reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

missiiss1301 wiesz on jest chyba jakis inny z tym jego rozumowaniem i ogolnym mysleniem ale co robic taki jest i juz chyba bedzie .
Jemu tez juz chyba na nerwy tez dziala ten caly remont to ze tak wszystko po malu idzie itd bo musi pracowac i szkola ale juz prawie koniec przynajmniej na gorze i moze jest troszke bardziej wyluzowany :)

wykladzine ta sama co sobie juz kiedys upatrzylismy dostalismy za polowe ceny bo likwiduja stoisko z 5 metrowymi i wszystko przecenili zamiast 5,95 za m"2 dalismy tylko 3 euro :) jak to nieraz warto poczekac :))

Najgorszy problem z kuchnia wszystkie duze i za dlugie te ktore nam sie podobaja to takie cany ze szokkkkk mam nadzieje ze do swiat jakas kupimy :)
 
reklama
ale super miec wlasne gniazdko... az zazdroszcze :tak: ja to wynajmuje z mezem i w sumie 1000 zl nie nasze co miesiac... a tak by szlo to na rate do kredytu... no ale niestety mis ie umowa rozwiaze z dniem porodu po macierzynskim musze zaczac szukac prace i moze wtedy cos sie uda razem wziac kedyt i wybudowac sie albo kupic mieszkanko pod opolem albo pod wro myslalam nad strzelinem ale sie zobaczy... kurcze mozna sobie urzadzac domek dzidziusiowi pokoj a jak sie wynajmuje to g... mozna zrobic i to mnie denerwuje najbardziej ale jeszcze pewnie z rok dwa poczekamy... no nic trzeba byc cierpliwym ;-)
 
Hellou! :):*

Ale dziś niefajna pogoda.. Ale udało mi się wstać o 10tej dopiero :) chociaz raz pospalam troszke dłużej.. ;) oczywiscie o 5tej sie obudziłam, poszłam siusiu i spalam dalej hehe ;]

Kurcze, musze się Wam pochwalić :) Poznałam kogoś fajnego :) Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie ;)
- trzymam kciuki!!!!dawaj znac jak ida postepy!!!!!

Witam!
Dzisiaj mam lepszy dzień choć pogoda po prostu okropna.
Ale wiecie co, w nocy też mnie coś brzuszek pobolewał, czułam się jakaś taka... rozbita, nie wiedziałam co się dzieje ze mną.
I przypomniałao mi się jak w ciąży z Igorkiem odliczałam każdy dzień, każdą godz. do porodu :-(
Tą ciążą bardzo się cieszę ale wiem że nie długo przyjdzie czas gdy będę marzyła żeby to już się skończyło.Bo będzie to już po prostu męczące.

Ł wrócił z piwka o 2.30:crazy:
Jak wrócił to mnie oczywiście obudził i znowu godzina z głowy :wściekła/y:



Znaczy zna się gość na rzeczy, ze zdjęcia wiem że śliczna z ciebie czarnula :-):-):-)
A poza tym cieszę sięże porozmawialiśćie, nie ma to jak oczyszczająca rozmowa.
- dziekuje bardzo....ale mimo wszystko czuje sie malo atrakcyjna przez to ze jestem otylcem hehe ale jeszcze bede fajna laska :tak::tak:;-) dobrze ze tak to sie potoczylo bo nie nawidze czegos takiego ze on se spi w drugim pokoju i sie nie odzywamy :(:-(

hej Dziewuszki :-)
a ja dzisiaj znowu sama, mama musi jechac do biura, Karol w pracy i ło.. siedze sama. ZNOWU!

tak zaczelam rozmyslac nad wyprawka do szpitala.. zastanawiam sie czy nie kupic 2 szt kaftanikow, 2 szt spiochow na rozmiar 56 i tyle. Body juz mam ..
nie chce szalec na te male rozmiary, bo kurcze dziecko moment i wyrosnie.
Zrobie sobie liste co juz mam, a co jeszcze musze kupic i juz.
Oczywiscie mam wiele rzeczy z lumpeksow, ale do szpitala chcialabym miec nowe.

A powiedzcie czy teraz w szpitalach cos sie zostawia? typu tetrowe pieluszki? bo cos mi sie o uszy obilo..
- te 56 sa naprawde duze...ja ktore mialam na 56 a urodzilam syna 58 byly duuzo za duze i starczyly na ho ho jeszcze mmial kilka miesiecy ibyly dobre....tylko to tez zalezy od rozmiaru

Ja również słyszałam, że są świetne, przede wszystkim do karmienia, ja wpisałam poduszka do spania i karmienia i coś tam znalazło na allegro.
- no fajne sa podobno duzo lekarzy poleca....tez sie nad tym zastanawialam.....taka w ksztalcie litery C ale kupie se maszyne do szycia to sama se uszyje hehe

