reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dzisiaj myślę, że beta hcg już wyższa powinna być, bo to wynik z wczoraj, a USG było dzisiaj.
Nie zapisałam się na kolejną, bo ledwo powstrzymałam się od płaczu... Wyszłam. Lekarz powiedział, że za tydzień powtórzyć...
Ale wszędzie w necie czytam, że pęcherzyk powinien być widoczny od bety 1000 i już w 4-5 tygodniu. Może faktycznie sprzęt słaby, chociaż to Luxmed, więc teoretycznie powinien być dobry... Sama nie wiem...
Patrząc na różne wypowiedzi to właśnie Luxmed ma gówniane sprzęty. Jeśli się bardzo stresujesz to idź do prywatnego z naprawdę dobrym sprzętem.
 
reklama
Znalazłam u mojego gina coś takiego.czy to są te prenatalne??
 

Załączniki

  • Screenshot_20210726_122627.jpg
    Screenshot_20210726_122627.jpg
    54,7 KB · Wyświetleń: 89
Ja jestem zaszczepiona i planuje wyjazd:) Dziewczyny te co pisały o lotach samolotem z tego co pamiętam to też są. Będąc niezaszczepionym to chyba jest ciężko zaplanować wczasy za granicą, mam tu na myśli same ograniczenia.
Wczoraj lecielismy Turkish Airlines i test byl wymagany przed wejsciem do samolotu pomimo tego ze oboje z mezem jestesmy zaszczepieni.
 
Ps. Co znaczy że coś ci gazuje na środku brzucha? 😂😂
Takie bombelki słyszę dokładnie na środku podbrzusza, takie gazowanie w jednym miejscu.
Może to plamienie to po prostu z przemęczenia, z nadmiernego wysiłku. A czasami zdarza się tak po prostu. Ważne, że masz leki i że lekarz poinstruował Cię co masz robić "na wypadek gdyby".
Wiem, że niemały stres przeżywasz, ale spróbuj jak najwięcej odpoczywać, choć wiem jak trudne to jest z gromadką dzieci u boku.. hm.. a tak słuchając swojego organizmu i patrząc na różne Twoje aktywności i w ciągu dnia/jedzenie/picie, myślisz, że co mogłoby być powodem tych plamień?
Codziennie robię to samo, nic bardziej, nic więcej. Przy każdej ciąży plamię, dlatego już na zapas mam luteinę. Miałam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Ale nigdy nie poroniłam. Jedna ciąża tylko mi się zatrzymała na 5, czy 6 tc i trzeba było wywołać.
Lekarz zawsze kazał leżeć całymi dniami. Tym razem nie mogę i zobaczę co z tego wyjdzie.
Jeszcze czeka mnie podróż do domu i dwa razy do Warszawy z córką. Powinnam leżeć, a nie mogę.
 
A dziewczyny wy planujecie wyjazdy za granice nie bedac zaszczepionym? Ja tez nie zdazylam sie zaszczepic, a teraz juz jak jestem w ciazy nie bede, ale boje sie gdzies wybierac samolotem zeby nie zlapac nic w podrozy.
Ja wlasnie bylam zagranica, tzn w Polsce. Na stale nie meiszkam w Polsce, wiec ten wyjazd byl dla mnie jak zagraniczny :D
Powiem tak, tutaj gdzie mieszkam sa wieksze restrykcje niz w Polsce, wszyscy nosza maseczki, trzymaja dystans, testy negatywne trzeba pokazywac przy kazdym wejsciu do restauracji, lekarza, fryzjera itp. W Polsce bylam w szoku jak malo ludzi nosi maseczki i mialam przez tydzien wrazenie jakby pandemii nie bylo (fakt, ze bylam w turystycznych miejscach, wiec moze na codzien jest inaczej). Ale po powrocie mam wrazenie, ze predzej bym w Polsce gdzies cos zlapala niz jakbym gdzies wyjechala :)
Dzisiaj jestem pierwszy dzien w pracy po urlopie i okazalo sie, ze mojej kolezanki w pracy nie ma, bo ma covida (byla szczepiona 2 dawkami juz z 3 miesiace temu). Wiec niestety, czy jestesmy zaszczepieni czy nie, to i tak mozemy zachorowac :)
 
Znalazłam u mojego gina coś takiego.czy to są te prenatalne??
tak :) ale tu masz tylko usg :)
jesli usg jest dobre to na tym mozna skonczyc diagnostyke 1 trymestru
jesli na usg cos wyszloby nie tak to kieruja na pappa na nfz lub mozna test NIPT zrobic czyi badanie wolnego dna plodu tylko to badnaie jest platne i kosztuje 2-2,5tys
 
reklama
Wczoraj lecielismy Turkish Airlines i test byl wymagany przed wejsciem do samolotu pomimo tego ze oboje z mezem jestesmy zaszczepieni.
ooo to ciekawe :( kazdy kraj i linia lotnicza ma swoje ustalenia :(
zaszczepieni tez niestetey przenosza chorobe jak i zachorowac moga
siostra jest wlasnie na izolacji (zaszczepiona) bo jej koleznaka tez zaszczepiona zachorowala a sie widzialy
 
Do góry