reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

na ciezkie nogi (nasilily sie jak bralam Luteine, teraz jest jzu lepiej) lekarz pozwolil na Lioton 1000 a takze na lekarstwa (ale nie spytalam czy masc czy tabletki) z wyciagiem z kasztanowca - Aescin itp. Aha - i magnez kazal mi brac.
Ja nie mam takich typowych zylakow, ale takie mikro zylaki (widoczne zylki) w okolocach kostek.

Wczoraj powiedziałam lekarce o tych moich żyłach i przepisała mi najdroższy lek z możliwych "detralex", nie wykupiłam go, bo po pierwsze nie jest jeszcze tak źle, a po drugie nie chcę tyle leków brać w ciąży. Wiem, że ta moja lekarka lubi przepisywać najdroższe leki, pewnie ma jakieś profity od firm farmaceutycznych. Pytałam też o maści na żylaki powiedziała, że można stosować. Narazie smaruję żelem esceven, zobaczymy, jest tani i sprawdzony przez moją mamę.:tak:
 
reklama
A wiecie co własnie zrobiłam??
Blok czekoladowy!!!:-D:-D:-D
Nawylizywałam się z garnka tej masy na razie i jest mi tak słodziutko!!

Lecę do fryzjera własnie, ale tylko na podcięcie włosków. Na razie nie farbuję;-)
 
Wczoraj powiedziałam lekarce o tych moich żyłach i przepisała mi najdroższy lek z możliwych "detralex", nie wykupiłam go, bo po pierwsze nie jest jeszcze tak źle, a po drugie nie chcę tyle leków brać w ciąży (...):tak:
Kiedys chirurg przepisal mi detralex, bardzo bolal mnie po nim zoladek. A moj lekarz rodzinny bardzo sie dziwil, ze mam brac az tak silny lek. Co prawda mam problemy z zylami, ale bez przesady. Dziwi mnie to, ze lekarka Ci to przepisala, zwlaszcza jesli sama mowisz, ze nie jest az tak zle.
Wczesniej pisalam o tym wyciagu z kasztanawca, ktory rozpuszcza sie w wodzie. Ja kupowalam w sklepie ziolowym. Zawsze to lepsze anizeli ten chol...y detralex. Jak bys sie zdecydowala, to przeczytaj dokladnie ulotke. Nie wiem czy mozemy to stosowac w ciazy.
A do smarowania - jest taki krem w aptekach Heparyna (Heparinum) i kosztuje tylko kilka ztotych.
 
Igi - prosze o przepis na blok - wiek ze mleko w proszku (juz kupilam kilka meisiecy temu ,ale zapomnialam przepisu :-D)

Co do lekow, to teraz jak mialam nerwobol i wylam z bolu (bol porownywalny do porodowego) to zdarzalo sie ze przez 2 dni bralam po 3-4 Apapy w ciagu dnia - nie dalo rady inaczej. Bogu dzieki juz jest ok :-)


co do pieluch to ja na smaym poczatk ukupilam Pampersy 2 (newborn) ale nie w Polsce, tylk oan Allegro - niemieckie. Roznica naprawde duza :tak: Maja ta siateczke, ktorych polskie 2 nie maja (polskie 1 tak). 2 sa bodajze od 3kg - 6kg, a 1 od 205kg. No ale nawet jak ktos urodzilby male dziecko i 2 bylyby za duze, to szybko tak czy ianczje do tych pieluch dorosnie :-)
Tylko zeby znowu wyczaic na Allegro te fajne... :sorry:
Tetry nie bralam w ogole pod uwage :no:
Na nocnik zaczelam sadzac synka jak mial 8 miesiecy i mysle ze dorbze zrobilam bo od poczatk usie przyzwyczajal do siedzenia tam i potem tez nie uciekal. Wtedy oczywiscie czasem robil, czasem nie. Potem juz udawalo sie wyczaic moment sikania mnie jwiecej, no ale teraz ma 2 lata z kawalkiem i od kilku miesiecy mowi ze chce (jzu zwykle mowi w pore, choc do niedawna bylo jak juz robil :-D). no ale do spania wciaz pielucha :tak:

wlosy farbowalam po raz ostatni jakis rok temu i mam resztki pasemek (bardzo glustowne :-D)
 
a ja wlasnie wrocilam z miasta z zakupow :-) kupilam sobie krem na rozstepy , podklad i seledynowy lakier do paznokci... nakrecilyscie mnie na te paznokcie z reszta teraz jak siedze w domu i robie obiadki tzn postaram sie robic codziennie to nie chce byc tylko kura domowa dla meza ale i chce pieknie wygladac :-)

dzisiaj miala bym lasania albo ryba po grecku a stracilam ochote na jedno i drugie wec zrobilam warzywa na patelnie z mieskiem i ryzem tzn jestem w trakcie robienia i na deser galaretka z owocami i bita smietaa mniami :-)
 
ja to od pczatku ciazy mam problem z cieknacym katarem do gardla nie do zniesienia :no: szczegolnie rano jak wstaje to mam tak gardlo zawalone tymi glutami bbllleeee!!!! ze ide szybko do kibla kaszle tak mocno zeby wyksztusic wszystko co splynelo i najczesciej zdarza mi sie pozygac przy tym bbrrrr ehhh ochyda... moze sprobuje z tym rmiankiem bo juz mma dosc tego splywu:zawstydzona/y:
 
A ja właśnie bym coś zjadła , ale nie wiem co:-p
Wysłałam M po rajstopki ciążowe dla mnie( kupiłam sobie spódniczkę na happy mum, i chcę się w nią jutro na USG wystroić) i majteczki ciekawe co z tego będzie:-D
 
A za mną chodziły ostatnio buławki takie cukierki mniam i dziś właśnie je dopadłam:-):-D:-D Zaraz sobie "wsysnę" kilka sztuk:tak::tak:

Albo może nie?Zjadłam przed chwilą chyba z pół kilo kapusty kiszonej ,to by chyba nie była najlepsza mieszanka:shocked2:
 
reklama
wy tu o jedzeniu, a ja jeszcze 3 godzinki w pracy.
Przed chwila na przerwie naszla mnie ogromna chec na gofra. Wiec jak wroce musze zrobic gofry bo zwariuje, chyba ze mi przejdzie do tego czasu...
 
Do góry