Dziewczyny a chodzicie na basen lub macie zamiar?
Mnie tak ciągnie do jakiegoś sportu, przed ciążą chodziłam na fitness, a teraz nie mam w pobliżu żadnych zajęć dla ciężarnych.:wściekła/y::wściekła/y:
- ja tez szukalam u mnie takich zajec dla kobiet w ciazy...fajnie by bylo spotkac sie z innymi babkami i troszke poprawic kondycje :) ale niestety musze sie obejsc smakiem bo nigdzie nie ma najblizej we wroclawiu a nie mam tyle czasu zeby jechac 100 km :-:)-:)-:)-:)-:)-(

moniskabeyyy nie kropki to niestety nie pieprzyki choc bym wolala zeby to byly pieprzyki... ich bym sie nie wstydzila na basenie... normalnie na korze mam kropki jedną na drugiej takie jakbym sie w latki opalala okropnie to wyglada no ale co poradzic... mam chyba fobie na ich temat dlatego czesto mi sie pisze o nich to taka choroba naszczescie nie zakazna od dwoch lat i 2 miesiecy juz ... niestety
- moja siostra ma na karku i polowy plecach takie biale plamki roznego odcienia ze tak powiem i lekarz kazal sie jej myc w nizoralu bo to podobno lupierz pstry ktory sie robi na ciele i po tym jej zeszlo..

Witajcie :)
Pisze z domku :)) bo z M juz lepiej (troche lepiej ) i dzisiaj szukal jakiejs waznej kartki i nie mogl znalesc jak zawsze upcha gdzies nie wiadomo gdzie i potem szuka a ja mam jakis talent w odnajdywaniu i zawsze jak cos przychodzi do mnie i prosi czy moge mu poszukac i znalazlam :-D i dostalam kompa .
Jejku gorzej niz w przedszkolu ale przynajmniej nie musze do kafejki i w domku cieplo .
Z tym kompem to tak ja mam swoj ,ktory ma juz 5 lat i chyba juz jest na wykonczeniu dlatego ostatnio zaniemogl :-(tesciowa wezmie do polski moze go naprawia bo tutaj sobie tyle wolaja za naprawe co nowy komp:wściekła/y:.

M komp ma 2 lata i dziala ok no i on sobie wymyslil ze przez to moje siedzenie i pisanie mu zluzyje i jego tez sie popsuje a teraz nie ma siana na nowy bo trzeba chate do konca umeblowac i wyremontowac .
I od tego sie zaczela cala historia :no:

Dobra koniec z tym glupim tematem najwazniejsze ze dzisiaj jestem z wami i moge poplotkowac .
Remont w sypialni i dziecinnym juz prawie skonczony :tak: sypialnia pomalowana na taki mily zielonkawy i tez na taki mial byc Marcysi pokoj pomalowany ale stwierdzilismy ze zostanie bialy i kolorowo go udekoruje bo tam jakos nie dochodzi sloneczko i jest ciemno .
Kupilismy i polozylismy juz wykladzine jeszcze tylko w dziecinnym trzeba ja przyciac :tak:potem firanki i mebelki i jak bedzie gotowe to fotke szczele
Wczoraj wyszorowalam caly wozek i az sie blyszczy taki czysty ,wszystko posciagalam i popralam .
Dzien za dniem jakos leci i aby do marca
kochana ja tez jeszcze kopniakow lub temu podobnych nie odczuwam ,wiem tylko ze dziecko moje tam jest bo mi tak smiesznie bulgocze :tak: takie dziwne uczucie ale to nie sa tez takie ruchy o ,ktorych pisza dziewczyny ,nic sie nie martw i my sie doczekamy .

Ja mysle ze wszystko jest ok moze mam za duzo tluszczyku i dlatego pozniej poczuje takie prawdziwe ruchy a pozatym dzidzia ma jeszcze czas w niedziele bedzie dopiero 20 tc ;-)

Mam nadzieje ze u was wszystkich i kazdej z osobna wszystko ok ;-)napykalyscie tyle stron ze nie dam rady wszystkiego nabrobic :zawstydzona/y:
- ja to mam dopiero tluszczyk a ruchy czuje od 16 tygodnia...tylko ze juz rodzilam a w 1 ciazy tez pozno czulam takze nic sie nie martw!!!! do tego potrzeba skupienia ja najlepiej najbardziej czuje jak sie poloze na plecach poloze rece na brzucholcu i takie skupienie wiesz o co chodzi hehe albo poprzyciskam lekko brzunio pod pepkiem wtedy tak jakby sie z nim bawie i on mi odpowiada tym samym......moze sprobuj takiego czegos :)) bo teraz to czuje nawet podczas siedzenia chodzenia ale na poczatku to tak robilam i dostawalam kopniaki :tak::tak::-D:-D:-D:-D
 
