reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Załączniki

  • Relationship-between-GA-and-embryonic-CRL-embryonic-HR-mean-GSD-and-mean-YSD.png
    Relationship-between-GA-and-embryonic-CRL-embryonic-HR-mean-GSD-and-mean-YSD.png
    65,4 KB · Wyświetleń: 78
reklama
Ja tez narazie nie mam żadnych objawów. Wy juz piszecie o serduszkach, o badaniach prenatalnych a ja mam wizytę dopiero 16.08 nie wiem jak dam radę jeszcze ten tydzień, ale lekarki nie zamierzam zmieniać. A prenatalnych bardzo się boję, pamiętam stres z pierwszej ciąży.
 
prenatalne robi lekarz z certyfikatem fmf, mozesz na necie zobaczyc wykaz lekarzy z calej polski i u takiego trzeba sie zapisac na prenatalne. Rozni sie jeszcze tym ze wyniki pappy itd wpisuje w system, robi wywiad i te informacje tez wpisuje w system no i na usg wszystko dokladnie sprawdza, rece, nogi, liczy place, dokladnie sprawdza serce, przeplywy itd, takie usg z wizyta trwa ok godz lub ponad 🙂
Podczas zapisywania na prenatalne lekarz powiedział, że jeśli będę chciała to wtedy dostanę skierowanie na PAPPĘ do wykonania w tym samym dniu. Wyniki też mają być tego samego dnia.
Czy to znaczy, że PAPPĘ powinnam zrobić jednak wcześniej? 😦
 
A u mnie na odwrót, cały czas ok 90/60 😅 Jak się stresuję w poradni to podskakuje wyżej i wychodzi 120/70 😅
Sprawdzaj sobie codziennie to ciśnienie bo możesz mieć PIH, nadciśnienie indukowane ciążą. Ja miałam nadciśnienie przez ostatni tydzień ciąży i w szpitalu na patologii dostawałam już Dopegyt
Akurat miałam właśnie uzupełnianą kartę ciąży i pielęgniarka mierzyła mi ciśnienie. Pierwszy pomiar - 148/98. Mówię, że niemożliwe, w domu mam niższe. Więc łącznie mierzyliśmy 3 razy, za trzecim razem spadło na 130/80 🤷🏼‍♀️ dalej nie idealne ale przynajmniej w górnej normie
 
Ja wczoraj cały wieczór chodziłam po domu w swetrze tak mi zimno bylo, ale zmarzłam też jak byłam na placu zabaw wieczorem z dzieckiem. Dziewczyny od piątku ocieplenie, wrócą wysokie temperatury i słoneczko. Dziś jestem z siebie zadowolona ugotowałam dobry obiad i nawet zjadłam ze smakiem. Od niedzieli zauważyłam poprawę samopoczucia i brak mdłości. W poniedziałek tak się rozkręcilam że wybrałam się na zakupy do Galerii. Dziecko oddałam do punktu przedszkolnego w galerii A sama buszowałam po sklepach. Nie odpoczywałam tego dnia jak zalecił lekarz. A wieczorem czułam że skoczyło wysoko ciśnienie dostałam ataku duszności. Ogólnie przyjmują leki na ciśnienie Dopegyt. Dziennie 10 tabletek tam jest takie duże dawkowanie. Brałam jeszcze jeden lek Nitrodypine lekarz kardiolog przepisał mi wiedząc że planuję ciążę, ginekolog też pochwalił że dobrze dobrane leki dla kobiet w ciąży. Musiałam 3 tygodnie temu iść na wizytę do innego ginekologa z powody infekcji a on mi pokazał że ten mój drugi lek jest zakazany w ciąży i kazał odstawić. Przepłakałam chyba ze 2 godziny z nerwów i nadal nie pojmuję czemu jeden lekarz mówi że lek ok w ciąży A drugi pokazuje klasyfikację i mówi, że jest zakazany.
 
reklama
Dziewczyny od tego tygodnia lekarz zalecił mi brać Acard 150 na noc. Czy to ma zmniejszać ciśnienie może? Z nerwów na wizycie nie zapytałam po co?
 
Do góry