reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

a propo narodzin dziś o 3.20 urodziła moja kumpela synka o 22 miała usg i pani dr stwierdziła że ma rodzić naturalnie pomimo jednej cesarki bo dziecko małe 3100g a ona już po terminie a jasiu urodził się 4100g i moja kumpela pękła cieli ją a pani dr jej pogratulowała że dała radę:eek::eek::eek:

bomba co:crazy:

ja już od razu wole mieć tą moją cesarkę:tak:


Kurcze to dziewczyna sie nacierpiala.Chyba bym kopnela taka doktorke.
Moj ordyynator tez przy Karoli namawial mnie do SN ale wczesniej polozna na IP i moja doktorka powiedzialy zebym absolutnie sie nie zgadzala na SN bo bylo tylko 21 miesiecy roznicy i ze to zagraza zyciu mojemu i dzidzi i zapytalam sie go przy wszystkich czy wrazie komplikacji wezmie odpowieddzialnosc za nas i nawet juz nie dyskutowal tylko zgodzil sie na cc.Widac tez wiedzial ze moze grozic mi pekniecie.Tylko ze on jest maniakiemSN

ja mam od 13 skurcze dzwoniłam do gina będzie mógł gadać za 10 minut

ale boli:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Kurcze dobrze ze juz wszystko ok.Mam nadzieje ze juz nocka bedzie bez skurczy.Trzymaj sie dzielnie,trzymam kciuki

rybka_24 Super, że jesteś w domku!! :)

Wymyłam okna w kuchni i pokoiku, jeszcze dwa pokoje zostały, ale chyba zostawię na jutro, bo coś brzuszek ztwardniał :-(

Ja tez mylam okna ale w pracy bo babce sie zamazylo bo dzis bardziej wiosennie niz zimowo a kilka dni byl taki mroz ze wyjsc bylo strach

Kochane zdjęcia z chęcią bym wkleiła ale Franek troszke sie obracał. Mamy zdjęcia jego łydki :-D taaaaaaka wieeeelka:-D Na poczatku oczywiście sie zmartwilam bo zaczeła od mierzenia głowy i mówi do siebie "nie to nie możliwe że taka duża" a ja :sorry: ooo coś nie tak:eek: ale jak zmierzyla nogi i raczki i kregosłupek to mówi "Duzego faceta ma Pani w brzuszku" no ale mój M miał wage urodzeniową 4650g. wiec doktorka powiedziała ze wdał sie w tatusia:-D

No nie zycze ci dzidzi 4650g chodz ty chyba pisalas ze bedziesz miala cc.
 
reklama
masz racje, to moglo byc to, bo w ciagu dnia tez mnie lapia co jakis czas..:confused2: ach..

Mam pytanie odnośnie wyników krwi..

Znowu pomimo łykania żelaza mam obnizony hematokryt i hemoglobine..nie duzo bo hematokryt to 33,8 (norma od 35) a hemoglobina 11,3 (norma od 12)..Myslicie ze jest sie czym martwic:-(?? poprzednio miałam podobne..tylko troche gorsze, wiec jakby nie patrzec minimalnie sie poprawiły, ale co to za poprawa:/ zapisała mi ginka tradyferon, 80mg no i łykałam tabletke dziennie..czy to 80 mg.. a wszedzie gdzie czytam jest napisane ze przy niedokrwistosci trzeba łykac od ok.120 mg-200 na dobe..wiec nie wiem czy to w ogole moze pomoc..? mimo ze wyniki nie sa tragiczne wkurza mnie ta hemoglobina:-p

adelina spokojnie!! Moja hemoglobina i hematokryt też byl w tych granicach i lekarz nawet na to nic nie powiedział. Zobacze jak będzie juytro bo odbieram wyniki. Ja łykam codziennie Feminatal N i jem dużo warzyw i owoców no i mięsko staram sie jeść. Spokojnie...moim zdaniem nie jest źle!!Nasze wyniki tez nie będa takie superowe!! Przeciez nasze ciało sie zmienia...;-)

Rybka cieszę się ,że przeszło i że jesteś w domu.
Patinka_1985 gratuluje dużego mężczyzny:happy:
Adelina ja mam taką hemoglobinę jak ty tylko, że ja znowu mam wysoki hematokryt więc siłą rzeczy stężenie hemoglobiny jest mniejsze.Ja mam tylko nadzieję, że się on bardziej nie zwiększy bo przeraża mnie wizja obrzęków:-(.
Dziewczyny mam pytanie czy wy też macie problemy z cerą, bo ja od paru tygodni nie mogę sobie poradzić, nawet na dekolcie mnie zsypało:wściekła/y:. i nic mi nie pomaga

