reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Dziewczyny ale już mam stresa tymi badaniami prenatalnymi bo ja ich nigdy nie miałam w poprzednich ciążach a teraz że mam 40 lat to jest wskazanie 🙈 a jak u was z tym było? Ile trwa takie badanie?
U mnie trwało Ok 30 min, mąż był ze mną i trzymał mnie za rękę. Przed nami był duży ekran na którym widać było dzidzie ❤️ lekarz krok po kroku robił pomiary i wszystko dokładnie opisywał. Ja najbardziej stresowałam się jaka będzie przezierność karku - bo od tego dużo zależy czy nie ma wad genetycznych. Ogólnie wszystko przebiegło w miłej atmosferze i jeszcze dostaliśmy nagranie❤️ ale nie powiem, że się nie stresowałam przed tym badaniem, na szczęście okazało się, że wszystko ok i stres opadł w momencie🙂
 
reklama
Dziewczyny ale już mam stresa tymi badaniami prenatalnymi bo ja ich nigdy nie miałam w poprzednich ciążach a teraz że mam 40 lat to jest wskazanie 🙈 a jak u was z tym było? Ile trwa takie badanie?
Nie wiem czy to o to chodzi ale ja miałam tylko Pappa 2 razy. Dokładne USG + badanie krwi i 10 dni po czy 14 dają Ci info jakie masz prawdopodobieństwo pewnych wad genetycznych.
1wsza ciąża nasza dała prawdopodobieństwo zespołu Downa 1:65 czyli bardzo wysoko... ale skończyło się zdrowym dzieckiem (robiliśmy badania NIPT)
2ga ciąża wszystko ok
 
Dziewczyny ale już mam stresa tymi badaniami prenatalnymi bo ja ich nigdy nie miałam w poprzednich ciążach a teraz że mam 40 lat to jest wskazanie 🙈 a jak u was z tym było? Ile trwa takie badanie?
Wszystko w zależności jak dziecko się ułoży u mnie dość szybko bo ok 20 min I potem krew🙂
 
No i super :) ja tez dziś powiedziałam. Chodziłam do nich i naciskałam na nowego pracownika, chciałam spróbować, ze nie grozę wypowiedzeniem a uprzedzam ;) ale wie tylko kierowniczka - reszta sobie poczeka :) ostrzegłam tez w razie jakbym się złe czuła i miała nie przyjść
No tu było łatwiej bo w tym roku miałam zmieniać. Czyli już miesiąc temu szeptałam szefowi że proszę żeby miał kogoś na oku kto mnie zastąpi. Ale mój szef to taki strateg co to lubi posiedzieć, pomyśleć, on ma czas;) On sobie biedny nie zdawał sprawy że czasu nie ma. Nie chcę zostawiać po sobie bałaganu.
Ja też mam pracowników i wolałabym wiedzieć wcześniej niż później żeby dobrze zaplanować. 2 panie u mnie w zespole mówiły wcześniej że planują, jak zaszły to już wiedziałyśmy co i jak, jedna musiała szybko przejść na l4 ale nie było problemu bo wszystko było gotowe. Żadna podwyżka czy premia ich z tej okazji nie ominęła, mają do czego wracać. I to jest spoko w moim korpo. Włos mi się jeży jak słyszę jam w innych firmach traktują kobiety. I mężczyzn! Bo u nas to coraz bardziej normalne że mężczyzna bierze 6miesiecy rodzicielskiego, było kilku takich śmiałków. Myślę że to dobry kierunek żebyśmy się nawzajem szanowali
 
Dziewczyny ale już mam stresa tymi badaniami prenatalnymi bo ja ich nigdy nie miałam w poprzednich ciążach a teraz że mam 40 lat to jest wskazanie 🙈 a jak u was z tym było? Ile trwa takie badanie?
Ja miałabym stresa bez nich 😅 Ja siedziałam w gabinecie jakieś pół godziny przy pierwszym i drugim badaniu, ale w trakcie którychś musiałam iść siusiu i pochodzić bo młody nie chciał się pokazać. Krew miałam pobieraną jakoś tydzień przed, żeby wyniki mieć już na USG i miałam pełny opis od razu na miejscu. Mogłam być z narzeczonym pomimo pandemii i po kolei oglądaliśmy każdy fragment malucha. Dostałam też zdjęcie 3D.
 
Dziewczyny a myślicie, że jak dziś mam 6+4 i się nie pojawi zarodek jest szansa, że jeszcze może za tydzien jak będę miała 27.07 wizyte się pojawi? Czy to już za późno?
Kochana moja siostra miała zarodek oraz serduszko dopiero w 8+0, czasami potrzebuje troszkę więcej czasu wiec jeśli go jeszcze nie zobaczysz nie zamartwiaj sie ☺️ Trzymam mocno kciuki za Ciebie 🥰
 
reklama
Też bardzo się boję pustego jaja :/ im bliżej wizyty to jestem bardziej przerażona. Byle do jutra 🙈
Powodzenia dziś na wizycie trzymam kciuki!❤️
I za Ciebie też trzymam kciuki!!😘
O kurka... to kiedy dostałaś okres po ciąży? Ja jakoś żyłam w przekonaniu, że dopóki karmi się piersią, to nie ma okresu
Rodziłam w listopadzie 2021, dostałam okres w kwietniu 2023 no i teraz ciąża, zdążyłam mieć 3 razy okres 😂 wiesz co, nie zawsze tak jest, niektóre kobiety nawet jak karmią mają okres normalnie. Mam dwie koleżanki, jedna dostała po 6msc, a druga po roku i obie nadal karmią
 
Do góry