reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
pamietaj ze musisz codziennie robic o tej samej godzinie 🙂 mi maz powiedzial odrazu ze mi nie zrobi tylko sama mam robic bo ja czuje co i jak 🙂
A jak zaczniesz brac zastrzyki to twoja doktorka Ci bedzie je wypisywala? Skoro o acard tez musialas prosic?
Zapewne nie, wtedy będę musiała zmienić lekarza prowadzącego. 😔
Dobrze, że wspominasz, że należy je robić o tej samej godzinie. A czy jest jakaś granica do której godziny powinno się je robić?
 
Mnie kiedyś pielęgniarka opierdzieliła, że jak mam zamknięte oczy to ona nie wie czy ja mdleję czy jestem dalej świadoma dlatego mam nie fisiować i otwierać oczy..

Glukozę szczerze polecam o smaku cytrynowym! Weszło łatwiutko jak soczek 🩷
Miałam taką smakową, No ale nie, nie szło, trzebabyło wypić w 5 minut ja piłam 20 😆 bleh a potem spałam na stole..

o matulu, co za pielęgniarka niewyrozumiała 😵‍💫 W medicover gdzie głównie chodzę na pobrania już mnie znają. Panie żartują nawet, że latają za mną na wakacje w trakcie pracy. Dostaję też zawsze plasterek kolorowy (dla dzieci), bo mam alergię na klej z tego standardowego 🤪
A w temacie krzywej cukrowej/insulinowej to jest na prawdę do przejścia. Najgorsza jest ta glukoza do wypicia, której nie można przepić wodą przez 2h i po której mdli i bez ciąży 😵‍💫 Ale potwierdzam też, że cytrynowa to jedyny i słuszny wybór 🙂 Najlepiej dać jedną rękę na 1 pobranie, potem 2 na drugie pobranie a na 3 wybrać tą która mniej bolała ✊🏻
U nas pierwsze pobranie jest z palca więc lepiej bo potem tylko po jednym kłóciu 🤪
Hej, nudnej ciąży! Ale się naczekasz do tej wizyty!

Ja jutro będę robić, a 25.07 wizyta u hematologa

Ja mam zawsze atak paniki przez moment, serce mi wali, zaczynam się pocić 😰 odwracam głowę i patrze gdzieś indziej zawsze :) coś tam pomaga. Raz spojrzałam jak mi babka weflon wbijała i to był duuuzy błąd.

Jeju Ja teraz też się tego boję. W poprzedniej ciąży miałam ogromną ochotę na słodkie, a na badaniu miałam glukoze o smaku pomarańczowym i weszło jak złoto. Ale teraz mam taki wstręt do słodkiego, nawet ketchup jest dla mnie za słodki, że ja nie wiem jak ją wypije ta glukoze 😰😰
Nooo nie wiem jak wytrzymam, chociaż tydzień wcześniej będę na wakacjach więc chyba dzięki temu jakoś zleci :)
Powiem Ci ja też jakos wyjątkowo nie mam chęci na słodkie, gdzie ostatnimi czasy ciagle podjadałam.
 
Zapewne nie, wtedy będę musiała zmienić lekarza prowadzącego. 😔
Dobrze, że wspominasz, że należy je robić o tej samej godzinie. A czy jest jakaś granica do której godziny powinno się je robić?
do ktorej godziny w ciagu dnia? Mozesz robic kiedy chcesz 🙂 ja robie przed spaniem o 22. Trzeba tez pamietac o dezynfekcji miejsca w ktore sie wbija, zeby nie wypuszczac pecherzyka powietrza tylko tez go trzeba wcisnac pod skore i nie masowac po zastrzyku ale to pewnie wszystko wiesz. Na yt jest tez fajny filmik jak babka tlumaczy jak zrobic zastrzyk 🙂
 
do ktorej godziny w ciagu dnia? Mozesz robic kiedy chcesz 🙂 ja robie przed spaniem o 22. Trzeba tez pamietac o dezynfekcji miejsca w ktore sie wbija, zeby nie wypuszczac pecherzyka powietrza tylko tez go trzeba wcisnac pod skore i nie masowac po zastrzyku ale to pewnie wszystko wiesz. Na yt jest tez fajny filmik jak babka tlumaczy jak zrobic zastrzyk 🙂
też oglądałam ten filmik 😅 U mnie niestety robią się siniaki po zastrzykach i mam cały brzuch dookoła pępka w fioletowe kropki 😵‍💫
 
reklama
Nie wiem czy to ciążowa zachcianka...ale mam fazę na pasztet 🤣 i to wiecie taki ten najbardziej podły w tych małych puszkach :D już zjadłam jedną na śniadanie i właśnie otwieram druga 🙃 z pomidorkiem i papryką :p mniaaam hahaha
 
Do góry