reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
ja znalazłam papiery z ciąży z Natalką i się zdziwiłam bo w 32 tygodniu miała 2555g a w 36 tyg ważyła 3400g a Mati teraz w 31tyg 2300g więc niby mniejszy wypada a cały czas taki wielki niby mi się wydawał:tak:
zobaczymy jutro jak na 35 tydzień się zaprezentuje
 
Nie no w lodówce to już bym znalazła..bo kilka razy do niej kursowałam:zawstydzona/y: .Te raz gotuję jarzynową na fileciku z indyka z jogurtem...mniam..trochę zdrowych zwyczajów mi zostało po odchudzaniu.
CANDY-gratuluję,mądra dziewczynka:tak:Faktycznie dowiec się w opiece co i jak.Na pewno zasiłek dla samotnej matki dostaniesz...a i chyba fundusz alimentacyjny jest ponownie,więc jak D nie będzie miał z czego to fundusz Ci da...a z niego ściągną i tak.
 
milkshake szczerze to liczę na siebie w kwestii emocjonalnej a nie na rodziców , bo z nimi kłótnie straszne , moze też przez ich wiek tata 75 lat , mama 65 lat, jedyne co pomagają mi jeśli chodzi o wyżywienie , ale na inne wydatki dla mnie już nie mają , mama renta a tata emerytura a ja żadnej kasy nie mam i nie dostaję.
Jak urodzę będę sie starać o te alimenty. Na pampersy pożyczyłam od kolegi bo nie miałam skąd wziąść , nie wiem kiedy oddam :confused:

Już możesz starać się o kasę od niego, ale specjalistą od prawa rodzinnego nie jestem. To kodeks rodzinny i opiekuńczy:
Art. 141. § 1. Ojciec nie będący mężem matki obowiązany jest przyczynić się w rozmiarze odpowiadającym okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu. Z ważnych powodów matka może żądać udziału ojca w kosztach swego utrzymania przez czas dłuższy niż trzy miesiące. Jeżeli wskutek ciąży lub porodu matka poniosła inne konieczne wydatki albo szczególne straty majątkowe, może ona żądać, ażeby ojciec pokrył odpowiednią część tych wydatków lub strat. Roszczenia powyższe przysługują matce także w wypadku, gdy dziecko urodziło się nieżywe.
§ 2. Roszczenia matki przewidziane w paragrafie poprzedzającym przedawniają się z upływem lat trzech od dnia porodu.
Art. 142. Jeżeli ojcostwo mężczyzny nie będącego mężem matki zostało uwiarygodnione (tu przydaliby się świadkowie, że tylko on może być ojcem dziecka, jeśli nie to niestety zostaje Ci tylko dochodzenie ustalenia ojcostwa), matka może żądać, ażeby mężczyzna ten jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. Termin i sposób zapłaty tej sumy określa sąd.
Art. 143. Jeżeli ojcostwo mężczyzny, który nie jest mężem matki, nie zostało ustalone, zarówno dziecko, jak i matka mogą dochodzić roszczeń majątkowych związanych z ojcostwem tylko jednocześnie z dochodzeniem ustalenia ojcostwa. Nie dotyczy to roszczeń matki, gdy dziecko urodziło się nieżywe.
 
ja znalazłam papiery z ciąży z Natalką i się zdziwiłam bo w 32 tygodniu miała 2555g a w 36 tyg ważyła 3400g a Mati teraz w 31tyg 2300g więc niby mniejszy wypada a cały czas taki wielki niby mi się wydawał:tak:
zobaczymy jutro jak na 35 tydzień się zaprezentuje
Te kilka dni między nimi może robić różnice,bo może Mati nadrobi w nie 200g;-)
 
ja tak bardzo bym chciała być po

jak sobie pomyśle o tym leżeniu i bólu po cc ble mi się robi:wściekła/y:
wolałabym się spełnić jako kobieta i sn rodzić:tak::tak::tak:
ale cóż nie dane mi to:no:
ważne żeby powiedzieli ma pani zdrowego syna:tak::tak::tak::tak:
 
Koza ankieta wypełniona:)

Dziewczyny dzieki za rady w sprawie pieska, podejde do zoologicznego i zaopatrze sie w jakies pieskowe majtki, bo 2 tyg wycierania kropek w mieszkaniu mnie nie bawi ;)

Kamika super ze po wizycie takie dobre wiesci :tak:
 
ja tak bardzo bym chciała być po

jak sobie pomyśle o tym leżeniu i bólu po cc ble mi się robi:wściekła/y:
wolałabym się spełnić jako kobieta i sn rodzić:tak::tak::tak:
ale cóż nie dane mi to:no:
ważne żeby powiedzieli ma pani zdrowego syna:tak::tak::tak::tak:

Nie przejmuj się :) Ja prawdopodobnie też będę miała CC.. Ważne żeby dziecko przyszło na świat, ale nie ważne w jaki sposób :) i ważne by było całe i zdrowe..
 
reklama
Candy mysle ze podjełas sluszna decyzje, wiem ze Ci ciezko, ale zobaczysz z biegiem czasu ze to bylo najlepsze rozwiazanie, sciskam mocno :*
 
Do góry