reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Ha! Czyli zgadłam/wydedukowałam poprawnie! Fajnie że dwuowodniowe maluchy, bo w jednej owodni to chyba mogłyby się zaplątać, nie :shocked2:
Dzięki za rozjaśnienie sytuacji, jakoś wczesniej mnie to w ogóle nie zarzątało.
Szkoda że z tym usg tak jest, przy okazji zapytam mojego gina jak u niego i jego kolegów... czy też za dzieci płaci się podwójnie już od poczęcia... :confused:

jako ciekawostkę Wam opowiem historię z życia wziętą :-)
Od urodzenia niemalże mam koleżanki-bliźniaczki. Nasze mamy chodziły razem na wózkowe spacery, potem chodziłyśmy razem do podstawówki, nadal mieszkamy na jednym osiedlu (z jedną, bo druga we Włoszech siedzi)...
Jak ich mama była w ciąży to pod koniec wylądowała w szpitalu ze skurczami. No i położyli ją na patologii. Traf chciał że pierwszy zbadać ją przyszedł student na praktyce. O ktg rutynowym nie było mowy więc szukał tętna malucha stetoskopem.
W końcu się prostuje i mówi z uśmiechem: Tętna w porządku!
Na to młoda przyszła mama blednie i mówi: Jak to TĘTNA???
Student się speszył i zaczął tłumaczyć: jak to? to nie ciąża bliźniacza? Wie pani, ja się dopiero uczę... to ja zawołam lekarza! - i uciekł.
Chwilę później się zakotłowało! Przybiegli lekarze, ze trzech, położne, wzięli ją na usg (rarytas wtedy) i dawajże na cc.
Tatus się dowiedział oczywiście już po wszystkim że córy są dwie :-D Z radości poszedł do sklepu a tam akurat rzucili kołdry. I kupił wielkie i ciężkie i niepotrzebne kołdry, oczywiście dwie :-D




Wszystkiego najlepszego!!!!
światna historia.. dowiedziec sie ze bedzie dwojka przy porodzie a nie jedno to Jejuuuu caly swiat do gory nogami hihi ale pozytywnie :))
 
reklama
]

no nic dziewczynki ide szykowa sie do slubu mojego ;-):-) buziaki i milego dnia :-)

A ty jeszcze masz czas dla nas, nawet w dniu ślubu:-). Dobrej zabawy życzę, a w szczególności miłości na całe życie, bo to najważniejsze.

Ja się coś zaczęłam denerwować. Za dwa tygodnie mam egzamin na prawo jazdy i mi się już śni po nocach:-(. Oby maluszkowi te moje nerwy nie zaszkodziły.
 
Hejka, malduje się!!!
Już jestem po usg!
Jestem nosicielką 2 centymetrowego dzidziusia w sobie
Ma dwie rączki, dwie nóżki, główkę i serduszko Wszystko w porządku!

Oj już zapomniałam jak to jest być w ciązy i podglądać maluszka Miłe uczucie!
 
Hejka, malduje się!!!
Już jestem po usg!
Jestem nosicielką 2 centymetrowego dzidziusia w sobie
Ma dwie rączki, dwie nóżki, główkę i serduszko Wszystko w porządku!

Oj już zapomniałam jak to jest być w ciązy i podglądać maluszka Miłe uczucie!

A zdjęce dostałaś? Kurcze nie mogę się już doczekać:-D Moje powinno być też już tak duże, a może i jeszcze większe.
 
Hej dziewczynki ja wczoraj odebrałam wyniki żelaza faktycznie ostatnio musiała być jakaś pomyłka bo wczoraj było 75. Troche mi ulżyło :tak: choć i tak przed te 3 miechy strasznie mi spadło ale cóż widocznie tyle dzidzia czerpie. :-)
Z tą podwójną opłatą za usg bliźniaków to faktycznie przesada ale co zrobić.
Ja tez nie sądziłam że początek ciązy będzie taki kosztowny, w ciągu miesiąca 3 wizyty z usg, każda po 150 zł, badania, duphaston, witaminy :tak: w ciągu miecha poszło jakieś 800 zł.
Ale najważniejsza aby dzidzia była zdrowa i żeby jakoś dotrwać do tego 2 trymestru - mam nadzieje że już spokojniejszego znacznie :-) czego sobie i wszystkim marcóweczkom życze :-)

Igi super że dzidzia tak szybko rośnie i że wszystko w porządku.
 
Hej!
Ja w pierwszej ciąży miałam bardzo niski poziom żelaza i skończyło się kilkoma zastrzykami!!teraz robiłam 1 morfologię i jestem bardzo ciekawa!!
Faktem jest że prywatnie ginekolog jest bardzo drogi ja za wizytę ze zniżką płacę 50 zł plus każde skierowanie na badanie płatne Usg 30 zł.....cóż , coś za coś!:tak:
Pozdrawiam dziewczynki!!!
 
dziękuje za odpowiedz. czytałam dużo na temat tych bóli i są zdania strasznie podzielone ale dopiero po przeczytaniu waszego forum skoczyłam do apteki po no-spe w razie gdyby zaczeło boleć bardziej. :-) ale szczerze już nie moge doczekać się pierwszego usg i zobaczenia chociaż małej kropeczki, :-) a i jeszcze jedno dzisiaj zaczeły mi przeszkadzać zapachy normalnie jak jeden gość sie wypsikał nie wiem czym to myślałam, że zwróce śniadanie :-D. więc się zaczynają objawy :-). a jeszcze jedno co z dentystą w czasie ciąży bo ja mam wizyte na wrzesień i leczenie kanałowe bez znieczulenia padne a znowu znieczulenie może zaszkodzić kruszynce wiecie coś na ten temat?
 
Missis, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! Abyście się kochali i szanowali tak jak dzisiaj, za lat 10, 20... i do końca świata:-)
Igi, to już spory ten Twój maluszek:-) To już nie kropka, fasolka, ale... mały ludek:-)
Kamikaa, miłego weekendu!
 
reklama
Miss wszystkiego Naj Naj Naj :*

bylam dzisiaj na badaniu, oczywiscie bolalo jak zwykle :)
ale pobrala mi krew w taka duuuza strzykawke, potem przelewala do probowek.
na szczescie krew leciala... uff :)
tylko sie troszeczke zezliłam, bo za jakies 3 badania musialam zaplacic, lacznie 90 zł :errr: hmm... CMV, IgCr, IgM.. na potwierdzeniu wplaty mam napisane takie symbole .... tylko szkoda, ze lekarz mnie nie uprzedzil...


a... dziewczyny Wy mialyscie badania na HIV?
 
Do góry