reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Moja teściowa kiedyś miała problem z wartościami ciśnienia jak je mierzyła co chwila. W końcu jej skoczyło. I lekarz Ja ochrzanił, że nie można tak co chwila mierzyć bo wartości są zakłamane. Wiec ja bym mierzyła raz i to wpisywała.
może faktycznie tak zrobię :) dziękuję za radę!
 
reklama
Ja muszę właśnie zacząć zapisywać ciśnienie 3 razy dziennie bo mam skoki. Raz jest ok a raz jest za wysokie 🤷🏼‍♀️
oo to ja podobnie ale skoki mam tylko u lekarza ze stresu, tak normalnie nie przekroczyło 130/90, wczoraj np miałam 115/71, 120/65, 111/63, a dziś rano 121/66 :D Ale mam profilaktcznie Acard 150
 
Właśnie zazwyczaj w domu miałam ok, a u lekarzy jakieś dziwne wyniki wychodzą. Chociaż wczoraj nawet w domu mi mocno skoczyło, rano miałam prawie 150/100 ale wcześniej najadłam się słodkiego. Dziś rano dla porównania 115/80 🤷🏼‍♀️ A jak w sobotę byłam na SORze to miałam 102/98...
Mnie kiedyś ginekolog wysłał do kardiologa i miałam holter na 24h - myśle ze w Twojej sytuacji to byłaby najsensowniejsza opcja i taki pomiar z 24h pokaże Ci czy jest problem.
 
a może któraś z Was używa mocno nawilżającego kremu do buzi (coś tak mocnego jak Nivea ale lepszego w składzie)? Miałam kiedyś z clinique, aktualnie mam jakiś na bazie płatków róży który chowa się do lodówki ale nie mogę zdzierżyć zapachu, żelami moimi ulubionymi aktualnie myje się chłop bo na maxa mnie od nich odrzuciło 😫
Ja mam tak problem z suchą cerą, że jedynie co daje radę to Ceramidin. Cena duża, ale chociaż mam spokój
 
Ja nie jestem szczupła tzn jak na wzrost 1,60 waga 63 to raczej przeciętna ale mimo to zrobił mi lekarz przez powłoki brzuszne w 8+6 i było ładnie widać wszystko 😊
No tak tylko mówię co mi powiedział 😃 jeszcze byłam trochę wkurzona, bo nie lubię jak ktoś podkreśla, że jestem szczupła, z drugiej strony to się ucieszyłam, że wreszcie nie będzie mi tego wsadzał 😅
 
Dziewczyny, zauważyłam, że część z Was ma bardzo często wizyty... nawet w odstępach kilkudniowych. Dlaczego tak?

Myślałam, że jak wszystko jest ok, to wizyta potwierdzająca, potem kontrolna, prenatalne, połówkowe i z górki.. ;P
ja mam sporo w tym miesiącu, bo trochę panikuję ;) wysłali całą firmę na urlop 14.08 i stwierdziłąm, że to znak pójść do mojego lekarza w innej klinice. W tej koło mnie jest co dwa tygodnie
Ktoś tutaj chyba wstawiał książkę - "Mamy dla mamy" 🤔 warta zakupu?
mam od siostry, polecała ze szwagrem
W poprzedniej ciąży miałam taką zgagę że chodziłam po ścianach. Pomagało mi tylko zimne mleko! Chodziłam. Własnym mlekiem wszędzie. Nawet na imprezy rodzinne by mi go nie zabrakło. A teraz przed ciążą dostałam leki na zgagę i lekarka powiedziała że można je brać w ciąży ale na razie zgagi brak.

I ciekawostka mam teorie. Wypiłam w ciszy tego mleka tyle że nie dało się zliczyć i mój syn ma super zdrowe zęby. Przypadek czy nie. Nie wiem ale postanowiłam że teraz też będę pić minimum szklankę dziennie
woda mi się nudzi powoli, może spróbuję mleka. Przypomniałaś mi, że siotra sporo mleka piła w ciąży, bo jej smakowąło
Moja teściowa kiedy nosiła w brzuchu mojego męża uparła się że będzie codziennie jeść kostkę twarogu żeby miał zdrowe kości. Teściowa nie znosi twarogu. Nie mam serca powiedzieć kobiecinie że twaróg to akurat ma mało wapnia 🙊 Mleko też nie wiele... Za to ser żółty to kopalnia wapnia💛 dużo warzyw, nasiona też mają wiecej wapnia niż mleko-to taka wersja wegańska
...zęby męża do najlepszych nie należą. Ot przeciętne ;)
o proszę. A mnie coś nie ciągnie do sera ostatnio :( przed ciążą mogłam sam ser zajadać ;)




ja się przypomnę, że się udzielam!!
 
a może któraś z Was używa mocno nawilżającego kremu do buzi (coś tak mocnego jak Nivea ale lepszego w składzie)? Miałam kiedyś z clinique, aktualnie mam jakiś na bazie płatków róży który chowa się do lodówki ale nie mogę zdzierżyć zapachu, żelami moimi ulubionymi aktualnie myje się chłop bo na maxa mnie od nich odrzuciło 😫
Ja sobie zamówiła z cerave nawilżający - kluczem wyboru było dla mnie, żeby właśnie był bezzapachowy ;) wydaje mi się ze jest fajny, ale ja nie mam takiej bardzo przesuszonej skóry wiec ciężko doradzić.
 
reklama
Dziewczyny opowiem Wam sytuację z wczoraj, bo prawie dostałam zawału.
Bylam wczoraj z narzeczonym w galerii na małych zakupach i mialam na sobie białe spodenki. Po powrocie, schyliłam sie do jednej z toreb, a moj narzeczony nagle podniesionym głosem mówi "ale masz ogromna czerwona plame na spodenkach!". Ja jak to usłyszałam, poleciałam do toalety juz prawie płacząc, po czym okazało sie że gdzies usiadłam i ubrudziłam spodenki jakimiś chyba malinami.... Myslalam ze tam zejdę, a moj narzeczony nawet nie pomyślał że ze z taką paniką odbiorę jego słowa 😅🤯
O matko, ale musiałaś mieć stres… dobrze ze to tylko owoce ale współczuje takich doznań 😳😳
 
Do góry