Co do hematokrytu i ewentualnych obrzęków...pij duuuużo najlepiej wody!! Mi też sie pojawiły obrzęki. Więc piłam dużo wody niegazowanej...sikałam w ciągu dnia jak cholera hehe ale odziwo zmniejszyły sie:szok: no i teraz dalej staram sie pić więcej. A jesli chodzi o skóre to też dopadł mnie ten problem. U mnie nie tylko dekold jest obsypany ale jeszcze piersi :-( Twarz jest taka dziwna...nie mam jakiegoś trądziku ale taka jest fuuj:-( Myśle że najlepiej wziadc pelling i bedzie ok.:tak:
nie wiem która z was ma brać isoptin ja niby cordafen ale nie wiem czy nie lepszy jest fenoterol??? zapytaj jutro na wizycie gina

Ja pisałam o Isoptinie. Mój kardiolog mówił że jeśli będzie taka możliwość to żeby brac lepiej to bo fenoterol powoduje zaburzenia rytmu serca, które ja już mam :sorry: jutro jak bede u lekarza to zapytam ewentualnie co jest lepsze:tak:
 
No i dziekuje za gratulacje!! :-):-):-) Ja wysprzatałam mieszkanko az błyszczy:-):-) Teraz kolacyjka...zmyślona salatka ze wszystkiego co miałam w lodówce hehe M gra w Fife a ja mam czas dla Was na forum ;-)
 
Witajcie!
Ufff....:eek: wreszcie nadrobiłam. Wczoraj wyłączyli u nas prąd rano i w domu normalnie tragedia, ani kawy, czy herbaty, ani tostów, których się Darkowi zachciało i w dodatku ciepłownia osiedlowa też na prąd, więc kaloryfery zaczęły stygnąć, więc 4 godziny przymusowo pod kołdrą, a potem nadrabiałam zaległe prasowanie, a wieczorem do kina na 2012. Tak jakoś przereklamowany mi się zdaje.

rybkatrzymajcie się dzielnie w tym dwupaku. Ty masz biedna przeżycia.Trzymam kciuki:-)

patinkagratuluję taiego dorodnego kawalera:-) Ja też byłam w GENOMIE tylko na połówkowym. Ekstra sprzęt i kadra, szkoda tylko, że tyle to kosztuje:-(

A tak w ogóle, to ostatnio zaczynam się zastanawiać, czy od stycznia nie skorzystać z propozycji mojego gina i nie iść już na L4. Do 7 wystawianie ocen, a wtedy też mam wizytę i tak sobie myślę, bo codziennie kilkanaści8e razy po 40 stopni pokonuję i już się bardzo męczyć zaczynam, a mlodzież którą uczę to z gatunku tej trudnej i powiedzmy, że bez stresu to sie raczej nie obywa:-( Termin mam 2 marca. Co myslicie, nie będzie za wcześnie?

Co do ubranek, to ja czekam na komodę i powoli się biorę, bo mam tego strasznie dużo, a kręgosłup długiego stania przy żelazku nie toleruje, zresztą u mnie w rodzinie pierwsze dziecko zawsze cos okolo 2 tygodni wcześniej przychodzi na świat, więc myslę, że zacznę już z nowym rokiem;-)
 
mirosia, patinka dzięki za radę na pewno spróbuje jakiegoś peelingu, mam nadzieję że pomorze:tak:
No i chyba rzeczywiście zacznę pic więcej wody, lepsze częste sikanie niż obrzęki:wink:
Myszencja82 myślę że to już najwyższy czas na zwolnienie, nawet się nie zastanawiaj tylko idź. Odpoczniesz sobie.
 
Witajcie!
Ufff....:eek: wreszcie nadrobiłam. Wczoraj wyłączyli u nas prąd rano i w domu normalnie tragedia, ani kawy, czy herbaty, ani tostów, których się Darkowi zachciało i w dodatku ciepłownia osiedlowa też na prąd, więc kaloryfery zaczęły stygnąć, więc 4 godziny przymusowo pod kołdrą, a potem nadrabiałam zaległe prasowanie, a wieczorem do kina na 2012. Tak jakoś przereklamowany mi się zdaje.

