reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Kurcze ja to z Bartkiem bylam tylko raz na kontroli bioderek i tyle. Nikt mi wiecej nie kazal. A bylo to 2 lata temu. Z Magda bylam raz ale lekarz mowil cos o kolejnej kontroli ale ja to troche zlalam. Czy to naprawde potrzebne ? czy kolejny jakis wymysl.... ?????

Moja Magda to tez mega spokojna, ja to az mam wyrzuty sumienia ze ona sama tak lezy, lezy na lezaczku albo na macie, gada do zabawek, kwekac zaczyna jak jest glodana albo spiaca. A w dzien to spi zazwyczaj w wozku na tarasie. Wozek jej pasuje. Jej wszystko pasuje :) W sumie to super bo mam czas i dla Bartka.

Ja mam emmaljunge city cross, najlepiej wydana kasa jak dla mnie, wozek idealny, a mialam juz i x-landera xa i peg perego pliko switch ( mi on wogole nie podpasowal). Jak dzieciaki troche podrosna to bedzie lepiej ze przewozeniem wozka bo bedzie mozna kupic jakas taka samochodowa wycieczkowa spacerowke, dobrze ze my mamy duzy samochod bo tej emmaljungi bysmy nie spakowali do normalnego pewnie.
A tak apropo x-landerow to ja mialam tego z 2008 roku ,ale teraz te nowe modele sa naprawde ladne, gondola to sie niewiele zmieniala ale spacerowka jest fajna.
 
reklama
a czy wy tez karmicie w taki upal co godzine?? oczywiscie piersia../. bo ja tak:dry:
ja karmie mniej wiecej co 3 godziny, bo podaje jeszcze herbatke.
My byliśmy na kontroli bioderek tydzień temu, było usg, wszystko w porządku, a mimo to lekarz kazał pieluchować. Profilaktyka. Wkurzyłam się, bo ciepło jest, a mały w dwóch flanelowych pieluchach??? A jak u Was? Też każą pieluchować, gdy jest ok?

moj ortopeda na pierwszej wizycie powiedzial, ze od pieluchowania sie odchodzi, bo i tak rezultaty sa marne albo zadne.
 
Najlepsze, że mamy się pojawić na kolejnej kontroli, jak mały skończy 6 miesięcy. Oczywiście prywatnie. Na pierwszej kontroli bioderek byliśmy w przyszpitalnej przychodni, to badanie i rozmowa trwały może z 15 sekund:szok: Dowiedziałam się tyle, że należy pieluchować i nosić na biodrze. Nawet nie powiedział, czy jest ok. Zdenerwowaliśmy się, drugi raz poszliśmy prywatnie.
 
no i właśnie twoje słowa bez odbioru ukazały poraz kolejny, że tylko twoje zdanie jest najważniejsze, że zawsze masz racje i nikt nie ma prawa komentować twoich postów i najlepiej żeby wszyscy pisali TAK KRÓLICZĄTKO MASZ RACJĘ, wiesz ja mam wyrąbane co sobie pomyślisz, w ogóle cię nie znam, pamiętam tylko, że już raz też porządnie ci się za coś oberwało na forum i obraziłaś się , wiesz może warto spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie " nie jestem pępkiem świata, nie zawsze mam racje" eh dużo mogłabym pisać, bardzo dużo, ale po co ? jaki miałabym w tym cel? żaden, ja mam swoją rodzinę, swoje problemy i nie jakieś tam króliczątko będzie mi głowę zaprzątać.

ZACHOWUJ SIĘ BYLE JAK ALE SIĘ ZACHOWUJ!
Nie pokazuj swojej sgresji bo to niekulturalne. Mi się na forum nigdy nie oberwało i nie obraiziłam się. To może ty masz problem... Ja swoich problemow z laktacją pozbyłam się dzięki fachowej pomocy. Może takiej ci brakowało... A MOŻE ZA DUŻO STRESU ( co pokazujesz w swoim poście):-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Żal:-D:-D:-D:-D
 
my bylismy na kontroli bioderek jak maly mial 3 tygodnie bylo ok ale kazal profilaktycznie pieluchowac ja nie pieluchowałam potem na kontroli bylismy jak maly mial 9 tygodni i bylo ok i juz nic nie mowil o pieluchowaniu i do kontroli tez juz wiecej nie kazal jezdzic
 
ZACHOWUJ SIĘ BYLE JAK ALE SIĘ ZACHOWUJ!
Nie pokazuj swojej sgresji bo to niekulturalne. Mi się na forum nigdy nie oberwało i nie obraiziłam się. To może ty masz problem... Ja swoich problemow z laktacją pozbyłam się dzięki fachowej pomocy. Może takiej ci brakowało... A MOŻE ZA DUŻO STRESU ( co pokazujesz w swoim poście):-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Żal:-D:-D:-D:-D

króliczątko wyluzuj kobieto :) :) :) :) :) :)
 
Co lekarz, to inna opinia. Niby człowiek ma nadzieję, że gdyby nie do końca się zastosował do zaleceń (np. pieluchowanie tylko w nocy), to nic się nie stanie. A z drugiej strony nie chciałabym tych bioderek "popsuć", choć pielu****emy dopiero miesiąc, przy wypisie ze szpitala nie kazali.
 
Ja swojego karmie w te upaly tez co godzinke, ale wtedy je bardzo krotko 5 do 10 min...

Tez mam taki 3 w1 wozek, ale OBaby i jestem bardzo zadowolona, bo nie jest za ciezki, a i stelaz mi sie do mojego malutkiego bagaznika miesci(mam Toyote Yaris).Co do spacerowki, to jeszcze raczej malego nie dam, bo podobno dopiero jak dzieci same siedza to sie je tam kladzie....Ten lekarz fizjoterapeuta na eksperckim forum powiedzial, ze lezenie w gondoli stymuluje maluszka do podnoszenia sie...ale co lekarz to opinia.

A kontroli bioderek mi tu nie robili, tylko dwa razy patrzyli, przy wypisie ze szpitala, i przy ogolnej kontroli 6tygodniowej, ale nic konkretnego lekarz nie mowil...
 
reklama
my używamy smoczków "2" w dzień, a na noc "1". tzn do dziś, bo dokupiłam wicej "2" ;) ale powiem, że jak przypadkiem w dzień dawałam z "1" to masakra, po pół butelki denerwowała się i stękała, a zaraz traciła zainteresowanie mlekiem.
 
Do góry