reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Tak poroniłam w kwietniu wiec chyba skusze sie na test pappa też.☺️
tylko wez pod uwage ze to tylko statystyka i tak glupio przedstawiana do tego :) bo wynik 1/20 moze wystarszyc naprawde ale on oznacza tylko to ze jedna na 20 kobiet z takimi wynikami ma chore dziecko :) czylli tylko 5%

najwazniejszy i tak jest obraz z usg :)
 
reklama
Zeby dostac skierowanie na NFZ trzeba chyba byc po 35 roku? Bez tego chyba nie ma szans? ☺️ Mam 31 lat ;)
  1. wiek powyżej 35 lat;
  2. wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka;
  3. stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka;
  4. stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
  5. stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG i/lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu
czyli jak na usg jest cos nie tak to wtedy pappa jest refundowane
 
Kochana widzę, że jedziemy na tym samym wózku. Mój pęcherzyk jest spłaszczony przez bardzo napiętą macicę, zarodek też w rogu 😔 miałam wrażenie, że go ta macica zgniecie 😭 dostałam duże dawki progesteronu i nakaz leżenia, lekarz mówi, że za tydzień już na pewno będzie lepiej i najważniejsze, żeby macica się rozluźniła, żeby zarodek mógł pójść do góry... Jak sytuacja przedstawia się u Ciebie? Co mówił lekarz?
A masz swoje usg? Mi lekarz na ten temat za wiele nie mowil tylko ze ok bo serduszko bije odpowiednio. Moze nie chcial mnie straszyc. zarodek sie schowal i ciezko bylo znalezc dopiero przez usg brzuszne zrobil co dziwne na tym etapie 7 tyg.to widzisz ty masz juz zalecenia z tego wzgledu a ja sama czytam ze taki pecherzyk to nic dobrego.ja mam juz 2 poronienia za sobą i mam juz szczerze dosc tego wszystkiego bo ciagle cis nie tak.od 5 tygodnia biore progesteron 2x dziennie i zastrzyki z heparyny. Wizyte mam dopiero 5 sierpnia.Mowil ci lekarz ze to grozne taki pecherzyk? I jak sie to moze skonczyc?
 
Zeby dostac skierowanie na NFZ trzeba chyba byc po 35 roku? Bez tego chyba nie ma szans? [emoji3526] Mam 31 lat ;)
Ja mam 29 w tym roku i dostałam na NFZ za darmo ze względu na obciążony wywiad położniczy, czyli poronienia.
Wybacz mi głupie pytanie, ale jak się dostaje skierowanie na to badanie w ramach NFZ? Trzeba iść do gina na NFZ, czy prywatny też wystawi?
Mi wystawił prywatny ginekolog i przyjęli na NFZ.
 
Badanie pierwszego trymestru to rozszerzone usg. Jeśli chodzi o pappa, to jest dodatkowym badaniem i płatnym. Przeważnie usg+pappa to ok 500zł (w moich okolicach)



a z ciekawości zapytam dlaczego nie można więcej niż pół? Bo rozumiem, że jest alergenem akurat. Mój gin akurat mówił żeby jeść cytrusy ze względu na witaminy. Owszem nie kilogramami, ale spokojnie jadłam 2 dziennie czy kilka mandarynek (je jadłam codziennie ).
Najlepsze było jak urodziłam i miałam mandarynki :D jedna położna mi zabroniła a za chwile przyszła druga i pochwaliła za dozę witamin 🤣🤣🤣🙈
Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że przez to że mogą uczulić. Ja jadłam więcej niż pół i to znacznie więcej i było ok. Teraz też jem znacznie więcej.😊
 
tylko wez pod uwage ze to tylko statystyka i tak glupio przedstawiana do tego :) bo wynik 1/20 moze wystarszyc naprawde ale on oznacza tylko to ze jedna na 20 kobiet z takimi wynikami ma chore dziecko :) czylli tylko 5%

najwazniejszy i tak jest obraz z usg :)
Czytalam tez o tym ;) jeszcze mam troche czasu wiec przemysle ;) dzieki ;)
 
  1. wiek powyżej 35 lat;
  2. wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka;
  3. stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka;
  4. stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
  5. stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG i/lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu
czyli jak na usg jest cos nie tak to wtedy pappa jest refundowane
Dzieki bardzo ;)
 
A masz swoje usg? Mi lekarz na ten temat za wiele nie mowil tylko ze ok bo serduszko bije odpowiednio. Moze nie chcial mnie straszyc. zarodek sie schowal i ciezko bylo znalezc dopiero przez usg brzuszne zrobil co dziwne na tym etapie 7 tyg.to widzisz ty masz juz zalecenia z tego wzgledu a ja sama czytam ze taki pecherzyk to nic dobrego.ja mam juz 2 poronienia za sobą i mam juz szczerze dosc tego wszystkiego bo ciagle cis nie tak.od 5 tygodnia biore progesteron 2x dziennie i zastrzyki z heparyny. Wizyte mam dopiero 5 sierpnia.Mowil ci lekarz ze to grozne taki pecherzyk? I jak sie to moze skonczyc?
Może u Ciebie ten kształt nie stanowi problemu, a może tak naprawdę jest bardziej okrągły. Wszystko zależy od ustawienia sondy, pod różnym kątem pęcherzyk nabiera różnego kształtu. U mnie jest to spowodowane napinaniem macicy i może doprowadzić do poronienia. Mój pęcherzyk jest w kształcie łzy i zarodek jest w jej rogu.
 
Może u Ciebie ten kształt nie stanowi problemu, a może tak naprawdę jest bardziej okrągły. Wszystko zależy od ustawienia sondy, pod różnym kątem pęcherzyk nabiera różnego kształtu. U mnie jest to spowodowane napinaniem macicy i może doprowadzić do poronienia. Mój pęcherzyk jest w kształcie łzy i zarodek jest w jej rogu.
No u mnie tez wlasnie tak to wyglada.taka lezka i w samym waskim rogu dzidzia. Ja sama nie wiem.oszczedzam sie duzo leze i w sumie to nic wiecej zrobic nie moge.ale boje sie ze znow sie to zle skonczy bo bym sie chyba kompletnie złamała😢 ale coz na to nie mam wcale wplywu i to jest najgorsze....trzeba czekac 2 tygodnie.a czujesz jakies skurcze czy jak?jakies inne objawy masz?
 
reklama
Do góry