reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Rany dziewczyny współczuje i podziwiam z tymi zastrzykami. Ja raz w życiu próbowałam zrobić mężowi jak nogę połamał to nie byłam w stanie, jak sam robił to musiałam głowę odwracać 🙈 także jesteście twardzielki ❤️
Ja w poprzedniej ciąży miałam odrzucenie od takiego smażonego i pieczonego mięsa, schabowego zjadłam dopiero w 8msc, nie mogłam w domu siedzieć jak się piekło mięso, a mieszkałam u mamy 🙈najgorszy był ten posmak metaliczny, że woda nie smakowała nawet więc niech tylko tego nie będzie to przeżyje :p a ostatnio założyłam aparat i miesiąc żywiłam się papkami więc teraz to mnie już nie zdziwi z tym jedzeniem chyba 🫣
 
reklama
A mam jeszcze jedno pytanie - czy zastrzyki z heparyną mogę spokojnie włączyć w 7. tygodniu ciąży? Coraz mocniej się zastanawiam czy nie posłuchać tego gościa, był okropny ale może ma rację...
Ja mam pai 1 i odrazu od cienia na teście robię zastrzyki z heparyny mam zapas bo moja gin wiedziała że planuje ciążę i muszę brać żeby nie doprowadzić do poronienia
 
Cześć dziewczyny :)
Postanowiłam, że czas najwyższy się z Wami przywitać :).
Kilka słów o mnie: za mną 2 nieudane inseminacje, od maja zaczęliśmy działać z in vitro i tydzień temu pierwszy raz w życiu zobaczyłam na teście 2 kreski 😍. Z daty ostatniej miesiączki wychodzi mi, że jestem w 4+6, czyli to bardzo wczesny etap. Termin porodu to 19/20 marca w zależności od kalkulatora. Jutro mam wizytę u lekarza - mam nadzieję, że wszystko dobrze się rozwija.
Życzę wszystkim nudnych 9 miesięcy ☺
 
Cześć dziewczyny :)
Postanowiłam, że czas najwyższy się z Wami przywitać :).
Kilka słów o mnie: za mną 2 nieudane inseminacje, od maja zaczęliśmy działać z in vitro i tydzień temu pierwszy raz w życiu zobaczyłam na teście 2 kreski 😍. Z daty ostatniej miesiączki wychodzi mi, że jestem w 4+6, czyli to bardzo wczesny etap. Termin porodu to 19/20 marca w zależności od kalkulatora. Jutro mam wizytę u lekarza - mam nadzieję, że wszystko dobrze się rozwija.
Życzę wszystkim nudnych 9 miesięcy ☺
Witaj, rozgość się ❤️
 
Następny 25.07.... więc najpierw stresująca wizyta w ramach NFZ 🙈 wiecie,że na tym pierwszym USG włożyła mi sondę bez żelu....? 😩😩😩🤯 Masakra. Teraz pierwsze co będę jej kazała nawalić tego żelu bo nie będę potem pół dnia znowu okrakiem chodzić, tak wszystko szczypało...
Szok, pierwszy raz się z czymś takim spotykam 😮
 
Robilam dzisiaj progesteron i wyszedl 13.94 , dwa tyg temu było 15.67 czy powinnam się martwić? Wizyta dopiero w czwartek...
Z tego co wiem progesteron jest wydzielany skokowo wiec pojedynczy niższy wynik nie musi znaczyć niczego złego.
Ale na pewno powinnaś go powtórzyć i skonsultować to jak najszybciej z lekarzem. Rozumiem ze nie przyjmujesz progesteronu?
 
Robilam dzisiaj progesteron i wyszedl 13.94 , dwa tyg temu było 15.67 czy powinnam się martwić? Wizyta dopiero w czwartek...
Ogólnie to raczej dość średni wynik, zarówno pierwszy jak i drugi. Natomiast ten hormon ma w ciągu dnia zmienne wartości i może trafiłaś akurat na moment, kiedy jest najniższy.
Ja w pierwszej ciąży razem z bhcg badałam progesteron i w ciągu tygodnia miał cały czas tendencję spadkową. Od wartości ok 34 przez 27 do mniej więcej 22. Dostałam wtedy Duphaston od ginekologa.
 
Robilam dzisiaj progesteron i wyszedl 13.94 , dwa tyg temu było 15.67 czy powinnam się martwić? Wizyta dopiero w czwartek...
Niedobrze jak spada. W ogóle masz niski bo granica dolna z tego co mi mówił lekarz to 12 . Witamina E podbija ;) ja mam 22 i lekarz mi mówił, że jest ok ale ze tak przy 26 byłoby idealnie
 
reklama
Robilam dzisiaj progesteron i wyszedl 13.94 , dwa tyg temu było 15.67 czy powinnam się martwić? Wizyta dopiero w czwartek...
Czytałam, że progesteron wyrzuca się falowo, czyli może tak być że raz jest wyższy raz niższy. Ja w poprzedniej ciąży (tej biochemicznej) dostałam przy progesteronie ok 14 luteinę. Przed spadkiem beta hcg i poronieniem, progesteron spadł mi do wartości 3.. W tej ciąży progesteron waha mi się od ok 20 do 28 i lekarz powiedział żebym się tymi różnicami nie przejmowała. No ale i tak mam z założenia przepisany Utrogestan (czyli progesteron dowcipny 🙃). Warto zapytać lekarza i prosić o progesteron. Dużo lepiej działa ten dowcipny niż ten do łykania ✊🏻
 
Do góry