reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Moja córa to idzie spać wtedy kiedy mama się kładzie:D biorę ją do łóżka przytulam cyc do buzi jak uśnie przenoszę od łóżeczka i wtedy śpi dobrych kilka godzin :)
 
reklama
dziewczyny mam pytanie. Jak to u was jest z okresem, bo u mnie zaczął się 9 tydzień po porodzie a okresu ani rusz ( nie karmię piersią ) a od jakiegoś czasu mam lekko czerwonawy śluz. W poniedziałek idę dopiero do gina i mam nadzieję, że wszystko jest w porządku. Może ta krew to od przemęczenia ( oprócz opieki nad dzieckiem znoszę i wnoszę codziennie na 3 piętro wózek )
 
a my wlasnie wrocilismy ze spaceru bylismy malemu wyrobic ksiazeczke zdrowia , aaa dziewczyny chcialam wam napisac zebyscie pamietaly ze musicie swoje dziecko do ktoregos z rodzicow zglosic do ubezpieczenia do zusu
Myśmy już w szpitalu przy wypisie dostali książeczkę, a ubezpieczenie załatwiła na pierwszej wizycie położna.
 
Nasz ortopeda również mówił aby nie kłaść na boku, aby mała spałą na podwyższeniu, jak najwięcej ma leżeć na brzuszku i nie nosić córci :) A z bioderkami ma wszystko ok, dawał tylko takie wskazówki.

Jesteśmy po szczepieniu i ważeniu córeczka waży 5200 :)

Dlaczego masz nie nosic corci?
nosicie swoje pociechy na prosto (oczywiscie podtrzymujac glowke)?bo moja olenka lubi ostatnio w takiej pozycji zwiedzac dom.


01588rib32tk4nwm.png
[/url]
 
książeczke dziecka też dostałam , chodzi mi o taką z receptami, a ubezpieczenia nie mogła załatwić ci położna ( położna zapisała was zapewne do ośrodka zdrowia) bo ubezpieczenie to musi zakładać pracy zgłosić do zusu oni składają wniosek o dopisanie dziecka do ubezpieczenia i dostajesz potwierdzenie na odpowiednim wniosku z pieczątką pracodawcy i podpisem , u nas tylko na podstawie tego druku wystawili mi książeczkę zdrowia taką z receptami gdzie można wypisać,. taką jaką my dorośli mamy. niewiem ale może faktycznie ci załatwiła i się mylę :)
 
Dlaczego masz nie nosic corci?
nosicie swoje pociechy na prosto (oczywiscie podtrzymujac glowke)?bo moja olenka lubi ostatnio w takiej pozycji zwiedzac dom.


01588rib32tk4nwm.png
[/url]

Ja noszę tak, bo najlepiej się uspokaja w takiej pozycji. Głowę trzyma pięknie sama już.

Nam ortopeda polecił nosić przodem do siebie, z nóżkami na żabkę. A o leżeniu na boku nic nie słyszałam.

Na boczku nie zaleca się kłaść, bo się źle nóżki układają i może się panewka zniekształcić... I to właśnie słyszałam żeby min przez pierwsze 3 mies NIE kłaść - i weź i bądź tu mądra.
Nasz też kazał nosić z nóżkami szeroko, układac dużo na brzuchu, nóżki na żabkę itd, a wszytko jest w porządku...
 
książeczke dziecka też dostałam , chodzi mi o taką z receptami, a ubezpieczenia nie mogła załatwić ci położna ( położna zapisała was zapewne do ośrodka zdrowia) bo ubezpieczenie to musi zakładać pracy zgłosić do zusu oni składają wniosek o dopisanie dziecka do ubezpieczenia i dostajesz potwierdzenie na odpowiednim wniosku z pieczątką pracodawcy i podpisem , u nas tylko na podstawie tego druku wystawili mi książeczkę zdrowia taką z receptami gdzie można wypisać,. taką jaką my dorośli mamy. niewiem ale może faktycznie ci załatwiła i się mylę :)
Zgadza się - dziecko musi zgłosić do ZUSu pracodawca któregoś z rodziców na tym druku RMU-A :tak:. A książeczki z receptami u nas (w malopolsce) nie ma.
 
reklama
no nie żartujcie :) to jak wam wystawiają recepty? nam na mleko kazała zrobić recepty i nawet jest kartka na drzwiach że obowiązkowo musi być książeczka zdrowia rumowska , a jak idziecie do lekarza na służbę zdrowia to co wtedy? u nas wyrywa sobie karteczkę. wogóle nie macie książeczek rumowskich?
 
Do góry