reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Kiedy był zakładany pierwszy prywatny wątek, panowały dość "ostre reguły" i pomimo aktywności mojej nie dostałam się do niego, też zauważyłam sporo nowych nicków i tak jak pisze @atomowka zauważyłam, że niektórzy tylko napisali, że chcą się dołączyć do prywatnego wątku, bo obserwują blog i to wszystko. Nie chce nikogo skreślać, fajnie jak jest Nas dużo, ale też uważam, że trochę to "dziwne", że te osoby ciagle milczą poza napisaniem "że chcą do prywatnego wątku", mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, bo nie znam sytuacji tych milczących osób, ale po tamtej akcji z poprzednim "prywatnym wątkiem" pozostał taki uraz...
Zgadzam się
 
reklama
@atomowka dzięki za wyrozumiałość :-)

To moja 4 ciąża tak jak pisałam, jestem w 15 tygodniu i termin na koniec marca. Nosze w brzuszku chłopaka, w sumie wiem to od 10 tyg bo z racji wcześniejszych poronień miałam więcej badań. Dzisiaj miałam takie kontrolne usg- i chyba to taki pierwszy dzień gdzie myśle ze może będzie Ok, chociaż nie ukrywam, że obawiam się odstawienia leków.

Aaa No i pracuje, chciałabym w sumie jak najdłużej, ale nie mam ciężkiej pracy- jedyne co to trochę podróżuje.

Jedyna ciążowa niedogodnością jaka mam, to trudności z oddychaniem, ale jutro mam teleporade internisty, gdzieś czytałam ze jak ktoś ma łagodna astmę to w ciąży się może pogłębić. Może wy tez tak macie?
 
Nie ma, bo nie prowadzono badań na kobietach w ciąży.

Na razie nie myślałam o szczepieniach, bo sama dla siebie nie mam takiej potrzeby. Ale chyba w czwartek, podczas wizyty, poruszę ten temat u ginekologa, bo jednak teraz muszę dbać o więcej niż siebie. Chociaż nie jestem antyszczepem, bo ufam większości szczepionek, tak te na covid budzą we mnie wiele wątpliwości i po prostu brak mi zaufania do ich działania.
Ja rozmawiałam w grudniu ze swoim ginekologiem czy szczepić się na covid.
Powiedziała że to nie ma wpływu na dziecko. Nie odpowiedziała mi co uważa na temat szczepionek na covid. Powiedziała tylko - " ja jestem po 3 dawkach". Zaszczepiłam się dwoma po tej rozmowie. Nie czuje się bezpieczniejsza ale chyba psychicznie czuje się lepiej. Dodatkowo od wczoraj juz do każdego pomieszczenia wchodzę w maseczce. Nie zaszkodzi 😀
 
U mnie jak nie "urok to..." ciągle coś mi dolega jak nie jedno to coś innego, czy któraś z Was bolała może warga sromowa nie wiem co może być. Od nocy mnie boli i dzisiaj cały dzień 🙁 ehh czasem mi się wydaje, że powinnam mieć wizyty co 2 dni, ledwo byłam w czwartek...
 
U mnie jak nie "urok to..." ciągle coś mi dolega jak nie jedno to coś innego, czy któraś z Was bolała może warga sromowa nie wiem co może być. Od nocy mnie boli i dzisiaj cały dzień 🙁 ehh czasem mi się wydaje, że powinnam mieć wizyty co 2 dni, ledwo byłam w czwartek...
Mnie nie ale wiesz co czytałam ze to normalne, ze taki uciskający ból oraz w pachwinach to kompletna normalka
 
U mnie jak nie "urok to..." ciągle coś mi dolega jak nie jedno to coś innego, czy któraś z Was bolała może warga sromowa nie wiem co może być. Od nocy mnie boli i dzisiaj cały dzień 🙁 ehh czasem mi się wydaje, że powinnam mieć wizyty co 2 dni, ledwo byłam w czwartek...
Też cały czas coś u mnie. Ale obecnie cierpię na ból łokcia.

Za to chyba mogę powiedzieć, że powoli mijają mi poranne wymioty 🥺 Jeszcze mam mdłości i czasem wymiotuję, ale już nie codziennie. Miła odmiana po tych kilku tygodniach xD Ale wciąż szybko się mecze i muszę mieć co najmniej jedną drzemkę dziennie.
 
Cześć Mamusie,
Obserwuje Was od sierpnia, czyli od czasu kiedy dowiedziałam się od koleżanki, że istnieje takie forum i można kontaktować się z kobietami, które zostaną mamami w tym samym terminie 🙂 również jestem zainteresowana dołączeniem do wątku prywatnego. Jeśli chodzi o wcześniejszy brak aktywności, to wybaczcie, ale ciąża to zupełnie nowe doświadczenia, trzeba się oswoić z nowymi przeżyciami i czasami trudno na samym początku dzielić się tym z każdym, bo zwyczajnie brakuje odwagi i łatwiej poczytać o przeżyciach innych niż samemu się udzielać.
Dlatego myślę, że łatwiej i intymnej będzie zacieśnić więzi właśnie w wątku prywatnym.
Jeśli chodzi o mnie, to tak jak już wspomniałam - ciaza jest pierwsza, termin na 12.03, a na USG widać chłopca 👣
 
Dziewczyny, czy Wasze maluszki też już potrafią się wypchać z jednej strony brzucha ?
O mam tak samo, wydaje mi się, że cały maluszek utknął po lewej stronie na dole podbrzusza i w ogóle stamtąd się nie rusza. Czasem jak położę się na plecach to widzę taką kulkę po lewej stronie, tak jakby "dzidziuś był zwinięty tam w kłębuszek"
 
reklama
Do góry