rybkatrzymajcie się dzielnie w tym dwupaku. Ty masz biedna przeżycia.Trzymam kciuki:-)

patinkagratuluję taiego dorodnego kawalera:-) Ja też byłam w GENOMIE tylko na połówkowym. Ekstra sprzęt i kadra, szkoda tylko, że tyle to kosztuje:-(

A tak w ogóle, to ostatnio zaczynam się zastanawiać, czy od stycznia nie skorzystać z propozycji mojego gina i nie iść już na L4. Do 7 wystawianie ocen, a wtedy też mam wizytę i tak sobie myślę, bo codziennie kilkanaści8e razy po 40 stopni pokonuję i już się bardzo męczyć zaczynam, a mlodzież którą uczę to z gatunku tej trudnej i powiedzmy, że bez stresu to sie raczej nie obywa:-( Termin mam 2 marca. Co myslicie, nie będzie za wcześnie?

Co do ubranek, to ja czekam na komodę i powoli się biorę, bo mam tego strasznie dużo, a kręgosłup długiego stania przy żelazku nie toleruje, zresztą u mnie w rodzinie pierwsze dziecko zawsze cos okolo 2 tygodni wcześniej przychodzi na świat, więc myslę, że zacznę już z nowym rokiem;-)
po co sie meczyc?
ja juz dawno bym poszla na zwolnienie.
 
No nie zycze ci dzidzi 4650g chodz ty chyba pisalas ze bedziesz miala cc.

No wlasnie u mnie sie ostatnio połozne zastanawiały w poradni że chyba moje wymiary są troszke za małe. A dzisiaj lekarka w genomie powiedziała że moje bioderka sa jak najbardziej do porodu naturalnego więc sama nie wiem. Czeka mnie jeszcze wizyta u okulisty 23 grudnia no i w styczniu holter EKG i wtedy lekarz wystawi zaświadczenie. Zobaczymy ;-)

Myszencja masz racje...sprzet świetny i personel tez...tylko ta cena...ehh no ale co zrobić :-) przez to nie szalejemy z prezentami dla siebie :-) A Ty kobieto na L4 zmykaj!! :-)
 
Rybka cieszę się ,że przeszło i że jesteś w domu.
Patinka_1985 gratuluje dużego mężczyzny:happy:
Adelina ja mam taką hemoglobinę jak ty tylko, że ja znowu mam wysoki hematokryt więc siłą rzeczy stężenie hemoglobiny jest mniejsze.Ja mam tylko nadzieję, że się on bardziej nie zwiększy bo przeraża mnie wizja obrzęków:-(.
Dziewczyny mam pytanie czy wy też macie problemy z cerą, bo ja od paru tygodni nie mogę sobie poradzić, nawet na dekolcie mnie zsypało:wściekła/y:. i nic mi nie pomaga

Ja wyglądam jak pizza face więc spoko...nie jesteś sama. To chyba hormony nm takiego "uroku" dodają:-D. W zyciu nie miałam pryszczy a teraz..szkoda gadać

Rybka-trzymaj sie kochana. Ja z Jula wylądowałam na porodówce w 26 tc, dostałam właśnie cordafen który brałam do 37 tc i...urodziłam idealnie w terminie. Cordafen jest ponoć bardzo dobry na wyciszenie skurczy i mniej szkodliwy niz fenoterol -tak słyszałam ale lekarzem nie jestemw ięc nie wiem na 100%. Tak czy siak pamietam ze lekarz powiedział ze dobrze gdybym wytrzymała z tym rodzeniem do min. 32 tc i wtedy bedzie dobrze. A tu niespodzianka-urodziłam z ukończeniem 40 tc:-D

Ja tez zacznę wszytsko gromadzic i prac dopiero w styczniu i to pod koniec. Ale gdybym mogła to juz bym latała z żelazkiem:-D

Na razie jednak leniu****ę i to dosłownie. Dzisiaj jedyna rzecza jaka zrobiłam było pójście z Jula na sanki rano, troche się naciagałam tych sanek z ekwipunkiem. A potem pojechalysmy do koleżanki, wróciłysmy po 15.00. Obiadek, Brzydlula, małe zakupy i koniec dnia. Zaraz ide małej czytać bajkę i pooglądam jakis filmik. Totalne bezrobocie:tak:
 
a propo narodzin dziś o 3.20 urodziła moja kumpela synka o 22 miała usg i pani dr stwierdziła że ma rodzić naturalnie pomimo jednej cesarki bo dziecko małe 3100g a ona już po terminie a jasiu urodził się 4100g i moja kumpela pękła cieli ją a pani dr jej pogratulowała że dała radę:eek::eek::eek:

łatwo tej doktorce chwalić i gratulować, a biedna dziewczyna musiała się męczyć :eek:
p.s. dobrze, że u Ciebie lepiej! ale się biedulko namęczysz w tej ciąży!

hmmm... a tak w ogóle, moja kupiona niedawno świnka morska zaczęła w brzuchu strasznie tyć - podejrzewamy ciążę:laugh2::laugh2::laugh2:

heheh, może to zaraźliwe :-D :-p

Kurcze dziewczyny za godzinke będe zadrabiać zaległości jednodniowe:tak: Chciałam tylko pochwalić sie hehe mój maly mężczyzna waży 917g !!!! Jest wieeeelki ale zdrowiutki. Nie ma zadnych przepuklinek ani nic. Serducho pije. Mmmm ale uparty był i buzi nie chcial pokazać. Musiała mi brzuchem troszke potrzącać.Łożysko mam na ścianie przedniej i wysoko:tak: Super pani doktor nas badała. Polecam Genom wszystkim, które na śląsku mieszkaja. Dostaliśmy zdjęcia, kartke z danymi i taka paczuszke małą z Pampersa:tak: Ale jestem szczęśliwa!! Jejku ale on wielki!!!!:-D Jak ja go urodze :-D:-D:-D:-D:-D

gratulacje! :-D

Dziewczyny mam pytanie czy wy też macie problemy z cerą, bo ja od paru tygodni nie mogę sobie poradzić, nawet na dekolcie mnie zsypało:wściekła/y:. i nic mi nie pomaga

nawet nie pytaj :wściekła/y: mam takie syfy, że patrzeć na siebie nie mogę :wściekła/y: do tego tragicznie przesuszona cera, mimo, że ja nawilżam, peelinguję i naprawdę dbam :-( nic to, takie uroki ciąży :zawstydzona/y: mam nadzieję, że jak już urodzę, to mi to zejdzie :eek:


u nas dziś okropnie zimno :eek: i na dodatek męża nie ma, pojechał w delegację :-( zamarznę tu sama! :szok: wyciągnęłam sobie koc elektryczny, to chociaz łóżko nagrzeję...
w pracy to samo, dziś było 15 stopni! :szok: ta moja szefowa ma wszystko w doopie, jak rodzice rano odprowadzają dzieci, to jest fajnie i ciepło- do 10:30. potem koniec ogrzewania :szok: :szok: :szok:
kilka razy mówiłyśmy, że dzieci marzną (co tam my), ale jak grochem o ścianę :no: dojrzewam, żeby anonimowo zadzwonić do ichniego samepidu czy coś :crazy:
 
reklama
Hej :)
Jakas dzisiaj jestem nijaka :(bylam w pracy potem z M na zakupach i tak mi ciezko ,pelno fujjjj
Ale to chyba tylko dlatego ze na wieczor zachcialo nam sie ziemniakow z sosem i kiszonym ogorkiem i tak sie objadlam ze az boli .

Brzuszek mam jakis twardy ale czuje ze mala tam rozrabia nie tyle co zawsze bo pewnie z tego mojego przezarcia miejsca nie ma .
Wypilam miete ale dalej mi ciezko

Qurwa wlasnie ogladam wiadomosci i pokazuja plaszcze i kurtki z prawdziwym i sztucznym futrem i w chinach tych popier****bo juz inaczej nie mozna zwiezeta nie sa pod ochrona i potwory dzikie potwory na zywca morduja takie psy ktorych futro potem wykorzystuja !!!

Ze takich ludzi ziemia nosi bija zwiezeta po glowach i zdzieraja skore ............az mi sie goraco i slabo zrobilo a spojrzalam tylko przypadkiem echhhhh zmienie temat bo szkoda nerwow

Mam jakies straszne wzdecia moze od tego brzuszek twardnieje a wczoraj dostalam biegunki albo frytki albo kotlet mi zaszkodzil :/

RYBKA ja ostatnio w ksiazce wyczytalam ze nalezy gadac do brzuszka do dziecka zeby sobie tam jeszcze siedzialo ze przecierz mu tam dobrze i cieplo i ze musi jescze troszke urosnac i ze ma jeszcze czas z przyjsciem na swiat :)
Odprez sie zamkniej oczy poloz rece na brzuszku i mow do dziecka albo w myslach albo na glos co czujesz moze poslucha :))
Trzymam kciuki kochana dasz rade :)

My juz w czwartek na usg :))
 
Do góry