reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki w UK i IRL- prowadzenie ciąży i nasze życie na obczyźnie

A czemu w Londynie nie wysylaja teraz???mi przysylali z Kondziem....
Abed jak wyslalas wszystko co pisalam to powinnas miec w ciagu 2 tyg.jajestem w szoku bo nie wiem cz ten paszport juz byl..?przeciez we wtorek mieli doslane dokumenty...w ciagu jednego dnia chybanie zerobili paszportu:confused:
Moja wazylam we wtorek i ma 5330:sorry:
Agusia u nas tez bylo oberwanie chmury ale bez gradu...rynny nie nadazaly odprowadzac wody.....lalo sie po scianie.teraz wiem czemu na dole byli ostatnio zalani....musze im powiedziec:sorry:grzmialo tez....swiatlo mi zgaslo.korki siewylaczyly:baffled:
 
reklama
dziewczyny wystosowalam odpowiednie pisemko do pana konsula - anty dzieciowego
poczytajcie i dajcie znac co myslicie

Do Pana Piotra Nowotniaka Leicester,26.06.2012
Konsula Generalnego
Rzeczpospolitej Polskiej
W Manchesterze




W oststnich dniach miałam zaszczyt wraz z mężem i dwójka naszych dzieci ( w tym 3 miesięcznym niemowlęciem) odwiedzić Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Manchesterze i jestem zażenowana , wrecz oburzona informacją, jaka zostala mi udzielona w recepcji. Otóż zabroniono mi przebrania dziecka na terenie budynku Konsulatu po groźbą kary pieniężnej. To nie dopuszczalne traktowanie, wrecz szykanowanie, które jest niezgodne z konstytucja. Jakim prawem dziecko – obywatel jest dysktyminowane, a matka pozbawiona możliwosci opieki nad dzieckiem?
Jeżeli budynek nie jest dosowany do przyjmowania rodzin z małymi dziećmi, może pora zweryfikować możliwosć zmiany placówki, gdyż oczywistym jest , iż rodzice umawiający dziecko na spotkanie paszportowe w celu złożenia wniosku o paszport, przywiozą je ze sobą. Dziwnym niejako jest także fakt , że w Konsulacie Generalnym w Londynie nie ma, i nigdy nie było tak absurdanego problemu. Budnek jest mały, ale dostosowany odpowiednio do potrzeb obywateli.
Liczę na szybki odzew w tej budzacej kontrowersje sprawie, jestem zdeterminowana, aby sprawa została nagłosniona, a co za tym idzie problem wielu rodzin, matek zażegnany.




Z wyrazami szacunku:


zobaczymy co odpisza :) jak nie pomoze to do pana sikorskiego trzeba bedzie uderzyc :tak: i zawiadomic prase :) sie za nich wezme :tak::tak::tak:
 
Aga super i koniecznie póścić to dalej, takie rzeczy sa nie dopuszczalne poprostu!! Dość traktowania polaków na obczyźnie jak bydło, znajdują się na terenie UK i powinni odpowiadać za dyskryminacje wedle norm obowiązujących w tym kraju!

Aha pytanie do tych co jechały do Londynu o paszport- juz ktorys raz slysze, ze jechali w zle miejsce i w ostatniech chwili pedem lecieli "gdzies indziej" na to spotkanie.
Pod jakim adresem wyscie byli czy to ten Cavendish Street?
 
Ostatnia edycja:
Angel to zależy czy idziesz do POSK-U czy do konsulatu... my składaliśmy w POSK-U a odbieraliśmy w konsulacie na 73 New Cavendish Street
 
Byłam w posku na przedstawieniu jako opiekun ze Szkola Polska ;)
Dzięki Angel mam nadzieje ze coś z tym zrobią
 
agusia bardzo dobrze ze opisalas cala sytuacje,na stronie konulatu jest napisane ze nie musisz zabierac dziecka ,ale oczywiste jest ze z kim zostawisz takiego malca...Mam nadzieje,ze odpisza cos z sesem .

do mnie przyszed list,ze mamy zbyt wysokie zarobki i nic sie nie nalezy nam-no nic ,zalamana jednak jestem bo do pracy nie wroce a przedszkole w mojej okolicy 150£ kosztyje od 8-17 --takie sa wlasnie moje godziny pracy i nie moge ich zmienic ,nawet czasu ze pojde na 20h .Bede musiala poszukac czego innego.Tylko sie tak zastanawiam czy jes ses?skoro przedszkole kosztuje tyle a moje zarobki sa gdzies o 70£ wieksze z czego musze zaplacic za dojad do pracy.Zalamana jestem cala sytuacja
 
Ewstra jak pójdziesz dobrach a malenstwo do przedszkola to powinnas dostać Child tax Credit Inc. Child Care wtedy powinno być łatwiej ;-) możesz sobie zrobic bodajże kalkulacje na stronie internetowej , wpisz dane tak jakbyś zarabiała, będziesz wiedziała co i jak ;-)
 
Agusia to daja tylko przy malych zarobkach chyba...jesli teraz nie dostala to chyba nici.ja pamietam pytalam sie ich czy dostane a oni ze tak.....dalam go,zadzwonilam podalam kwote a oni mi odp...odmownie..............:baffled:pytalam sie bo bez sensu bylo mi go dawac,wpacac wpisowe...bla bla i wprowadzili mnie w blad....
 
reklama
Udało nam się załatwić przyspieszony paszport, będzie już 2 sierpnia :) Nie wiadomo jednak wciąż jak z urlopem m..

Druga sprawa wlasnie bylismy na wazeniu i zaczela babka opowiadac o przedszkolu. Nie bedziemy tu napewno za te 2/3 lata ale ulotke wzielam.. 225 f tygodniowo a z poza okolicy 300 f :szok: Jakbym miala wracac do pracy to tylko po to by nie byc z dzieckiem i wszystko wykladac na przedszkole paranoja!! No i zapomnialam dodac, ze kolejka juz na 2 lata wiec trzeba by bylo zapisac teraz :baffled:
 
Do góry