A mi sie marzy taki pokoik dla moich chlopcow taki typowo pilkarski ze 3 sciany biale i tak do polowy wysokosci namalowane pilki do nogi roznej wielkosci a 4 sciana czarna ( tylko ze potem trudno zamalowac innym kolorem) albo czerwona i tez pilki ale to jak beda troszke starsi i sie zainteresuja pilka nozna :) i takie fotele takie puchate pilkarskie i takie gadzety ale to musze poczekac :):):):):):):) MOja kumpela ma pokoj caly w kubusiach puchatkach moja koleznka z klasy z liceum jej namalowala na calych scianach kubusie puchatki hehe posciel z puchatkami firanki wszystko :):):)
 
czarnuszka ja mam erytheme dyschromicum perstans :-D hardkor co nie :-) noa le nie plamki biale a brazowe i wszedzie doslownie wszedzie... nie ma na to lekarstwa no i jestem 10 przypadkiem w polsce czy tam na swiecie jakos tak lekarz powiedzial i ze medycynanie poszla jeszcze az tak do przodu zeby znlezc lekarstwo :no: to troche kiepska wiadomosc noa le coz juz sie ciut przyzwyczailam... i tez nie jeden raz robilam za krolika doswiadczalnego i roznych rzeczy probowalam az dalam sobie w koncu spokoj... a jednak poznalam meza i wzielismy slub i dzidzior jest i jestem szczesliwa :-) tlyko najgorsze sa wakacje bo rozebrac sie nie lubie bos ie krepuje ale w krotkim rekawku chodze normalnie bo juz czasem mnie to wali jak ie ktos gapi
 
missiiss1301 kochana my tez wynajmujemy a remont robimy dla siebie bo zamiezamy tutaj pomieszkac pare lat :) mieszkanko mamy z miasta takze nikt nas nie wyzuci bo cos tam umowa bez terminu mieszkamy ile chcemy a placic za wynajecie nie musimy bo ja pracuje tylko 60 godzin w miesiacu a M sie uczy i panstwo nam placi :) w niemczech troszke lzej jesli chodzi o pomoc itd z tego co zarobimy on i ja zyjemy i nie raz mozna cos tam odlozyc :) no a teraz spore wydatki beda :) a na dziecko i cala wyprawke i meble itd przyjda pieniazki w listopadzie :) taka pomoc dla "mlodej nowej rodziny " tak oni to tutaj nazywaja :)
Sianko na ciazowe ciuchy tez dostalam i na umeblowanie chaty tez ja tam sie nie mam czego wstydzic tyle lat placimy tez podatki i pracujemy ok teraz mniej bo jestem w ciazy ale lata do tylu po 12 godzin dziennie .Dlatego skoro daja i mi sie nalezy to czemu mam nie skorzystac ,inni biora i przepijaja lub baluja na prawo i lewo a my przynajmniej uzytek z tego robimy .
 
ccaroline85 jest o wiele lzej niz w polsce .
Nie mamy kokosow ale nie mamy takich obaw co bedzie jutro i jak dalej wiemy ze mieszkanie jest zaplacone woda i prad tez co zarobimy to na jedzenie i od czasu do czasu mozna cos kupic :)
Ja jesli w miesiacu wypracuje moje 60 godzin to zarabiam 400 euro to jest taka mini praca jak oni to tutaj nazywaja nie place od tego zadnych podatkow i jak pracuje to zarabiam jak siedze w domu to nie zarabiam ale wtedy zanosze zwolnienie do urzedu i oni mi wyrownuja bo te 400 musze miec na zycie :)
M jako uczen dostaje 480 euro :) takze da sie przezyc .
Cieplo w domu ,zdrowie i pelna lodowka (ktorej jeszcze na razie nie mamy ) :-D najwazniejsza a reszta to tam na 2 planie
 
reklama
-
- ja to mam dopiero tluszczyk a ruchy czuje od 16 tygodnia...tylko ze juz rodzilam a w 1 ciazy tez pozno czulam takze nic sie nie martw!!!! do tego potrzeba skupienia ja najlepiej najbardziej czuje jak sie poloze na plecach poloze rece na brzucholcu i takie skupienie wiesz o co chodzi hehe albo poprzyciskam lekko brzunio pod pepkiem wtedy tak jakby sie z nim bawie i on mi odpowiada tym samym......moze sprobuj takiego czegos :)) bo teraz to czuje nawet podczas siedzenia chodzenia ale na poczatku to tak robilam i dostawalam kopniaki :tak::tak::-D:-D:-D:-D

Tak to już próbowałam:baffled: i narazie nic. Czuje jedynie coś jakby puls, takie równomiernie pukania jakby oddech, ale nie wiem, czy przypadkiem jakiejś swojej żyły nie uciskam:eek:. Bulgotków też nie mam, z tym, że przez 4 dni miałam bóle brzucha i problemy jelitowe bulgotało mi ale niestety nie od tego:-D. Muszę cierpliwie poczekać:tak:
 
Do góry