reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

A moj spał dzisiaj od 20.20 do 01.45 ,godzinne karmienie bylo i zasnął ok 3 ,pozniej wstał o 5.45 wzięłam go do nas do lozka i spalimsy razem do 9.Oczywiscie mały przy cycu:)Teraz Jasko tez spi:))

Ja jestem czasem az nadspana,ale chodze spać przewaznie przed 21.
 
reklama
Witam mamuśki, dzisiaj znów nieciekawa pogoda ale mimo to musze dzisiaj malutką wywentylować :tak:

Wama do szpitala jedziemy dopiero w przyszły wtorek 11 maja na 2 dniowe badania diagnostyczne - być może 13 maja będzie operacja ale to zależy czy wypadnie im całodniowy planowany zabieg u innej dziewczynki czy nie. W szpitalu do którego jedziemy kalendarz operacji zapisany już do końca lipca ale nas doktor chce wcisnąć wcześniej ze względu na wade małej.
Napewno dam znać jak sprawy się mają.

Mała dzisiaj nawet ładnie w nocy spała za to teraz jakaś taka marudna, dziewczynki czy waszym dzieciaczkom też tak szybko zienia się nastrój tu sobie leży, uśmiecha się a za chwile płacz i nie wiadomo co chodzi:confused:
 
dziewczyny malemu odpadl dzis pepek i nadal nie do konca zasuszony jest wytez ta mialyscie? przeszlam z gencjany na octenisept wygodniejsze ale chyba bede jeszcze psikac pare dni
 
Ja mam chustę i bardzo polecam. Chusta jest przede wszystkim zdrowsza dla kręgosłupa dziecka. Jest też wygodniejsza i bardziej uniwersalna. Mam porównanie, bo dla starszego synka miałam nosidełko (dalej je mam zresztą). Poza tym nosidełka można używać dopiero jak dziecko trzyma główkę, czyli od 4 - 5 miesiąca życia.


Dobrze dociągnięta chusta bardzo dobrze stabilizuje główkę.

to my:

20100423106.jpg


20100423107.jpg
Ale ślicznosci!! super to wygląda !!!!!!!!!! i jaka szczupła mamusia:)

Tak wogóle to w wolnej chwili polecam Wam bardzo ciekaway artykół, troszke długi ale warto poczytać Uciekajcie stąd
Kochana trzymam kciuki za Twoją śliczną corenke !! napewno bedzie wszystko dobrze !! musisz być silna dla Niej !!:)
 
dziewczyny malemu odpadl dzis pepek i nadal nie do konca zasuszony jest wytez ta mialyscie? przeszlam z gencjany na octenisept wygodniejsze ale chyba bede jeszcze psikac pare dni
Tak to normalne i tez tak mialam, przemywaj dalej pare dni az pieknie wszystko sie zagoi/przysuszy:) Moj kikutek strasznie smierdzial a fuuuujjjjjjjjjjj i odpadl nam po 2 tygodniach:)
 
Ja zacznę podawać nowe produkty po 6 mies( karmię tylko piersią bez dopajania). Chyba że pediatra zaleci mi inaczej.


Mam pytanko: czy Waszym maluchom zdarz się pokasływać? Moja czasem sobie zakaszle. Byłam z nią 2 razy u lekarza: pierwszy bo mnie to zaniepokoiło potem po kilku dniach przed szczepieniem i osłuchowo wszystko ok. , gardełko czyste. Ale nadal zdzrza się że sobie zakaszle tak 1, 2 razy na dobę. Nie chcę panikować i co 2 dni biegać do lekarza ale z drugiej strony nie chcę niczego przeoczyć:-(

Wracając do tematu ubierania przy takiej pogodzie jak kilka dni temu to ja mam zawsze dylemat: czy nie za cienko czy za grugo ją ubieram.
 
Witam:-)
U nas nocka średnio. Mała często się budziła a jak przysnęła to przez sen się kręciła i postękiwała sobie tak że bardzo czujnie spałam. Do tej pory nocki w miarę podobne były tj. o podobnych godzinach pobudka na jedzenie.

Teraz mała śpi. Ma tak różne dni: jednego prawie oka nie zmruży a następnego śpi prawie cały czas.
Właśnie się szkrab budzi, idę do niej bo śpi na brzuchu
 
Kasia-moja też pokasłuje czasami ale nie martwię się bo dziecko tak jak i stary musi odkasłać jak mu coś przeszkadza.Z ubieraniem to pewnie każda z nas ma dylemat.Pogoda taka różna i strach by nie przeziębić maleństwa.
 
reklama
Ale wątek żywieniowy się rozwinął:sorry: Ja póki co karmie mieszanie ale nie mam zamiaru wprowadzac nowych produktów przed 5mz i stwierdzenie żeby dziecko sobie poćlumkało czekolade mnie przeraziło!! :szok::szok::szok: nie widze powodu zeby mialo taka potrzebe;-) To ostatni produkt jaki dalabym dziecku....juz predzej dalabym owoca do spróbowania niz puste kalorie...nie chodzi tu o otyłość czy przyzwyczajenie do slodyczy ale o wartosci odzywcze:-) a tak wogle jak chcialbym zeby czekolady skosztowalo to sama nazarłabym sie jej a nie na wargi dziecku dala:laugh2:


A teraz z innej beczki jestem w totalnym szoku ile mleka namarnowalam przez te 5 tygodni:wściekła/y::szok::wściekła/y::szok:zawsze gdy karmie mała to z drugiej piersi czasem tryka czasem kapie mleko i tylko tetra je wchlaniala bo sadziłam po co bawić sie w łapanie tych paru kropelek:sorry: a wczoraj z nudów i ciekawości podstawiłam butelke i co...........ponad 30ml mleka nałapałam:szok::-D dzis z 2 karmien mam prawie 70ml:-) a karmie mala co 1,5 godz cycem i dostawala ok 100ml sztucznego to od razu wyobrazilam sobie te ilosci namarnowanego pokarmu...przeciez mrozic bym mogla nawet:-D:-D:-D i nie musialbym wprowadzac modyfikowanego mleka:rofl2::rofl2::rofl2:

Ja od kilku dni robię to samo:-) kupiłam sobie muszle laktacyjne i one mają taką nakładkę do zbierania nadmiaru pokarmu podczas karmienia. W ciągu niecałej doby nazbierałam ponad 230 ml mleka bez zadnego sciagania, samo nakapalo:-):-):-) a i tak byloby tego wiecej ale nie zawsze mam je zalozone (np. w nocy) wtedy korzystam z pieluchy tetrowej i marnuje pokarm:-)
 
Do góry