ale biedacy chyba by nie dali rady oni zawsze są tacy zmęczeni po porodzie ( mam kolegów któży opisują ) śmiać mi się chce :-Da jeszcze plecaki ze stelażami popadali by jak kawki:-D
 
no tak nie od dzis wiadomo, że po porodzie i po ciąży najbardziej zmęczony jest facet... a tak swoją drogą podobno jest tak, że kobitki rozmawiając porówniują dzieci, porody itd i mają skłoność do chwalenia się np. moje dziecko spi już całą noc, a Twoje jeszcze nie? a panowie wręcz odwrotnie - oni rozmawiając o potomkach przekonują się który ma gorzej: np. a my nie spaliśmy już trzy noce,
tak? a my od urodzenia nie przespalismy całej...

jak widzicie jeszcze jeden dowód na to, że jesteśmy z innych planet:)
 
Nie obuzajcie sie na mnie porostu wyczytałam gdzies ktos wstawil jakiś art pewnie pisany przez mocherowe babcie i tylko przytoczylam taką bzdurę ...

Ja rowneiz jestem z wawy tzn w warszawie bede rodzic
 
reklama
Szkoda że tak póżno dołączyłam bo fajnie czas leci i pochichrać się można lecę na obiadek bo mała kopie CHYBA Z GŁODU!!!
Justyna2337 dzięki za info
 
Do góry