reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

AsiaKC- to tak samo, jak u mnie w pracy- pytają czy będę chciała poznać płeć i jak mówię, że tak, to kręcą nosami, że jak to, a gdzie niespodzianka?? :eek:
i każdy pyta po 10 razy i za każdym razem to samo...
jakieś dziwne oczekiwania mają ci ludzie...
 
reklama
Poczekajcie co będzie jak będziemy chodzić na spacerki. Te babcie wsadzające nos w wózek, łapiące niemowlę za rączki, pytające (codziennie) "To dziewczynka?" "Nie, chłopczyk" "Ojej a taka śliczna, że myślałam że dziewczynka..." :baffled:

A potem podchodzące do płaczącego dreptaczka, łapiące za rękę i mówiące, "nie płacz bo Cię zabiorę", lub gorzej "mamusia mi Ciebie odda" :angry:

I tak daaaleeeej...

;-)

Tak wiec płeć malucha to dopiero początek... :tak:
 
Bo to tak jest z ludźmi. W sumie jak się dowiedzieli w końcu, że bedzie drugi chłopczyk (ja wiedziałam od początku ;-) ) to tylko jedna osoba zareagowała naprawdę pozytywnie :sorry: i to jeszcze taka sąsiadka (z rzadka widywana ale serdeczna) z bloku obok co to mnie jako dziecko pamięta :-D. A reszta z nutą zawodu... Fakt że u mnie w rodzinie na 5 dzieci tylko jedna dziewczyna ( i to już pełnoletnia) ale to nie usprawiedliwia smutku (?) zawodu (?) czy bezsensownych pretensji (?) że nasze drugie dziecko to chłopczyk...

No to widze ze podobne reakcje wszedzie panuja - ale to jest chore. Ja zdarzylam juz uslyszec ze "dwie dziewczynki to jeszcze ujdzie ale dwoch chlopcow to beznadziejnie" .
Naprawde nie jestem w stanie tego pojac.
 
To ja ciagle slysze:o clopczyk i dziewczynka,parka a to juz wiecej nic nie trzeba,a tu niespodzianka.
A ostatnio wkurzyla mnie ciotka mojego M.Spotkala moja mame i jakby nic strzela.Slyszalam ze corcia w ciazy,to nic i tak sie wychowa.Jakbym kiedykolwiek komukolwiek mowila ze planuje tylko ta dwojke.Moja mama sie zdenerwowala,bo gdziez to mowic ze czyjs wnuk jest nieplanowana wpadka i to jeszcze 9 lat po slubie.Czy to wstyd miec trojke dzieci?Szkoda ze mnie tam nie bylo bo teraz z moimi hormonami bym jej powiedziala do sluchu.Ciekawe jak tam reszta rodzinki mezusia jeszcze to komentuje,bo dziwni z nich ludzie.
 
ja mialam cicha nadzieje ze bede miala drugiego chlopca :-)
WYDAJE MI SIE ze o chlopca w przyslzosci bede sie mniej martwic, ze mniej niebezpeiczenstw bedzie na niego czyhalo no i ze jako facet bedzie mial latwiej w zyciu niz kobieta :-p
 
Hejka,
Mysz gratuluję synka!! Chyba jesteś na razie pierwsza która zna płec;-) Super!t;-)roszke zazdroszczę, też bym chciala już wiedziec....ja ide jutro na usg, ale pewnie jeszcze bedzie za wczesnie cos dojrzec...

Ja mam synka i mysle ze drugi też bedzie chłopczyk. Jest mi bez różnicy, cieszę sie ze wogole bedzie, bo po wczesniejszyc doswiadczeniach juz myslalam ze nigdy sie nie uda....A jak bedzie dziewczynka to wogole bedze suuuper!!
 
witam rankiem ;-)

ja dzisiaj spedze bardzo intensywnie dzionek ;-) jak tylko mezu sie obudzi zbieramy sie do wro do parku wodnego jupi!!!!!!!!:-):-):-):-):-) jutro targi rodzinne w okraglaku opole a w niedziele albo tez jutro karolinka i wystepy perfectu denzela i czegos tam jeszcze :-) a wiec milusiego dnia kochane :-) caluje;-)
 
Witajcie babeczki:-)
Ja od rana dziś sama..:-(Mąż pojechał na egzamin do Olsztyna. Ale tutaj zawsze milutko więc nie mam co narzekac;-):-D
Niech już będzie 5 październik

Już bym chciała płec znac
ja od wczoraj mam potworne bole krzyza i bylam cala wystraszona, ale dzis mialam wizyte i wszystko z Maluszkiem ok - lekarz wypatrzyl (nie na 100%) siusiaka i ja tez widzialam :-p
Maluszek zdrowy, ruchliwy i duzy :tak:- termin z USG o tydzien wyprzedza ten z kalendarzyka :tak:

Nastepan wizyta za miesiac - wtedy bedzie lepiej widac plec (chyab ze sie odwroci)

UFFF..... :rofl2:
Ojej jak się cieszę:tak::-D Siusiaczek mały:-D Ogromne :-D

A ja byłąm dziś na wizycie i na usg :-)
Wszystko super. Dzidzuś zdrowy. Ma 56 mm :-) Przezierność karkowa i długość kości nosowej w normie :-D Serduszko puka. Głowa i mózg prawidłowe. :-)
Maluszek się wiercił i uciekał od usg więc mimo mojej prośby o wypatrzenie "siusiaka" nie szukał (on nie lubi mówić o płci przed 17 tyg). Ja tam nadal obstawiam, że będzie chłopak choć tak naprawdę to mi wszystko jedno. A wszyscy wokół życzą mi "tylko i wreszcie" córki...

Następna wizyta za miesiąc :-)
To może jak ja pojde tego 5 paxdziernika na usg to już wypatrzy płec, jak myslicie?:zawstydzona/y::eek::sorry:;-)
Już tak bysmy chcieli wiedziec.. wtedy to dopiero zacznie się szał kupowania i ogladania:zawstydzona/y::-D







 
reklama
Do góry