reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Dzisiaj od rana miałam plamienie. I to tak sporo... udało się trafić do lekarki do której byłam zapisana na przyszły tydzień na wizytę. 1,5h opóźnienia😖 Przy pomiarze ciśnienia po raz pierwszy miałam 144/81, to się nigdy nie zdarza. Do tego stopnia stres. A tu proszę, bobas jest i nic sobie z plamienia nie robi. Rozmiarem pasuje do terminu z miesiączki, serduszko bije tak jak bić powinno. Po prostu chcial żebym w końcu na wizytę poszła ;)
Nawet nie mam krwiaka, podobno endometrium też może krwawić...
Super wiadomości! Najważniejsze, że wszystko w porządku ❤️
A dziewczyny, które mają dziś 8+0 lub w tych okolicach kiedy macie prenatalne ? Kurde ja się jeszcze nie zapisałam, lekarka mówiła, że dopiero 07.08 pogadamy o tym na wizycie 🤔 albo coś mi się przesłyszało.
Dziś mam 8+4 a prenatalne 22 sierpnia 😊
 
Ja tylko tak podpowiem, że jak macie prenatalne poza gabinetem swojego ginekologa, to nie czekajcie żeby się umówić wcześniej. Ja jestem dopiero ok.6+5, a już się zapisałam, bo potem jest problem z terminami. Tylko, że ja ze wsi koło niedużego miasta i tylko w jednym miejscu u nas robią 😅
A! I polecam bliżej 12+0-12+5, bo wtedy już fajnie widać.
 
Ja Cię podziwiam za te nocki. Ledwo żyję w dzień a co dopiero w nocy...to praca fizyczna? Ale mam nadzieję że nic ciężkiego Nie musisz podnosić:)
Nie, to żadna praca fizyczna. Nadzoruje :) więc wysiłek żaden ale no właśnie trzeba wstać...i w tym tygodniu dziś by była moja 3 nocka... W poniedziałek też wzięłam zwolnienie bo też bym miała nockę...we wtorek też mam 😩 ale już we wtorek pojde
 
Dziewczyny mam wyniki na awidność niestety 29% nie mam pojęcia co teraz 😭
Teraz pewnie do poradni chorób zakaźnych będziesz miała skierowanie. Ale zakładając najgorszą opcję, że zaraziłas się już będąc w ciąży, to ryzyko transmisji cmv na dziecko wynosi 30-40%, a nawet jeśli wirus przejdzie na dziecko, to 90% tych dzieci jest bezobjawowych po porodzie. W późniejszym czasie u około 10-15% z tych bezobjawowych mogą pojawić się komplikacje np. w postaci niedosłuchu. Czyli jeśli mamy 100 kobiet, które złapią cmv w ciąży, to 40 dzieci będzie miało przeciwciała, z czego 4 urodzi się z objawami i 4 będzie miało objawy później. 92 kobiety na 100 urodzą zdrowe dzieci i tego Ci życzę :) mnie te dane pocieszają, bo nie mam przeciwciał i mam dziecko w wieku przedszkolnym :) a może być też tak, że cmv złapałas jednak przed ciaza i dziecku nic nie grozi :)
 
Ja czytam, że robicie badania. Macie już wyniki. Ja jestem dziś 9+2 a nie robiłam jeszcze żadnych badań. Pierwsze badania jakie lekarz mi zlecił mam zrobić świeżo przed wizytą za 3 tygodnie... więc jeśli miałabym zrobić teraz sama na własną rękę badania to jakie? Czy czekać ?
 
Dziewczyny wróciłam ja pierwszy raz z ręką na sercu siedziałam u lekarza na badaniach 50 min. Zrobił mi trzy badania. 1 badanie ręką, 2 usg dopochwowe i z tego juz wyszło, że dzidzius mierzył 2,11 cm ale mówi ze zrobi mi trzecie badanie przez powłoki brzuszne bo po dwóch cc mam zrosty i wygiętą macice i dlatego słabiej widać obraz zarodka jak zrobił przez powłoki było widać już pięknie dzidziusia i dokładnie mógł zmierzyć 2,21cm🙈 mało tego jego podejście do mnie było tak miłe, że ja pierwszy raz miałam do czynienia z tak cudownym człowiekiem. Jestem w 8 tyg 5 dzień i właczyl mi na 3 sek serduszko. Zapytałam jego o to słuchanie to sie usmiechnil powiedział, że on nie włącza doplera kolorowego bo tylko przy takim jest emitowane ciepło ale to też nie jest takie ciepło, źe dochodzi do porononienia przez to bo gdyby tak było ludzie nie jeździliby dokonywać aborcji do Niemiec tylko tutaj przy usg by dochodziło do poronień. On mi włączył tylko jakieś tam fale aby posłuchać serduszka. Jestem szczęśliwa, spokojna i podjęłam decyzje ze to będzie mu lekarz prowadzący. Założył mi kartę ciąży. Teraz mogę jechać na urlop😊
 

Załączniki

  • 50F9DE34-2F2F-4522-BF73-FBC07264FA94.jpeg
    50F9DE34-2F2F-4522-BF73-FBC07264FA94.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 67
Dziewczyny wróciłam ja pierwszy raz z ręką na sercu siedziałam u lekarza na badaniach 50 min. Zrobił mi trzy badania. 1 badanie ręką, 2 usg dopochwowe i z tego juz wyszło, że dzidzius mierzył 2,11 cm ale mówi ze zrobi mi trzecie badanie przez powłoki brzuszne bo po dwóch cc mam zrosty i wygiętą macice i dlatego słabiej widać obraz zarodka jak zrobił przez powłoki było widać już pięknie dzidziusia i dokładnie mógł zmierzyć 2,21cm🙈 mało tego jego podejście do mnie było tak miłe, że ja pierwszy raz miałam do czynienia z tak cudownym człowiekiem. Jestem w 8 tyg 5 dzień i właczyl mi na 3 sek serduszko. Zapytałam jego o to słuchanie to sie usmiechnil powiedział, że on nie włącza doplera kolorowego bo tylko przy takim jest emitowane ciepło ale to też nie jest takie ciepło, źe dochodzi do porononienia przez to bo gdyby tak było ludzie nie jeździliby dokonywać aborcji do Niemiec tylko tutaj przy usg by dochodziło do poronień. On mi włączył tylko jakieś tam fale aby posłuchać serduszka. Jestem szczęśliwa, spokojna i podjęłam decyzje ze to będzie mu lekarz prowadzący. Założył mi kartę ciąży. Teraz mogę jechać na urlop😊
Cudowne wieści! 😍 Ja mam dylemat, bo mam dwójkę wspaniałych lekarzy i nie umiem się zdecydować, więc chodzę na zmianę 🙃 Podejście lekarza jest bardzo cenne 🙂
 
Witam się z wami razem z moim pięknym bobasem który ma już 1,8cm💜 Piękne serduszko było widać☺️ zarodek odpowiada 8+2 a dziś według OM mam 8+0 także rośnie zdrowo 🥹 Martwi mnie jedyna moja dwukomorowa torbiel tuż obok prawego jajnika bo ma 4cm, lekarz kazał obserwować😞A to moja piękna dzidzia 🥹 Nie mogę w to uwierzyć ze wszystko jest dobrze 🙈
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 62
reklama
Do góry