reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Ja też tak mam, wystarczy zjeść śniadanie i już brzuszek wydaje się krąglejszy. Chyba wypełniony żołądek i jelita powiększają brzuch. Ale cieszmy się dziewczęta, że jeszcze mało co widać. Bo to co widać teraz u niektórych kiedy dzieciątko waży kilkadziesiąt gram a mamusie twierdzą jaki to już mają duży ciążowy brzuch to chyba po prostu tkanka tłuszczowa, która niestety po porodzie nie zginie tak szybko i już nie będzie mogła być wytłumaczona ciąża. Moja sąsiadka w drugiej ciąży już od 10/11 tygodnia miała duży brzuch jak kobieta w 6 miesiącu ale tłumaczyła się, że drugą ciążę widać szybciej i niestety są dwa lata po porodzie a ona nadal ma taki brzuch. I to nie to, że oponka na dole w stylu skóry tylko brzuch zaczynający się pod piersiami.
To prawda, ze przy kolejnej ciąży wcześniej widać brzuszek chociaż wydaje mi się ze to sprawa indywidualna i każda kobieta wyglada inaczej. Są kobiety które w 9 miesiącu maja małe brzuszki jakby były dopiero w 6. Przynajmniej nie jest im tak ciężko pod koniec😉
 
A jak z waszym podejściem do tego, że ktoś chce bez pytania dotykać brzucha?
Ja bardzo nie lubię i sprawia mi dyskomfort 🙈
Mi tez się to bardzo nie podoba. Pół biedy jeśli jest to ktoś z rodziny, ale najgorzej jak obca osoba podchodzi. Niestety dużo ludzi tego nie rozumie i leci z łapami jak tylko zobaczy kobietę z brzuszkiem.
 
O to u Ciebie na pewno szybciej widać 😁

Ja mam swój lekko wyhodowany brzuszek 😂niestety taka chyba moja uroda bo zawsze pierwsze co to tyłam na brzuchu, nie jest jakiś mega duży ale zawsze jak ktoś mnie pyta czy mam już brzuch to mówię "mam, mam ten co sobie całe życie hodowałam" 😂
To ja też od czasów rozpoczęcia dojrzewania nie mogłam już się pozbyć takiej małej faldeczki od pępka w dół mimo, że jestem szczupła ale spodnie z Wysokiem stanem fajnie wygładzały a teraz już niestety się nie wygładzi :D po ciąży na szczęście też tylko to mi zostało ale czasami jak miałam sukienkę taką odciętą pod biustem to rodzinka potrafiła pytać czy gratulować drugiej ciąży
 
To prawda, ze przy kolejnej ciąży wcześniej widać brzuszek chociaż wydaje mi się ze to sprawa indywidualna i każda kobieta wyglada inaczej. Są kobiety które w 9 miesiącu maja małe brzuszki jakby były dopiero w 6. Przynajmniej nie jest im tak ciężko pod koniec😉
Ja właśnie jestem w drugiej ciąży i w moim przypadku się nie potwierdza teoria wcześniejszego brzuszka :) ale może jakieś dziewczyny o drobniejszej budowie zauważą szybciej. Dla nas mam to radość :D bo czeka się aż będzie widać :D
 
Ja też tak mam, wystarczy zjeść śniadanie i już brzuszek wydaje się krąglejszy. Chyba wypełniony żołądek i jelita powiększają brzuch. Ale cieszmy się dziewczęta, że jeszcze mało co widać. Bo to co widać teraz u niektórych kiedy dzieciątko waży kilkadziesiąt gram a mamusie twierdzą jaki to już mają duży ciążowy brzuch to chyba po prostu tkanka tłuszczowa, która niestety po porodzie nie zginie tak szybko i już nie będzie mogła być wytłumaczona ciąża. Moja sąsiadka w drugiej ciąży już od 10/11 tygodnia miała duży brzuch jak kobieta w 6 miesiącu ale tłumaczyła się, że drugą ciążę widać szybciej i niestety są dwa lata po porodzie a ona nadal ma taki brzuch. I to nie to, że oponka na dole w stylu skóry tylko brzuch zaczynający się pod piersiami.
Nie wszystkie jesteśmy patykami, a brzuch zaczynający się pod piersiami to często otyłość związana z problemami hormonalny mi, ja zjadam 1100 kcal dziennie (odżywiam się b. zdrowo, jednak więcej kcal nie wepchne) a mam paskudny brzuch "od piersi". Może nie oceniajmy innych po wygladzie
 
Nie wszystkie jesteśmy patykami, a brzuch zaczynający się pod piersiami to często otyłość związana z problemami hormonalny mi, ja zjadam 1100 kcal dziennie (odżywiam się b. zdrowo, jednak więcej kcal nie wepchne) a mam paskudny brzuch "od piersi". Może nie oceniajmy innych po wygladzie
Ja w żadnym wypadku nie oceniam nikogo po wyglądzie tylko mówię o sytuacji, w której ktoś ma cały czas taką figurę, miał ten brzuch albo ma tendencję do otyłości brzusznej a gdy zachodzi w ciążę nagle stwierdza, że to już jest mega widoczny brzuch ciążowy i opowiada jak to już widać dziecko. Mimo iż niczym nie różni się od tego sprzed ciąży.
 
Ja w żadnym wypadku nie oceniam nikogo po wyglądzie tylko mówię o sytuacji, w której ktoś ma cały czas taką figurę, miał ten brzuch albo ma tendencję do otyłości brzusznej a gdy zachodzi w ciążę nagle stwierdza, że to już jest mega widoczny brzuch ciążowy i opowiada jak to już widać dziecko. Mimo iż niczym nie różni się od tego sprzed ciąży.
Każda z nas czeka na ten wystający brzuch a w głowie w między czasie dzieją się takie rewolucje... Kiedy przeglądasz się codziennie w lusterku i nagle zauważasz że "wielki" brzuch sprzed ciąży nagle zmienia kształt (nie wielkość tylko ksztalt) to nagle masz ochotę pokazać go całemu światu. Serio. Nie masz pojęcia co dzieje się wówczas w głowie. Nie tylko szczupłe osoby udzielają się na forum. Mnie twoja wypowiedź lekko uraziła.
 
reklama
Hej kochane, pytanie do Was- jak radzicie sobie ze spadająca hemoglobina?

Mi lekarz zalecił- wątróbkę, zakwas z buraka i natkę pietruszki. A wy jakos jeszcze suplementujecie?
 
Do góry