reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Też z łódzkiego😃
Hej @Basia8 gdzie robic będziesz badania prenatalne między 11 a 14 tyg. ?ja myślałam o dr Dudarewiczu lub dr Anna Góra.6 lat temu robiłam u dr Perenc. Ale u mnie drugie usg dopiero 26.08. i wtedy dowiem się jaki jest wiek ciąży z usg. Z OM coś nie tak wyliczylam bo ciąża bardzo wczesna na usg tydzień temu wyszło, nawet nie była w stanie określić lekarka ile tygodniowa.
 
A jak się czujesz? Ja od dwóch dni nie mam żadnych objawów co mnie trochę martwi
Wlasnie mam to samo. Chociaz u mnie jedynym pbjawem byl bol piersi. A teraz z dnia na dzień jest coraz mniejszy, mozna powiedziec ze minimalny.
Ale zaraz wyjezdzam na wizyte - mam ponad 100 km do swojego lekarza. Wizyta na 10:00 wiec niepewnosc niedlugo minie.
 
Hej dziewczyny 👋🏼 Moge do Was dolaczyc majac termin na kwiecien? Czy lepiej zalozyc nowy temat? Xx♥️
Na pewno możesz :) będziesz z wyprzedzeniem wiedziała co i jak. A z drugiej strony, jak założysz nowy temat, to będą tam osoby z bardziej aktualnymi dla Ciebie sprawami - nawet rozpiętość miesiąca to sporo (12 tc vs 8 tc to znaczna różnica). Najlepiej zostań i tu, i załóż nowy temat 😅
 
obiadki
podstawą obiadków jest marchewka, oczywiście najlepiej ekologiczna, albo swoja albo kupić od jakiegoś gospodarza :)
marchewkę obieramy ze skórki, kroimy na małe kawałki, wrzucamy do garnka, zalewamy małą ilością wody, gotujemy tak żeby były miękkie i nadawały się do blendowania, jak przestygnie zawartość garnka to wszystko miksujemy (nie blendujemy gorącego bo zniszczymy blender)
przekładamy do słoiczków, pasteryzujemy do 10 minut i gotowe :)
teraz możemy robić różne kombinacje, bo na początku wprowadzamy do menu maluszka marchew, potem możemy dodawać kolejne warzywa, czyli ja robiłam zestawy marchew+pietruszka, marchew+pietruszka+ziemniak, marchew+ziemniak+dynia, marchew+ziemniak+szpinak itd.

generalnie najpierw robimy deserki i obiadki w słoiczkach 120 ml bo maluch więcej nie zje, potem te większe
gotowe, spasteryzowane słoiczki trzymamy w ciemnym, chłodnym miejscu :)
jak coś to pytajcie :)
Pytanie nowicjuszki - po ilu miesiącach wprowadzamy takie deserki i obiadki? Bo z terminem na środek marca, raczej nie spodziewam się dostępności świeżych warzyw i owoców, ale z drugiej strony pewnie wprowadzanie nowych potraw następuje dopiero po kilku miesiącach, więc może już będą wiosenne warzywka? 🤔
 
Pytanie nowicjuszki - po ilu miesiącach wprowadzamy takie deserki i obiadki? Bo z terminem na środek marca, raczej nie spodziewam się dostępności świeżych warzyw i owoców, ale z drugiej strony pewnie wprowadzanie nowych potraw następuje dopiero po kilku miesiącach, więc może już będą wiosenne warzywka? 🤔
jeśli karmisz butelką zaczynasz wprowadzać pokarmy od 4 miesiąca życia, jeśli karmisz piersią od 6 miesiąca :)
 
Hej @Basia8 gdzie robic będziesz badania prenatalne między 11 a 14 tyg. ?ja myślałam o dr Dudarewiczu lub dr Anna Góra.6 lat temu robiłam u dr Perenc. Ale u mnie drugie usg dopiero 26.08. i wtedy dowiem się jaki jest wiek ciąży z usg. Z OM coś nie tak wyliczylam bo ciąża bardzo wczesna na usg tydzień temu wyszło, nawet nie była w stanie określić lekarka ile tygodniowa.
Ja będę robić u Jachymskiego bo on prowadzi mi ciążę. To badanie mam na 30 września. U mnie jest tydzień różnicy od miesiączki a usg
 
reklama
Do góry