reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Mogę jeszcze polecić Wam wszystkim, które nie są z igłami zaprzyjaźnione rozwiązanie, które kilka razy zaproponowano mi w Medicover przy pobieraniu większej ilości probówek - motylek z wężykiem do pobierania krwi (taki jak dla dzieci). Zdecydowanie mniej boli (prawie nie czuć pobierania) i nie zostają ślady po pobieraniu. Zdaję sobie sprawę, że nie każde labo będzie to mieć, ale może warto kupić sobie takich kilka i nosić ze sobą na pobieranie?
Jeśli natomiast chodzi o zastrzyki z heparyną, to ja się strasznie męczę nimi.. Włączam zawsze uspokajającą muzykę, oddycham wg zasady 4sek wdech - 8sek wydech, ale i tak idzie ciężko. Tłumaczę sobie, że to jest dla dziecka i że musi to dostać. Wydaje mi się, że na włączenie heparyny nigdy nie jest za późno, ale lepiej zapytać o to lekarza. Ja dostałam ją od ręki, bez badań, ze względu na moją historię. Jest jednak szansa, że za kilka tygodni będę mogła ją odstawić. Bardzo na to po cichu liczę ✊🏻
ja musze udawac twarda przy zastrzyku bo odkad powiedzialam dzieciom to siedza przy mnie 😁 wczoraj mnie corka glaskala zebym sie nie bala hehe, ale jak tylko wyciagam zastrzyk to odrazu jest mi okropnie nie dobrze.
Wlasnie zaplacilam za badania ktore mam zrobic i wyszlo mi prawie 570 zl z 2 znizkami 🙈 fakt badan jest az 16 ale to i tak bardzo duza kwota
 
reklama
Nie wiem czy podawałam ale w ten piątek mam wizytę (na fundusz) a we wtorek prywatna u mojej gin... Niestety nie miala innych wolnych terminów w tym tyg. W piątek będzie 6+5...jeśli jest wszystko ok powinno już być serce...
 
ja musze udawac twarda przy zastrzyku bo odkad powiedzialam dzieciom to siedza przy mnie 😁 wczoraj mnie corka glaskala zebym sie nie bala hehe, ale jak tylko wyciagam zastrzyk to odrazu jest mi okropnie nie dobrze.
Wlasnie zaplacilam za badania ktore mam zrobic i wyszlo mi prawie 570 zl z 2 znizkami 🙈 fakt badan jest az 16 ale to i tak bardzo duza kwota
ja aż boję się pomyśleć ile zostawiłam pieniędzy na lekarzy i badania w ostatnich dwóch miesiącach 😵‍💫
Fajnie, że masz taki doping przy zastrzykach! 😍 Nie masz wyjścia, musisz być ich bohaterką ❤️
 
Nie wiem czy podawałam ale w ten piątek mam wizytę (na fundusz) a we wtorek prywatna u mojej gin... Niestety nie miala innych wolnych terminów w tym tyg. W piątek będzie 6+5...jeśli jest wszystko ok powinno już być serce...
We wtorek jutro czy następny wtorek? :)
Bardzo, bardzo mocno trzymam kciuki aby było wszystko w porządku :)
 
Ja na pewno nie będę ich sobie sama robić (zastrzyków), po prostu nie dam rady.
Wolę już wstawać o 4 nad ranem razem z partnerem, aby on mi to robił 🙄
ja raz poprosiłam męża, bo myślałam że będzie łatwiej 😅 No i mimo tego, że jak na faceta to jest bardzo delikatny, niestety wrzasnęłam z krzykiem i przerwałam mu w trakcie 😅 Zdecydowanie mniej boli jak robię to sama 🤪
 
Nie wiem czy podawałam ale w ten piątek mam wizytę (na fundusz) a we wtorek prywatna u mojej gin... Niestety nie miala innych wolnych terminów w tym tyg. W piątek będzie 6+5...jeśli jest wszystko ok powinno już być serce...
ja też mam wizytę w ten piątek ✊🏻 Będzie 5+3, liczę że coś już będzie widać 👀 Wczoraj miałam beta hcg prawie 1600, więc jest szansa 😍 Trzymam kciuki również za Ciebie ✊🏻
 
We wtorek jutro czy następny wtorek? :)
Bardzo, bardzo mocno trzymam kciuki aby było wszystko w porządku :)
Następny 25.07.... więc najpierw stresująca wizyta w ramach NFZ 🙈 wiecie,że na tym pierwszym USG włożyła mi sondę bez żelu....? 😩😩😩🤯 Masakra. Teraz pierwsze co będę jej kazała nawalić tego żelu bo nie będę potem pół dnia znowu okrakiem chodzić, tak wszystko szczypało...
 
Czy któraś z was robiła w ciąży badanie na D-Dimery? Podobno w ciąży mogą być podwyższone, mi wyszło 670 przy normie do 500 i zastanawiam się, czy jest to wynik na który można przymknąć oko w ciąży czy jednak powinnam rozważyć heparynę...?
Dodatkowo robiłam glukozę na czczo i wyszło 85 czyli na chwile mogę odetchnąć z ulgą 😌
Ja robiłam w poprzedniej ciąży po tym jak zachorowałam na covid i musiałam brać przez jakiś czas acard. Wynik wyszedł podwyższony, ale ginekolog powiedziała, że to badanie w ciąży nie jest miarodajne, bo właśnie z każdym trymestrem będzie to naturalnie rosnąć ponad normę.
 
reklama
ja też mam wizytę w ten piątek ✊🏻 Będzie 5+3, liczę że coś już będzie widać 👀 Wczoraj miałam beta hcg prawie 1600, więc jest szansa 😍 Trzymam kciuki również za Ciebie ✊🏻
Powinno w takim wypadku ❤️
Następny 25.07.... więc najpierw stresująca wizyta w ramach NFZ 🙈 wiecie,że na tym pierwszym USG włożyła mi sondę bez żelu....? 😩😩😩🤯 Masakra. Teraz pierwsze co będę jej kazała nawalić tego żelu bo nie będę potem pół dnia znowu okrakiem chodzić, tak wszystko szczypało...
Kocham lekarzy na NFZ 🥰 nie wiem skąd oni się biorą
 
Do góry