reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki w UK i IRL- prowadzenie ciąży i nasze życie na obczyźnie

Ewstra no co za bezsens, po to jest do zaznaczenia, ze wciaz sie oczekuje na odpowiedz o WTC i CTC :crazy: Porażka, ale próbuj! Do trzech razy..

A jak w konsulacie czemu mówisz, ze ludzi jak bydło traktuja??
Aha i zapomniałam najwazniejsze spytac :sorry2: Ile kosztuje ten paszport??
 
reklama
Dokladnie ja nie wiem po co tam jest do zanzaczenia jesli zaraz przysylaja odmowe ,nie poczekaja.ma sie czas przeciez 3 mies....skurcz...zeby kasy nie dac..........:wściekła/y:zadzwon moze do taksow i sie zapytaj............popros zeby ci chodz powiedzieli ...moze bedziesz miala szybciej na koncie to wtedy ksero moze jednej strony z banku....ze wplata jest bo oni chyba chca dowod czy wystarczy na slowo ze sie ma.....nie pamietam...

u nas jak zwykle,angileska pogoda:wściekła/y:
 
Wiec--na 10:23 mialam wizyte,lalo jak nie wiem z doswiadczenia wiem ze do budynku nie wpuszczaja jak sie przyjedzie chwile wczesniej karza czekac przed budynkiem-wchodzimy 10min przed wizyta na dole zabieraja nam wozek odrazu jestem upomniana ze jest zakaz przewijania dziecka w budynku grozi za to kara, mloda na rekach fajnie jej ale tylko przez 20 min pozniej juz jest jeczenie--daje butle bo sciagnelam troche mleka rano ona w ruk bo cos jej nie pasi.I tak czekamy w malej sali gdzie coraz wiecej ludzi sie robi a kolejka sie nie rusza--mloda coraz glosniej placze czytaj ryczy na maxa-czekam na swoja kolej bo razem musimy do okienka podejsc jest moja kolej po 1,5 godzinie czekania jest nasza kolej -przy okienku nic nie slysze go mloda placze stale daje dokumenty bo bylam juz przygotowana i w chwili kiedy daje nam kwietek do okienka wplat zwiewam na klatke schodowa by ja nakarmic w miedzyczasie mamy kupe mloda z godzine z ta kupa w koncu dostaje szalu i wychodze z budynku do pobliskiej kawiarni by zmienic pieluche i napic sie kawy.
Skandal masa ludzi przyjezdza c dziecmi i same zakazy by przewinac dziecka nie mozna i bym nie mogla nakarmic i w jednej malej sali bylo z 40 osob w pewnym momencie
 
a my w czwartek byliśmy odebrać paszport w Londynie... bo trzeba do konsulatu a nie do ambasady jak się okazało... a to jest w samym centrum... zaparkowaliśmy gdzieś dalej żeby w strefę nie wjechać... i zaczęliśmy iść... ale czas nam powoli się kończył... bo odbiór 1,5 godziny dziennie... a mały był głodny... w końcu mąż poszedł sam a my w Hay parku się karmiliśmy... później mąż dał mi znać że na Oxford Street jest mother and care to poszliśmy tam żeby się przebrać... a mąż dzwoni do ambasady a oni mówią że to nie tu tylko w Konsulacie... więc biegiem tam... na szczęście nie daleko i zdążył... bo byśmy się wkurzyli jak by trzeba było jechać jeszcze raz... my mamy 2,5 godziny drogi...
 
Ewstra paranoja jakaś!!! Gdzie byłaś w Manchester ? Czy Londyn ? A karmić tez zabronili ??? Niech mi powiedzą ze nie mogę dziecka przebrać - oj bedzie sie działo !!! Alex ma paszport ale M ma wizytę i jedziemy razem we wtorek ;) zacznę sie Jo nastawiac na scesje :p a jak bedą burkac zrobię oficjalny complaint
 
EWSTRA powinnaś napisać zażalenie- ale chyba nie do nich tylko do jakichś organizacji pro rodzinnych. Wkońc tutaj móc przebrać dziecko i NAKARMIĆ to świętość!! Właśnie gdzie bylas?? No i napiszcie ile to kosztuje bo woogole w temacie nie jestem.
No i jakie papiery ze soba, trzeba tam cos wypelniac? I nie ma spotkania tylko do jakiegos okienka sie podchodzi? :szok::no::no:
 
Angel passport tymczasowy Roczny dla dziecka poniżej 5 roku życia kosztuje bodaj £16 potrzebujesz akt urodzenia , oboje rodziców z dokumentami tożsamości. Wypełniasz wniosek paszportowy , chyba w dwóch egzemplarzach, bedzie napisane , w Londynie nie ma numerów chyba stajesz w kolejkę do spraw paszportowych ;-) mam nadzieje ze pomoglam
 
Angel jak idziesz do domu polskiego to tam jest okienko i nie pilnują tych godzin... przychodzisz wypełniasz formularz i czekasz tyle ile jest kolejka... jak my byliśmy to nie było... dajesz papiery, płacisz i tyle... tylko że odbiór już w konsulacie... a jak idziesz do konsulatu to nie wiem...
 
Ja jak bylam w Londynie z Kondziem to musielismy miec papiery wczesniej wypelnione....to samo teraz pisalo na stronie Menchester....zeby wydrukowac sobie i wypelnic.tak jest szybciej....

Ewestra no szok,ty pod Menchester nalezysz chyba nie??ale bym wojne zrobila,co za chamstwo....trzeba bylo zazalenie zrobic albo jesli kaza przyjechac na czas to niech przyjmuja o czasie???:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:ja bym skarge zlozyla...tyle czekac i co zrobic...jak ma dziecko byc nie nakarmione????paranoja............z kupa tyle byc......:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Abed to nie miesliscie adresu gdzie odebrac??my sie kwalifikowalismy do wysylki tak ze my nie jechalismy.
 
reklama
mieliśmy ale jak mąż wpadł na tą ulicę to tylko szukał gdzie jest polska flaga... zresztą ta babka która nas przyjmowała powiedziała że w ambasadzie... pewnie się pomyliła... a w Londynie aplikację wypełniasz na miejscu bo dopiero tam formularz dostajesz...
 
Do góry