reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

A normalnie się przemieszczasz czy masz zalecenia, żeby leżeć?
Lekarz pytał, czy potrzebuję zwolnienie, ale to bardziej ze względu na krwiaka. Pracuję zdalnie, więc nie chcę jeszcze iść na l4. Powiedział, że mam unikać dużego wysiłku fizycznego, nie dźwigać i nie współżyć, "żyć normalnie". A co dalej - zobaczymy na kolejnej wizycie. Dam znać 20.08, czy pojawiły się jakieś nowe zalecenia ;)
 
reklama
Lekarz pytał, czy potrzebuję zwolnienie, ale to bardziej ze względu na krwiaka. Pracuję zdalnie, więc nie chcę jeszcze iść na l4. Powiedział, że mam unikać dużego wysiłku fizycznego, nie dźwigać i nie współżyć, "żyć normalnie". A co dalej - zobaczymy na kolejnej wizycie. Dam znać 20.08, czy pojawiły się jakieś nowe zalecenia ;)
Super, dziękuje za wiadomości. I trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze :)
 
Witam się z wami dziewczyny w siódmym tygodniu 💜 termin porodu 29 marca.
Serduszko biło na badaniu i wszystko jest dobrze na ten moment 😊 jak się czujecie ? Czy tylko ja ciążę znoszę fatalnie ? Młodości dokuczają i dziś pierwszy raz wymioty.
To moja druga ciąża i pierwsza też była bardzo trudna bo od 8 tygodnia do 16 nieustanne wymioty, boje się że tym razem też tak będzie a mam już dziecko w domu więc będzie o wiele trudniej...
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała odklejenie kosmowki? Byłam dzisiaj na USG i trochę mnie lekarz zmartwił, ze mam 2 cm odklejenia, i ze powinnam leżeć. A na razie nie planowałam jeszcze nic mówić w pracy… wiecie czy to częste i czy któraś z Was przez to przeszła? Podobno z czasem się doklei, ale a) nie wiem czy brać jakieś leki (wizyta u mojego lekarza dopiero za tydzień), b) do tej pory raczej nie męczyłam się fizycznie, a i tak coś zaszkodziło i teraz się martwię…
A plus z wizyty - lekarz powiedział, ze mam już całkiem dużego człowieczka, który machał do nas rękami i nogami ;)
Przy odklejaniu powinnas dostac progesteron
I oszczedny tryb zycia
 
Nic na ten temat nie powiedział, jedynie że ciąża może być młodsza o ok 5-6 dni. Tylko byłoby ok gdyby pęcherzyk był mniejszy, ale jego rozmiar wskazuje na 7 tydzień. Z ta młodsza ciąża też nie może tak być raczej bo ja 2 tyg temu byłam u lekarza i potwierdził pęcherzyk 6.2 mm. Gdyby ciąża była młodsza to 2 tyg temu nie byłaby do wykrycia.
Nie przejmuj się tym! Jak serduszko bije to najważniejsze! Na tym etapie bardzo trudno to oszacować... Ja przy pierwszej ciąży dopiero tuż przed badaniami prenatalnymi usłyszałam termin porodu, bo miałam spore rozbieżności.. Także spokojnie!
 
Witam wszystkie kobiety.
Postanowiłam do was dołączyć. Aktualnie jestem w 11tc+1 termin mam na 3 marca.
Mam do was pytanie. Kiedy macie pierwsze badanie prenatalne? Ja 23 sierpnia czyli według OM 13tc+3. Czy to nie jest za późno?
Tak będzie ok- badanie wykonuje się do 13+6, potem jest za późno.
 
Witam się z wami dziewczyny w siódmym tygodniu 💜 termin porodu 29 marca.
Serduszko biło na badaniu i wszystko jest dobrze na ten moment 😊 jak się czujecie ? Czy tylko ja ciążę znoszę fatalnie ? Młodości dokuczają i dziś pierwszy raz wymioty.
To moja druga ciąża i pierwsza też była bardzo trudna bo od 8 tygodnia do 16 nieustanne wymioty, boje się że tym razem też tak będzie a mam już dziecko w domu więc będzie o wiele trudniej...
Nie tylko Ty :) w prawdziwe to moja pierwsza ale przechodzę ją strasznie ciężko. Cały wachlarz objawów. Trudny czas - jak na razie ten 1 trymestr. Zobaczymy dalej jak będzie.
 
reklama
Witam wszystkie kobiety.
Postanowiłam do was dołączyć. Aktualnie jestem w 11tc+1 termin mam na 3 marca.
Mam do was pytanie. Kiedy macie pierwsze badanie prenatalne? Ja 23 sierpnia czyli według OM 13tc+3. Czy to nie jest za późno?

Ja będę miała 12+4. Do 14 tygodnia zalecają, więc u Ciebie też będzie ok :)
 
Do góry