reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Witam się z wami dziewczyny w siódmym tygodniu 💜 termin porodu 29 marca.
Serduszko biło na badaniu i wszystko jest dobrze na ten moment 😊 jak się czujecie ? Czy tylko ja ciążę znoszę fatalnie ? Młodości dokuczają i dziś pierwszy raz wymioty.
To moja druga ciąża i pierwsza też była bardzo trudna bo od 8 tygodnia do 16 nieustanne wymioty, boje się że tym razem też tak będzie a mam już dziecko w domu więc będzie o wiele trudniej...
Hej kochana gratuluje, z całego serca łącze się z Tobą ja również mam mdłości, jednego dnia ok a drugiego porażka. Ledwo na łóżku leżę
 
reklama
Ja będę miała w 12+0 ;) to pewnie jeszcze płci w ogóle nie będzie się dało nawet wstępnie zobaczyć. Jak myślicie? A w ogóle się zastanawiam też czy wtedy to badanie już jest przez brzuch czy dalej dopochwowo?
Ja w pierwszej ciąży miałam 12+1 i już lekarz wstępnie określił płeć
 
Wczoraj byłam ma pobraniu krwi do prenatalnych, wieczorem już miałam wyniki i są wyższe niż w poprzedniej ciąży i pappa i wolna bhcg. Może nie potrzebnie porównywałam jedne do drugich ale byłam ciekawa czy są podobne a tu wartości większe
No ale jestem o rok starsza i teraz w ciążę zaszłam w maju a w pierwszą w lutym.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała odklejenie kosmowki? Byłam dzisiaj na USG i trochę mnie lekarz zmartwił, ze mam 2 cm odklejenia, i ze powinnam leżeć. A na razie nie planowałam jeszcze nic mówić w pracy… wiecie czy to częste i czy któraś z Was przez to przeszła? Podobno z czasem się doklei, ale a) nie wiem czy brać jakieś leki (wizyta u mojego lekarza dopiero za tydzień), b) do tej pory raczej nie męczyłam się fizycznie, a i tak coś zaszkodziło i teraz się martwię…
A plus z wizyty - lekarz powiedział, ze mam już całkiem dużego człowieczka, który machał do nas rękami i nogami ;)
Ja mam krwiaka podkosmówkowego. Czyli właśnie odkleiła się w jednym miejscu kosmówka i tam powstał krwiak. Mi moja gin kazała prowadzić oszczędny tryb życia, nie dźwigać i nie wyjeżdżać w dalekie podróże ale też, że nie mam leżeć plackiem w łóżku. Ja biorę duphaston 2 × dziennie i aspargin 3 × dziennie. To nie jest Twoja wina, że się odkleja, po prostu czasami tak jest więc głowa do góry 😊 nie przemęczaj się i będzie wszystko dobrze. Pozdrawiam🤗
 
Witam wszystkie kobiety.
Postanowiłam do was dołączyć. Aktualnie jestem w 11tc+1 termin mam na 3 marca.
Mam do was pytanie. Kiedy macie pierwsze badanie prenatalne? Ja 23 sierpnia czyli według OM 13tc+3. Czy to nie jest za późno?
Witamy na pokładzie🤗 Myślę, że nie za późno. Moja gin powiedziała, że prenatalne powinno się robić od 12 do 14 tc.
 
Witam się z wami dziewczyny w siódmym tygodniu 💜 termin porodu 29 marca.
Serduszko biło na badaniu i wszystko jest dobrze na ten moment 😊 jak się czujecie ? Czy tylko ja ciążę znoszę fatalnie ? Młodości dokuczają i dziś pierwszy raz wymioty.
To moja druga ciąża i pierwsza też była bardzo trudna bo od 8 tygodnia do 16 nieustanne wymioty, boje się że tym razem też tak będzie a mam już dziecko w domu więc będzie o wiele trudniej...
Witaj i mnie na 30.03. Termin dziś równy 7 tydz. Jutro mam pierwsze usg nie mogę się doczekać. Wszystko mi się tak dluzy. W jakim wieku pierwsze dziecko masz ? Ja mam 6 latka 😁😁 ciekawe jaka będzie reakcja na rodzenstwo nieraz podpytuje to mówi że ok chciałby. U mnie bez wymiotow. Łagodne objawy na pewno piersi bolą... spadek sił, czasem senność, reszta w normie.
 
Witajcie są mamy z woj.łódzkiego na naszym forum ? chciałam zapytać o miejsce na badania prenatalne ?nie mam w otoczeniu kobiet w ciąży ani świeżo po porodzie. Czytałam na forum ale piszą różnie. Może którąś mama rozglądala się już na placówką w której zrobi badanie ?
 
Ja mam krwiaka podkosmówkowego. Czyli właśnie odkleiła się w jednym miejscu kosmówka i tam powstał krwiak. Mi moja gin kazała prowadzić oszczędny tryb życia, nie dźwigać i nie wyjeżdżać w dalekie podróże ale też, że nie mam leżeć plackiem w łóżku. Ja biorę duphaston 2 × dziennie i aspargin 3 × dziennie. To nie jest Twoja wina, że się odkleja, po prostu czasami tak jest więc głowa do góry 😊 nie przemęczaj się i będzie wszystko dobrze. Pozdrawiam🤗
Super, dziękuje za słowa otuchy :). Oczywiście przeszukałam już cały internet i zdążyłam się zmartwić. Dzisiaj mam rozmowę z lekarzem, mam nadzieję, że tez dostanę jakieś leki, które będą wspomagały organizm.
 
reklama
Witaj i mnie na 30.03. Termin dziś równy 7 tydz. Jutro mam pierwsze usg nie mogę się doczekać. Wszystko mi się tak dluzy. W jakim wieku pierwsze dziecko masz ? Ja mam 6 latka 😁😁 ciekawe jaka będzie reakcja na rodzenstwo nieraz podpytuje to mówi że ok chciałby. U mnie bez wymiotow. Łagodne objawy na pewno piersi bolą... spadek sił, czasem senność, reszta w normie.
Roczną córeczkę mam w domu 😊 na szczęście nie jest wymagającym dzieckiem, umie zabawić się sama i nie jest nauczona noszenia na rękach 😊 dlatego gdyby nie to moje kiepskie samopoczucie to byłoby super 😊 a tak wzdycham i ledwo daje radę 🙄 napisałam do lekarza czy jest jakiś magiczny lek który by mi pomógł i mogłabym jakiś funkcjonować ale nie wiem czy coś mi zapisze. Biorę prevomit ale nie pomaga, boje się że historia się powtórzy i będę cały czas na toalecie wisieć. Czy wasi lekarze przepisują wam coś konkretnego czy nie mogą za bardzo ?
 
Do góry