reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

peperka te szczepienie 6 w 1 jest platne????????
Tak, jest platne. rozmawialam o tych szczepionkach z pediatra i powiedziala, zeby sie wykosztowac na te szczepionki (moze byc tez 5 w 1, wtedy wzw b jest w drugim darmowym zastrzyku), bo te darmowe co podaja dzieciom to sa jakies strasznie przestarzale, z lat 40-tych chyba i to szajs po prostu.
taka szczepionka roznie kosztuje w zaleznosci od przychodni, ale cena jednej to ok 100-200 zl
 
reklama
A ja mam miec za 3 tyg wywolywany porod i cholernie sie tego boje. Wolalabym cesarke bo to rach-ciach i juz, a mam przeczucie, ze to wywolywanie bedzie trwac kilka dni, namecze sie przy tym przeokrutnie i podobno bole sa znacznie silniejsze o tych naturalnych buuu :-(
 
Mnie nie przekonuja te 5w1 lub 6w1..:no:
A co do wózków.. Espiro mówicie?:-) Zaraz looknę na all;-)

mnie przekonuje glownie to, ze nie trzeba malego dziecka tyle razy kluc niepotrzebnie. 1 szczepionka skojarzona zastepuje 3 (a 6 w 1 zastepuje 4) normalne, wiec roznica w ilosci klucia jest znaczna. poza tym te szczepionki sa nowsze.
mnie nie przekonuje szczepionka z lat 40tych, przez 70 lat sadze ze cos lepszego mogli juz wymyslec.

Ale to jak kto uwaza i jak zasobny ma portfel. ja na szczescie nie musze sie martwic o finanse, bo maz dobrze zarabia i tesciowa bardzo duzo pieniedzy nam daje :)
 
A ja mam miec za 3 tyg wywolywany porod i cholernie sie tego boje. Wolalabym cesarke bo to rach-ciach i juz, a mam przeczucie, ze to wywolywanie bedzie trwac kilka dni, namecze sie przy tym przeokrutnie i podobno bole sa znacznie silniejsze o tych naturalnych buuu :-(
tez tak slyszałam ze sa mocniejsze...ja niewiem z kolei jakie sa naturalne bo pierwszy porod mialam wywolywany i bolało ze nie da sie tego opisac...a czemu beda Ci wywolywac a ne beda czekac na naturalny..? jezeli mozna spytac??
 
dziewczyny jeśli mogę się wtrącic w temat o szczepionkach, to powiem Wam, że te podstawowe są okey( "w pakietach")ale te na pneumokoki itp, co są podawane w pakietach to już średni wybór, ja na pewno szczepić na nie nie będę, mój M tak jak już wiecie jest pediatra i generalnie nie ufa im
 
A ile to u Ciebie trwalo? I czym wywolywali?
Mam miec wywolywany bo mam problemy z trzustka i lekarka uznala, ze nie ma sensu jej dalej obciazac, skoro w ostatnim miesiacu dziecko juz tylko tyje, a wszytskie funkcje juz sa dostatecznie rozwiniete aby bez problemu wyjsc na swiat.
 
reklama
dziewczyny jeśli mogę się wtrącic w temat o szczepionkach, to powiem Wam, że te podstawowe są okey( "w pakietach")ale te na pneumokoki itp, co są podawane w pakietach to już średni wybór, ja na pewno szczepić na nie nie będę, mój M tak jak już wiecie jest pediatra i generalnie nie ufa im
Pneumokoki to akurat nie powoduja zadnych powiklan, a jak dziecko bedzie chodzilo do zlobka/przedszkola to ma duza szanse na zachorowanie.
Ja to sie boje MRII, ktora jest obowiazkowa a po ktorej bardzo czesto sa liczne powiklania prowadzace nawet do smierci. No i ta rtec z nadmiarze tez mnie przeraza...:wściekła/y:
 
Do góry