reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

candy - ja zrozumiałam, ze z braku zelaza nie ma sił ;-):sorry:
kamikaa - no moze i nic sie nie dzieje, ale trochę to z opisu przypomina rozwieranie szyjki. Jutro sie dowiesz. Jak nic innego sie nie dzieje, to spokojnie - byle do jutra, do wizyty
 
reklama
Witajcie:-)

Ja dziś jestem od rana aktywna;-) Byłam w serwisie oddać telefon, bo mi się sam wyłącza i dostałam w zastępstwie takiego rzęcha, że strach:-D
Na poczcie miło się zaskoczyłam, bo młoda dziewczyna przepuściła mnie w kolejce. Pierwszy raz ktoś mi ustąpił. Może dlatego, że mam już taki wielki brzuch:-p
Ale i tak mi to niewiele pomogło, bo jak zwykle 1 okienko czynne, a przede mną stało jeszcze z 5 osób (które nawet nie pomyślały, żeby przepuścić).
Połaziłam jeszcze po sklepach i wracając wypierdzieliłam się w olimpijskim stylu. Czyżbym była już taka niezgrabna?:no: Na szczęście upadłam na kolano, które jest teraz nieźle sine. Ale przynajmniej brzuchowi się nic nie stało.

Czytam o surowych ziemniakach. Ja tego bym do ust nie wzięła, nawet przed sprawdzianem. Znalazłam takie info w necie:

Ziemniak pospolity
(łac. Solanum tuberosum)

Zawarte substancje: solanidyna (typ: alkaloid steroidowy), solanina, solasodyna, solasonina, skrobia.
Działanie: ze względu na dużą zawartość skrobii, bulwy ziemniaka są chętnie spożywane. Wskutek wysokiej zawartości trujących alaloidów steroidowych zielone części ziemniaka są niejadalne.
Źródło:Ziemniak pospolity

Ponieważ solanina ma właściwości silnie trujące, może dojść, zwłaszcza przy niedokładnym obraniu ziemniaków, do zatruć objawiających się nudnościami i przewlekłymi wymiotami(o których wspomniano wyżej-zwłaszca na wiosnę, gdy ziemniaki są bardzo skiełkowane i zawierają więcej solaniny niż w jesieni, zwłaszcza w miejscach przykiełkowych i kiełkach), dreszczami, a nawet zaburzeniami mowy i wzroku. Znajduje się ona w warstwach zewnętrznych odpadających przy obieraniu. Reszta solaniny przechodzi do wody podczas gotowania(jak wspomniał Mawr to substancja termolabilna). Nie ma więc to żadnego znaczenia toksykologicznego jeśli ziemniaki są ugotowane..
Tak wiec głównie ta substancja odpowiada za wzrost temperatury.

Solanidyna jest niebezpieczna dla kobie w ciązy, gdzyż może spowodować zmiany płodu. dla nich szczególnie jedzenie surowych ziemniaków jest niewskazane
 
Z tego co słyszałam to parcie na odbyt czują kobitki przy skurczach partych, wiec dzidzia musi cos uciskac. Moze Tobie Candy własnie cos tam uciska ...ja tez tro poczulam juz kilka razy, mysle ze to normalny objaw...
 
no kochana nie sądzę, bo ja miałam od 3 mies. 7,6 , a teraz 7,0 i nic mi nie pomaga nawet branie żelaza :crazy:

no kazdy organizm inaczej reaguje...boje sie tylko ze wroca mi zaparcia ;/ jak przypomne sobie te akcje na kibelku to mnie ciary przechodzą...
a mnie dzisiaj mały tak głowka naperał ze pierwszy raz moge pow zem nie bolało...
 
candy - a brzuch masz wtedy twardy?

fiołkowa - dokładnie. To samo tyczy sie zielonych - niedojrzałych pomidorów. I powiem ci ze mnie dziwi ze ludzie sie tym opychają, jak to takie niezdrowe - sałątki z zielonych pomidorów robią:eek:
 
reklama
Do góry